Saturday, 18 July 2015
19 September 2020
مطبوعات ایران، پنج‌شنبه 13بهمن

«مخالفت حجاریان با اردوکشی خیابانی در آستانه انتخابات»

2012 February 02

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) آملی لاریجانی: حکم اعدام هم برای اخلال‌گران اقتصادی صادر می‌کنیم

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=11&day=13&id=1434046

رییس قوه قضاییه، از تمام مسوولان نظام اسلامی خواست هم‌چنان در امتداد ارزش‌ها و اصول الهی انقلاب اسلامی، خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند. به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت اله «آملی لاریجانی» در جلسه مسوولان عالی قضایی، به وضع اقتصادی چند هفته اخیر در بازار ارز و سکه اشاره کرد و با تاکید بر این‌ که این مسئله در دو بعد اجرایی و قضایی قابل مدیریت و رسیدگی است، افزود: «بخش عمده تنظیم بازار اقتصادی بر عهده قوه اجرایی کشور و ستادهای ویژه و سازمان‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تعزیرات است». وی گفت: «با این حال قوه قضاییه نیز به شدت و قاطعیت به اتهامات اخلال‌گران اقتصادی که به دستگاه قضایی معرفی شوند رسیدگی و برخورد قضایی مناسب خواهد کرد و به لحاظ اهمیت موضوع حتا از صدور مجازات اعدام نیز دریغ نخواهد کرد».

2) عرضه کیت تشخیص ایدز در داروخانه‌ها ممنوع شد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=11&day=13&id=1434168

گفته می‌شود پس از ماه‌ها عرضه کیت‌های تشخیص بیماری ایدز در داروخانه‌های سراسر کشور توسط یک شرکت دارویی، این مقام مسوول در وزارت بهداشت دستور جمع‌آوری این کیت‌ها را صادر کرده است. بنا بر این دستور، علت جمع‌آوری این کیت‌ها دست‌رسی نداشتن شبکه بهداشت و درمان کشور به بیماران مطلع شده از بیماری خود و نیز احتمال بروز خطا در این زمینه اعلام شده است.

کیهان

1) اعلام نگرانی فرانسه از قطع صادرات نفت ایران به اروپا

http://www.kayhannews.ir/901113/2.htm#other205

سفیر فرانسه در تهران، نگرانی دولت متبوعش از قطع صادرات نفت ایران به اروپا را به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.«حسن کامران» رییس گروه دوستی و پارلمانی ایران و فرانسه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حضور روز سه‌شنبه سفیر فرانسه در تهران، در مجلس گفت: «برونو نوشه سفیر فرانسه در تهران نگران قطع صادرات نفت ایران به اروپا بود و ما هم اعلام کردیم که این اقدام پیش از این از سوی اروپایی‌ها دنبال شده است، نه ایران».

2) به عنوان نماینده انگلیس در آژانس می‌گویم خطای بزرگی مقابل ایران مرتکب شدیم

http://www.kayhannews.ir/901113/2.htm#other209

نماینده سابق انگلیس در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سیاست غرب علیه ایران را به انتقاد گرفت و گفت این سیاست، باعث انزوای غرب در جهان می‌شود. «پیتر جنکینز» در روزنامه تلگراف نوشت: اتحادیه اروپا تحریم‌های نفتی علیه ایران را به تصویب رساند. ماه‌های اخیر شاهد افزایش خطرات تقابل نظامی و آسیب اقتصاد جهانی بوده‌ایم. این امر، معلول زیاده‌خواهی دیپلماتیک غرب در زمینه تقاضای توقف ظرفیت غنی‌سازی در ایران است.

جام جم

1) «پترائوس»: هدف آمریکا از تحریم‌ها ایجاد نارضایتی در ایران است

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100803084491

رییس سازمان سیا در جلسه استماع کمیته سنا هدف واشنگتن را از افزایش تحریم‌ها به روشنی بازگو و اظهار کرد: «بررسی میزان تاثیر آن‌ها برسطح نارضایتی مردم ایران و تاثیر متقابل این نارضایتی برتصمیمات دولت انگیزه اصلی تحریم ایران است». به گزارش فارس و به نقل از رویترز، «دیوید پترائوس» در جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا افزود: «تحریم‌ها علیه ایران در هفته‌های اخیر بسیار گزنده‌تر از قبل بوده است. چیزی که ما هم‌اکنون به دنبال آن هستیم این است که ببینیم پایان آن چگونه می‌شود؟ سطح نارضایتی داخل ایران چه اندازه خواهد شد و آیا این نارضایتی برتصمیم استراتژیک دولت ایران تاثیر می‌گذارد؟»

2) توافق ایران و آژانس برای ادامه مذاکرات

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100803084383

مذاکرات سه روزه مسوولان ایرانی با نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در فضایی مثبت و سازنده انجام شد و دو طرف درخصوص تداوم مذاکرات و هم‌چنین زمان دقیق مذاکرات آینده به توافق رسیدند.

یک مقام آگاه ایرانی نیز با اعلام پایان گفت‌وگوهای سه روزه میان مقامات ایرانی و هیت کارشناسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرد فضای حاکم بر این گفت‌وگوها مثبت و سازنده بود. این مقام آگاه به ایرنا گفت: «هیت کارشناسان آژانس از هیچ‌یک از سایت‌های هسته‌ای کشور بازدید یا بازرسی نکردند و هیت مذکور صرفن یک هیت کارشناسی بود که برای انجام گفت‌وگوهای معمول با طرف ایرانی به تهران سفر کرده بود».

رسالت

1) پیام محرمانه چین: همه نفت ایران را می‌خریم

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=91376

مقامات چینی اخیرن در پیامی محرمانه به مقامات کشورمان مبنی بر اعلام آمادگی برای خرید تمامی نفت ایران، برگ دیگری از شکست غرب برای تحریم ایران را به نمایش گذاشت. اخبار دریافتی «ندای انقلاب» حاکی است، چینی‌ها در این پیام عنوان کرده‌اند که در صورت توقف صادرات نفت ایران به دیگر کشورها، آمادگی خرید کل نفت ایران را دارند. سران این کشور هم‌چنین تصریح کرده‌اند که در حمایت از ایران آمادگی کاهش واردات نفت خود از رقبای نفتی جمهوری اسلامی از جمله عربستان را دارند. شنیده‌ها هم‌چنین حاکی از آن است که تصمیم مجلس برای ممنوعیت فروش 18 درصد نفت خود به اروپا که مورد استقبال دیگر مقامات کشور نیز قرار گرفته است، بی‌ارتباط به این قول چینی‌ها نیست و قرار است این 18 درصد به چین فرستاده شود. گفتنی است، این پیغام محرمانه چینی‌ها به ایران پیرو در خواست ایران از این کشور برای کاهش واردات نفت از عربستان صورت گرفته است.

2) مخالفت حجاریان با اردوکشی خیابانی در آستانه انتخابات

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=91375

شنیده‌های خبرنگار رسالت حکایت از آن دارد که برخی اصلاح‌طلبان تمایل دارند به دلیل فقدان ایدئولوگ در جریان اصلاحات مجددن «سعید حجاریان» را فعال کنند. بر این اساس مذاکراتی با وی شروع شده و وی نیز ملاقات‌هایی با برخی چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب داشته است. همین گزارش حاکی است در مقابل دو ایده حضور در خیابان و فعالیت‌‌های ایدئولوژیک، حجاریان به شدت با راه‌اندازی اردوکشی‌های خیابانی در آستانه انتخابات مخالفت کرده است.

دنیای اقتصاد

1) تداوم چالش بر سر سقف سود سپرده‌ها

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=288199

به نظر می‌رسد چالش رقابتی شدن نرخ سود بین مسوولان پولی کشور جدی‌تر شده است. در این راستا در حالی که شورای پول و اعتبار بار دیگر در جلسه روز سه‌شنبه خود با اشاره به لزوم اجرای تغییرات صورت گرفته در بسته پولی، بار دیگر بر رقابتی بودن نرخ سود سپرده‌های بانکی تاکید کرده، وزیر اقتصاد دیروز باز هم تعیین نرخ سود بالاتر از 20 درصد را «تخلف» دانست. حسینی با اشاره به توافق بانک‌های خصوصی و دولتی، تعیین نرخ سود خارج از این توافق‌نامه را غیر قانونی اعلام کرد. توافق‌نامه‌ای که به گفته «هادی قوامی»، عضو شورای پول و اعتبار ماهیت قانونی ندارد.

2) اولتیماتوم وزیر به هرگونه افزایش قیمت بدون مصوبه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=288180

گروه صنعت و معدن-‌‌ تاثیر نوسانات نرخ ارز بر تولید و افزایش پیش‌بینی نشده قیمت برخی محصولات موجب شد تا وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته از برخورد با افزایش قیمت‌های غیر‌مصوب خبر دهد. به گفته «مهدی غضنفری» تصمیم جدید به منظور کنترل و نظارت بر جریان تولید و توزیع کالا صورت گرفته است.

همشهری

1) ماجرای یک پیامک تخریبی و واکنش علی مطهری و جبهه متحد

http://www.hamshahrionline.ir/news-159118.aspx

پیامک تخریبی یک نشریه که از سوی «علی مطهری» اظهاراتی را مطرح کرده بود ابتدا از سوی جبهه متحد تکذیب و سپس واکنش وی را موجب شد. به گزارش همشهری ‌آنلاین، مسوول روابط عمومی جبهه متحد اصول‌گرایان با بیان این‌که تاکنون در مورد هیچ فردی به جز قشر روحانی و بانوان فهرست جبهه متحد، تصمیمی گرفته نشده است گفت: «ادعای حضور آقای «علی مطهری» در فهرست نهایی جبهه متحد اصول‌گرایان صحت ندارد». وی اضافه کرد:«برخی پیامک‌های تخریبی و خبرسازی‌ها وجود دارد که می‌خواهند افرادی را به لیست جبهه متحد منسوب کنند که این اخبار کذب، توسط افرادی که متاسفانه خود را اصول‌گرا می‌دانند تولید و در جامعه شایع می‌شود، لذا ادعای حضور آقای «علی مطهری» در فهرست نهایی کاندیداهای تهران جبهه متحد اصول‌گرایان صحت ندارد». البته ساعاتی بعد «علی مطهری» در گفت‌گو به مهر تاکید کرد که اصلن مصاحبه‌ای در رابطه با نتیجه جلسه جبهه متحد اصول‌گرایان انجام نداده است.

2) باهنر گفت: نوسانات ارزی و تحریم نفتی ممکن است روی اصل انتخابات تاثیر منفی بگذارد

http://www.hamshahrionline.ir/news-158633.aspx

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به نوسانات اخیر قیمت ارز و طلا و هم‌چنین تحریم‌های نفتی اروپا گفت: «این مسایل آن‌قدر مهم است که اگر چاره‌ای برای آن اندیشیده ‌نشود ممکن است روی اصل انتخابات اثر منفی بگذارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,