Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
با آغاز مراسم عزاداری به مناسبت دهه نخست محرم

«هشدارایرنا درمورد برهم زدن مراسم عزادارای درمالزی»

2009 December 24

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) در گزارشی اعلام کرد:«حامیان جریان سبز با چاپ یک اطلاعیه و توزیع آن در محافل ایرانیان از جمله در جمع دانشجویان از طریق پست الکترونیکی قصد بر هم زدن مراسم عزاداری محرم ایرانیان مقیم مالزی را دارند.»
بر اساس این گزارش، مراسم عزاداری محرم از دو شب پیش با هم کاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی و جمعی از ایرانیان مقیم آغاز شده و حجت الاسلام بهمن پور در آن سخنرانی می‌کند.»
بنا به گفته ایرنا، در این اطلاعیه از دانشجویان و ایرانیان مقیم نیز خواسته شده که اجازه ادامه یافتن این مراسم را ندهند و در روند آن اخلال ایجاد کنند.
این اطلاعیه به طور وسیع به پست الکترونیک ایرانیان مقیم مالزی ارسال شده و از آنان خواسته شده تا آن را برای دیگر ایرانیان ارسال کنند.

در همین راستا شبکه ایرانیان مالزی طی بیانیه‌ای ضمن تکذیب این خبر نوشته است: «ما ایرانیان سبز مالزی با توسل به مولای آزاد اندیشمان حسین،‌ اعلام می‌داریم که تمام هم و غم ما احیای پیام آزادی خواهیِ عاشورا و رونمایی از ظالمان در لباس دین می باشد. بنابراین، ضمن پافشاری صریح بر اهداف روشن خویش، اعلام می داریم که مراسم دهه ی محرم، مراسمی ایرانی-اسلامی است که در جستجوی تاریخی حادثه، روند عدالت خواهی ایرانیان در آن کاملن نمایان است. و لذا، از تمام ایرانیان معتقد به آزادی درخواست می نماییم با حضور در مراسم دهه ی محرم، احترام به مشی آزادی خواهی ایرانیان را ارج نمایند. و هم‌چنین اعلام می داریم هر گونه اختلال در مراسم چه به صورت اخبار جعلی و ارعاب انگیزِ منادیان شرک و چه اخلال عملی، منافات با نیت آزادگی ایرانیان دارد. لذا ما سبز جامگان ایرانی از همه‌ی ایرانیان حضوری سبز در این مراسم سنتی و اعتقادی را خواستاریم.»

لینک خبر در ایرنا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,