Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
شهر سوئز هم‌چنان ناآرام است،

«ادامه درگیری‌ها در مصر با ۲۱ زخمی»

2012 February 04

خبر / رادیو کوچه

وزارت کشور مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در اثر درگیری‌های شدیدی که روز جمعه، 3 فوریه، در پایتخت این کشور آغاز شد و تاکنون ادامه دارد 16 نیروی پلیس زخمی شده‌اند.

به گزارش الجزیره، از سوی دیگر درگیری‌ها در شهر سوئز واقع در شرق قاهره که شام‌گاه پنج‌شنبه شاهد کشته شدن دو تظاهرکننده بود، روز جمعه، 3 فوریه، از سر گرفته شد‌.

در همین حال یک منبع امنیتی در ساختمان رادیو و تلویزیون مصر اعلام داشت نیروهای ارتش با استقرار در محوطه داخلی و خارجی، هم‌چنان از این ساختمان پاس‌داری می‌کنند و بر خلاف شایعاتی که در این زمینه منتشر شده هیچ‌گونه عقب‌نشینی از آن‌جا صورت نگرفته است‌.

اخبار رسیده از شهر سوئز درباره علل درگیری‌ها هم‌چنان ضد و نقیض است‌.

برخی از شاهدان عینی می‌گویند که رانندگان تاکسی در این شهر نخستین کسانی بودند که اعتراض‌ها را آغاز کردند در حالی که شاهدان دیگری می‌گویند که ناآرامی‌ها در اعتراض به حادثه خونین پورت سعید زبانه کشیده است‌.

بیمارستان سوئز اعلام کرد 21 جوان زخمی به این بیمارستان منتقل شدند و با توجه به تعداد زیاد زخمی‌ها از مردم تقاضای اهدای خون شده است‌.

در همین حال از بسیاری از مردم شهر سوئز خواستار بازگشت دوباره نیروهای لشکرسوم مصر به این شهر به منظور برقراری امنیت و آرامش شدند‌.

 بیشتر بخوانید:

«جان‌باختن دو تن در درگیری پس از مسابقه فوتبال مصر»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,