Saturday, 18 July 2015
19 September 2020
مطبوعات ایران، شنبه 15 بهمن

«سوریه قدرت‌مندترین حلقه مقاومت در منطقه»

2012 February 04

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) نخست وزیر چین پس از دیدار با مرکل: با تحریم نفت ایران مخالفیم

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=11&day=15&id=1435620

با وجود آن که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سفر به پکن تمامی تلاش خود را برای متقاعد کردن مقام‌های چین به هم‌راهی با تحریم‌های مصوب اتحادیه اروپا علیه صادرات نفتی ایران به کار گرفت، ون جیابائو، نخست وزیر چین پس از مذاکره با مرکل در کنفرانسی خبری تصریح کرد که پکن مخالف تحریم‌های یک‌جانبه غرب علیه صنعت نفت ایران است.

2) صالحی: سوریه قدرت‌مندترین حلقه مقاومت در منطقه است

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=11&day=15&id=1435554

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار‌، چاپ بیروت‌، سوریه را قدرت‌مندترین حلقه مقاومت در منطقه دانست و پیش‌بینی کرد که منطقه به سمت آرامش و حل و فصل مسایل پیش برود. صالحی در این مصاحبه‌، سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر کشورهای همسایه از جمله قطر و عربستان را عصای موسی برای دوستی و نه عصای فرعون برای زدن بر سرها ارزیابی و بر ادامه حمایت تهران از دمشق تاکید کرد. وی هم‌چنین سفر اخیر هیتی از آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به ایران را خوب و گامی به جلو توصیف کرد و از توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برای ادامه مشورت خبر داد .

رسالت

1) ماهواره ایرانی نوید در مدار زمین قرار گرفت

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=91468

در خجسته ایام دهه مبارک فجر و در طلیعه روز فن‌آوری فضایی، فرزندان رشید ملت ایران در سازمان صنایع هوافضا موفق شدند ماهواره نوید علم و صنعت را که‌به صورت بومی در دانش‌گاه علم و صنعت ساخته شده است با شعار جاویدان الله اکبر و رمز مقدس یا مهدی ادرکنی با ماهواره بر جدید سفیر نوید به فضا پرتاب کنند و در مدار زمین قرار دهند.

2) جلالی : هشدار رهبری متوجه تحلیل نادرست برخی مسوولان در مسایل بین‌المللی بود

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=91475

سخنگ‌وی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر این‌که مسوولین در برابر لب‌خندهای دروغین آمریکا مراقبت کنند، گفت: «برخی مسوولان اخیرا تحلیل‌های نادرستی را در مسایل بین‌المللی ارایه می‌دادند که هشدار امروز رهبری متوجه آنان بود.

آفرینش

1) وحشت آمریکا از روسیه، چین و ایران

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=16674#95738

رییس سرویس اطلاعاتی ملی ایالات متحده آمریکا گفت: «فعالیت سرویس‌های اطلاعاتی روسیه، چین و ایران در آینده تهدید جدی برای ایالات متحده آمریکا خواهد شد.» به گزارش پایگاه خبری وستی، جیمز کلپر افزود: «فعالیت روسیه و چین در زمینه اطلاعات اقتصادی در ایالات متحده آمریکا بسیار تهاجمی و موفقیت‌آمیز است.»

2) رییس قوه قضاییه: پیش‌نویس گزارش‌گر ویژه حقوق بشر درباره ایران مملو از دروغ است

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=16674#95746

آیت‌اله صادق آملی لاریجانی در سومین نشست تخصصی حقوق بشر با عنوان «حقوق بشر، اسلام و غرب»  گفت: «دنیای غرب با همه حرف‌های قشنگی که در رابطه با حقوق بشر دارد، در عمل با نیرنگ و خدعه وارد شده است و از جمله اقدامات آن‌ها حمله به کشورها به بهانه‌های واهی است.»

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش‌نویس گزارش‌گر ویژه حقوق بشر در خصوص ایران تاکید کرد: «این پیش‌نویس مملو از دروغ است. فردی که موظف به بی‌طرفی است چرا باید این مقدار دروغ مطرح کند و بگوید ما رفتیم و با کسانی که مورد تعدی قرار گرفته بودند صحبت کردیم؟ در حالی که این نادرست است و باید با دو طرف صحبت شود. در خصوص کهریزک نیز مطرح شده بود که قاضی مذکور، مصونیت دارد در حالی که قاضی هنوز معلق است. چطور می‌گویند صیانت دارد؟»

دنیای اقتصاد

1) قیمت سکه 10 هزار تومان کاهش یافت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=288604

در حالی که قیمت‌ها در بازارهای جهانی روند افزایشی داشت از ارزش سکه در بازار ایران کاسته شد

برخی اطلاعات منتشر شده در خصوص احتمال افزایش نرخ رشد اقتصادی جهان در ماه ژانویه موجب افزایش قیمت طلا در بازار‌های جهانی شد. قیمت طلا در بازار‌های جهانی با افزایش ملموس از 1760 دلار بالاتر رفت.

2) ممنوعیت سفر زمینی به سوریه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=288643

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به اقدامات گروهک‌های تروریستی علیه زایران ایرانی اماکن متبرکه در کشور سوریه از مسدود شدن مرزهای زمینی برای سفر به این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار محمود صادقی با اعلام این خبر افزود: «با توجه به اقدامات گروه‌های معاند و تروریست علیه زایران ایرانی که از طریق مرزهای زمینی به کشور سوریه عزیمت می‌کنند از دیروز (جمعه) تا اطلاع ثانوی از خروج زایران به مقصد این کشور از طریق مرزهای زمینی جلوگیری شد.»

همشهری

1) ادعای حمله ایران به آمریکا، مهمانپرست: دچار توهم شده‌اند

http://www.hamshahrionline.ir/news-159235.aspx

سخن‌گوی وزارت امورخارجه کشورمان در واکنش به اظهارات مدیر اطلاعات ملی آمریکا علیه ایران گفت: «اظهارات آقای کلاپر تنها توهم تهدید است که ریشه در تفکرات منسوخ جنگ سرد دارد.»

2) معرفی تنها نماینده اصلاح‌طلب رد صلاحیت شده، سرانجام لیست اصلاح‌طلبان

http://www.hamshahrionline.ir/news-159221.aspx

سخن‌گوی فراکسیون اقلیت مجلس با بیان این‌که صلاحیت تمامی نمایندگان اصلاح‌طلب به غیر از یک نماینده از سوی شورای نگهبان تایید شده است، گفت که حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات در افزایش مشارکت مردم تاثیرگذار است.

وی با بیان این‌که اصلاح‌طلبان خواستار حضور باشکوه و گسترده مردم در انتخابات مجلس هستند، افزود: «حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات بر مشارکت مردم تاثیرگذار خواهد بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,