Saturday, 18 July 2015
23 September 2020
رییس جمهوری آمریکا:

«اسراییل هنوز برای حمله به ایران تصمیم نگرفته است»

2012 February 06

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز یک‌شنبه، 5 فوریه، به وقت واشینگتن، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت که اسراییل هنوز تصمیم نگرفته که درباره «نگرانی‌ها از برنامه اتمی ایران» چگونه واکنش نشان دهد.

آقای اوباما هم‌چنین گفت که به گمان او ایران «علاقه و قابلیت» حمله به خاک آمریکا را ندارد.

به گزارش سی‌ان‌ان، آقای اوباما در خصوص احتمال حمله نظامی اسراییل به ایران اعلام کرد: «فکر نمی‌کنم که اسراییل هنوز تصمیم گرفته باشد که چه باید بکند.»

آقای اوباما هم‌چنین در مورد اطلاع‌رسانی اسراییل به آمریکا پیش از حمله به ایران تنها اشاره کرد: «اولویت من امنیت آمریکا و اسراییل است.»

او گفت که اسراییل نیز مانند آمریکا معتقد است که ایران باید «از برنامه ساخت سلاح های هست‌ای خود دست بردارد.»

آقای اوباما در این گفتگو نیز مانند دفعات پیش که درباره ایران اظهار نظر می‌کرد گفت که «هدف» آمریکا این است که مناقشه بر سر برنامه هسته‌ای ایران «از روش های دیپلماتیک حل شود.»

او سپس مجدد بر این نکته تاکید کرد که «همه گزینه‌ها روی میز است.» اشاره رییس جمهوری آمریکا به این نکته بود که احتمال حمله نظامی به ایران نیز وجود دارد.

لازم به اشاره است آیت‌اله خامنه ای در نماز جمعه هفته پیش تهران گفت: «تهدید به جنگ به ضرر آمریکا است و خود جنگ، ده برابر آن برای این کشور ضرر دارد.»

هم‌چنین علی‌اکبر صالحی، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، هم روز یک‌شنبه تاکید کرد که کشورش برای «هرگونه رویارویی احتمالی» آماده می‌شود.

باراک اوباما هم‌چنین تاکید کرد که او نمی‌خواهد شاهد جنگ‌های بیش‌تری در منطقه نفت‌خیز خلیج پارس باشد. نکته‌ای که او در توضیحش گفت: «هر گونه تحرک نظامی دیگری در خلیج پارس مخرب است و تاثیر زیادی بر ما می‌گذارد.»

او در انتها اشاره کرد که آمریکا هر کاری می‌ کند تا از دست‌رسی ایران به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

«مانور نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب ایران»

«احتمال حمله اسراییل به ایران در بهار آینده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,