Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
پس از وتو شدن قطع‌نامه‌ای علیه سوریه در شورای امنیت،

«تشدید حملات ارتش سوریه در حمص»

2012 February 06

خبر / رادیو کوچه

یک روز پس از وتو شدن قطع‌نامه‌ای علیه سوریه در شورای امنیت سازمان ملل از سوی چین و روسیه، فعالان حقوق بشری و شاهدان عینی در سوریه اعلام کردند که ارتش این کشور به حملات خود در شهر حمص شدت بخشیده است.

به گزارش الجزیره، روز دوشنبه، 6 فوریه، یک فعال سیاسی از شورای انقلاب سوریه، در حمص گفت: «صبح روز دوشنبه، ارتش مجدد بمباران خود را علیه شهر حمص آغاز کرده و از نقاط مختلف شهر دود و آتش دیده می‌شود.»

وی تاکید کرد: «کشتار دیگری در راه است. از خروج شهروندان از شهر جلوگیری به عمل می‌آید. تاکنون مشخص نیست چند خانه و خانواده در این بمباران ادامه‌دار آسیب دید‌ه‌اند.»

این در حالی است که روز گذشته گزارش‌ها از بمباران منطقه باب‌عمر در حمص خبر می‌داد. یکی از شاهدان عینی گفت گلوله‌باران این منطقه از صبح آغاز شده بود.

یکی دیگر از شاهدان از کشته شدن دست‌کم 50 تن در منطقه باب‌عمر خبر داد.

از سویی دیگر ارتش آزاد سوریه، متشکل از نظامیان جداشده از ارتش حکومت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، اعلام کرد صبح روز دوشنبه، یک ایست بازرسی در شمال سوریه را به کنترل خود درآورده و 19 افسر و سرباز را بازداشت کرده‌اند

این در حالی است که فرمانده این گروه از نظامیان جدا شده تایید کرد که در این تصرف هیچ یک از افراد این ایست بازرسی کشته و مجروح نشده اما ایست بازرسی که در یکی از مناطق شهر ادلب قرار داشت به کلی تخریب شده است.

لازم به اشاره است که تعداد جان‌باختگان حوادث روزهای شنبه و یک‌شنبه در سوریه نزدیک به 90 تن اعلام شده است..

هم‌زمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پس از وتو شدن قطع‌نامه شورای امنیت علیه سوریه، از سوی چین و روسیه، اعلام کردند قرار است تحریم‌های یک‌جانبه‌ای را علیه حکومت دمشق و بشار اسد تصویب اعمال کنند.

بیشتر بخوانید:

«اخراج سفیر سوریه از تونس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,