Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در پی اعلام رسمی مدیر رسانه فارسی در هلند

«استعفای سردبیر رادیو زمانه»

2012 February 07

خبر / رادیو کوچه

در پی اعلام رسمی رادیو زمانه، از رسانه‌های فارسی‌زبان، که صبح روز سه‌شنبه، هفتم فوریه، توسط آریان ولف، مدیر ارشد این رادیو بیان شده، فرید حایری‌نژاد، سردبیر این رسانه، از سمت خود استعفا کرده است.

بنابر‌این خبر آقای حایری‌نژاد که از ژوئن ۲۰۰۹ به این سمت انتخاب شده بود به دلیل تمرکز به کار فیلم‌سازی از این سمت کناره‌گیری کرده است.

در این بیانیه رسمی هم‌چنین اشاره شده است که وی در مدت کار خود توانسته منشا تغییرات در تحریریه و بخش آنلاین این رسانه باشد.

اگرچه آقای حایری‌نژاد از سمت خود استعفا کرده، اما با توجه به این بیانیه خبری، وی هم‌کاری خود را به صورت «مستقل» در بخش فیلم‌سازی با زمانه ادامه خواهد داد.

رادیو زمانه رسانه‌ای تکثرا‌گرا است که در سال ۲۰۰۶ با تصویب بودجه‌ای از سوی پارلمان هلند کار خود را آغاز کرد. در ابتدای امر، ایرج گرگین مسوولیت راه‌اندازی آن را بر عهده گرفت که پس از مدت کوتاهی مهدی جامی که سابقه کار در بی‌بی‌سی را داشت سردبیر و مدیر آن شد.

زمانه در دوران فعالیت آقای جامی به یکی از رسانه‌های پویا و پر مخاطب در بین رسانه‌های نو تبدیل شده بود.

پس از جدایی وی از رادیو زمانه آقای حسین علوی به صورت موقت، مدتی سردبیری زمانه را بر عهده گرفت و پس از آن آقای حایری‌نژاد به سمت سردبیر انتخاب شد.

در دوران نزدیک به دو سال و نیم سردبیری وی، با بیش‌تر هم‌کاران این رسانه یا قطع هم‌کاری شده و یا از این رسانه رفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,