Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
هم‌زمان با درگیری‌ها در حمص،

«وقوع انفجار در مراکز امنیتی شهر حلب در سوریه»

2012 February 11

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 10 فوریه، هم‌زمان با ادامه حملات ارتش سوریه به بخش‌هایی از شهر حمص، رسانه‌های دولتی این کشور از انفجار در شهر حلب خبر داده‌اند و روسیه مخالفان حکومت سوریه را مسوول کشتار در این کشور دانسته است.

به گزارش رادیو و تلویزیون دولتی سوریه، مراکز نظامی و امنیتی شهر حلب، واقع در شمال این کشور، هدف بمب‌گذاری قرار گرفته و دست‌کم بیست و پنج کشته و یک‌صد و هفتاد و پنج زخمی برجای گذاشته است.

شهر حلب دومین شهر سوریه و از مراکز اصلی فعالیت‌های اقتصادی این کشور محسوب می‌شود و در جریان اعتراضات یازده ماهه علیه حکومت سوریه، کمابیش آرام بوده است.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، در این «عملیات تروریستی» که توسط مخالفان حکومت صورت گرفت، دو بمب در دفتر محلی اداره ضد اطلاعات ارتش و یک پای‌گاه امنیتی حلب منفجر شد و افراد نظامی و غیرنظامی در میان قربانیان این انفجارها دیده می‌شوند.

مخالفان بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، متقابلن حکومت را عامل بمب‌گذاری‌های حلب دانسته و گفته‌اند که هدف از این اقدام، همانند گذشته، توجیه عملیات سنگین ارتش علیه غیرنظامیان در شهر حمص و احتمالن تشدید سرکوب معترضان در این شهر و نقاط دیگر سوریه است.

بیشتر بخوانید:

«هفتمین روز بمباران شهر حمص با بیش از ۲۰۰ کشته»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,