Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
یک مقام وزارت نیروی جمهوری اسلامی:

«آزادی هفت ایرانی ربوده شده دیگر در سوریه»

2012 February 11

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران و به نقل از یک مقام وزارت نیروی این کشور، روز جمعه، 10 فوریه، اعلام کردند که هفت ایرانی شاغل در طرح ساخت نیروگاه برق جندر سوریه که چندی پیش در این کشور ربوده شده بودند، آزاد شدند.

این منبع که از اعلام نامش خودداری کرده، به خبرنگاران اظهار داشت: «این کارشناسان در اختیار نیروهای امنیتی ایران قرار گرفته و از سوریه خارج شده‌اند و به زودی از مسیر ترکیه یا عراق وارد ایران می‌شوند.»

به گزارش ایرنا، این افراد که از آن‌ها با عنوان «مهندسان ربوده شده در طرح توسعه نیروگاه برق جندر سوریه» نام‌ برده شده، «توسط «گروه‌های تروریستی» در این کشور به دلیل طرح ادعاهای بی‌اساس هم‌چون هم‌کاری با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ربوده شده بودند.»

چندی پیش، ویدیویی توسط گروهی از اعضای سابق ارتش سوریه که به مخالفان بشار اسد پیوسته‌اند، منتشر شد که حاوی اعترافات پنج ایرانی‌ بود که روز ۳۰ آذر در شهر حمص ربوده شده‌ بودند.

این گروه که خود را گردان فاروق نامیدند، اعلام کرده‌اند که تا وقتی دولت این کشور یکی از افسران شورشی بازداشت شده را آزاد نکند و به عملیات در شهر حمص پایان ندهد این هفت ایرانی را آزاد نخواهند کرد.

پیش‌تر وزارت نیروی جمهوری اسلامی با اعلام اسامی، تصویر‌ها و مشخصات ایرانیان ربوده شده در شهر حمص، آ‌نها را کارکنان شرکتی معرفی کردند که در حال احداث نیروگاه برق جندر این شهر بوده‌اند.

این در حالی است که مخالفان دولت سوریه ایران و به ویژه سپاه پاسداران را به هم‌کاری با سوریه در سرکوب مخالفان متهم می‌کنند اما دولت جمهوری اسلامی و سوریه این موضوع را رد کرده‌اند.

پیش‌تر نیز رسانه‌های داخلی ایران از آزادی 11 تن دیگر که از آن‌ها به عنوان زائران ایرانی یاد کرده خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

«آزادی یازده ایرانی ربوده شده با کمک ارتش آزاد سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,