Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در پی پایان ماموریت عسگرد،

«مدیر موقت صدای آمریکا معرفی شد»

2012 February 11

خبر / رادیو کوچه

پس از اعلام پایان ماموریت رامین عسگرد مدیر سابق صدای آمریکا در بخش فارسی «استیو ردیش» به عنوان جانشین موقت وی معرفی شد.

استیو ردیش که پیش‌تر نیز در سایر بخش‌های مدیریتی در صدای آمریکا سابقه کار داشته، به گفته صدای آمریکا به عنوان «کفیل» در این بخش مستقر شده است. آقای ردیش روز هشتم ماه فبریه به طور رسمی به عنوان کفیل بخش فارسی صدای آمریکا در تحریریه بخش فارسی  معرفی شد. او در طرحی کلی برنامه کاری‌اش را گسترش ساخت برنامه‌هایی در خصوص وضعیت زندگی در آمریکا برای آشنایی بیش‌تر پارسی زبان‌ها با شرایط زندگی مردم و هم چنین در صورت امکان تولید برنامه‌هایی برای کودکان ذکر کرده است.

این تهیه کننده ارشد و سردبیر صدای آمریکا در پی پایان ماموریت یک ساله رامین عسگرد به بخش فارسی آمده است. اشاره می‌‌شود در روزهای پایانی ماه گذشته آقای عسگرد کم‌تر در محل کار خود بود. با تعیین آقای ردیش به صورت کفیل مشخص نیست که به طور روشن سیاست کلی تیم مدیریت صدای آمریکا برای بخش فارسی چه خواهد بود. آیا به طور مشخص آقای ردیش تا تعیین یک مدیر تازه بر سر کار است یا قرار خواهد بود به صورت دراز مدت مدیریت این بخش از رسانه وزارت خارجه به یک غیر پارسی زبان سپرده شود.

لازم به اشاره است پیش از این آقای عسگرد در طول یک سال مدیریت خود در این رسانه تعدادی از نیروهای بخش تحریریه را اخراج کرد که بعد از آن به صورت تلویحی با عذر خواهی، برخی از آن‌ها بر سر کار خود بازگشتند اما کسانی مانند جمشید چالنگی بنیان‌گذر برنامه «تفسیر خبر» بدون روشن شدن علت و وضعیت هنوز بر سر کار خود بازنگشته است.

هم‌چنین روز جمعه دهم فبریه در پی یک تنش طولانی بین دو تهیه کننده برنامه پارازیت، اولین برنامه با اجرای مجزای سامان اربابی با عنوان «پارازیط» از صدای آمریکا پخش شد.

با این روش به کامبیز حسینی نیز فرصت داده شده است که از استودیو نیویورک پارازیت را جدا از تیم قبلی ادامه دهد.

 بیشتر بخوانید:

«رامین عسگرد از صدای آمریکا رفت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,