Saturday, 18 July 2015
12 August 2020
پس از پابان دوران محکومیت،

«آزادی چند درویش گنابادی از زندان»

2012 February 12

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌ منسوب به دراویش گنابادی، در روزهای اخیر چهار درویش نعمت‌الهی، ساکن شهرستان سروستان در استان فارس پس از گذراندن دوره محکومیت خود آزاد شده‌اند.

به گزارش مجذوبان نور، فرزاد درویش، محمد‌علی سعدی‌٬ محمد‌جلال نیکبخت و حجت‌اله سعیدی در تاریخ ۲۱ تیرماه سال جاری از سوی شعبه اول دادگاه عمومی سروستان به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند که پس از گذراندن دوره محکومیت خود در روزهای گذشته از زندان پیربنان شیراز آزاد شدند.

این دراویش گنابادی در تاریخ ۱۶ مهرماه در جریان درگیری‌ها در کوار و شهر سروستان بازداشت شدند و دوره محکومیت خود را در زندان پیربنان شیراز گذراندند.

لازم به ذکر است از این میان محمد‌علی سعدی یکی از مجروحان درگیری شهر کوار بود که در عصر روز ۱۳ شهریور ماه سال جاری به هم‌راه وحید بنانی و دو تن دیگر از دراویش گنابادی در ورودی شهر کوار مورد اصابت گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفت.

لازم به اشاره است وحید بنانی به دلیل جراحت وارده جان باخت.

هم‌چنین سیمین نعمت‌الهی یک درویش گنابادی دیگر نیز با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

خانم سیمین نعمت‌الهی از دراویش ساکن تهران که در روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه در منزلشان به اتهام اقدام علیه نظام بازداشت و به بند امنیتی ۲۰۹ منتقل شد، پس از ۲۵ روز تحمل حبس انفرادی صبح روز 16 بهمن‌ماه با پرداخت قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

لازم به ذکر است که هم‌زمان با بازداشت این درویش گنابادی، علی مرتضایی و یوسف رضایی نیز در تهران بازداشت شدند که هم اکنون در بند ۳۵۰ بسر می‌برند و کسری نوری نیز در شیراز به همین اتهام بازداشت و به اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ منتقل شد که همگی با وجود پیگیری خانواده‌ها و وکلایشان در وضیعت بلاتکلیفی به سر می‌برند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت فرزاد درویش، از دراویش گنابادی»

«بازداشت پنج درویش گنابادی در تهران و شیراز»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,