Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
علارغم اعلام ارز تک‌نرخی در ایران،

«بهای دلار تا ۱۹۰۰ تومان افزایش یافت»

2012 February 13

خبر / رادیو کوچه

در حالی که مقام‌های جمهوری اسلامی، از تثبیت نرخ دلار و ثبات در بازار ارز خبر می‌دهند، رسانه‌های داخلی این کشور، روز یک‌شنبه، 12 فوریه، گزارش دادند که قیمت دلار بار دیگر افزایش یافته و به ۱۹۲۰ تومان رسیده است.

به گزارش مهر، واسطه‌گران، هم‌چنان در بازار ارز حضور دارند و قیمت دلار و یورو در «بازار آزاد» به ترتیب به ۱۹۲۰ تومان و ۲۵۰۰ تومان رسیده است.

صرافان ارز که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی مجبور به درج قیمت رسمی ۱۲۲۶ تومان بر روی تابلوهای خود شده‌اند، بر اساس این گزارش هم‌چنان می‌گویند که «دلار ۱۲۲۶ تومانی نداریم.»

قیمت فروش یورو نیز که در تابلوهای صرافی‌ها ۱۶۳۷ تومان درج شده است با بازار آزاد حدود ۹۰۰ تومان تفاوت قیمت دارد.

قیمت انواع ارزهای خارجی در بازار آزاد ایران از اواسط دی ماه سال جاری و به دنبال تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی از سوی آمریکا به شدت افزایش یافت و قیمت هر دلار آمریکا تا 2300 تومان نیز بالا رفت.

قیمت سکه طلا نیز به یک میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

لازم به اشاره است صادق آملی‌لاریجانی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی نیز از احتمال صدور حکم اعدام برای آ‌نچه او اخلاگران بازار ارز و سکه خواند خبر داد.

بانک مرکزی می‌گوید که برای ساماندهی بازار آشفته ارز و سکه اقدام به تک‌نرخی کردن ارز کرده است، اما به رغم این اقدامات قیمت انواع نرخ ارز در حال افزایش است.

در همین حال، هر قطعه سکه طرح قدیم ۸۳۰ هزار تومان است و سکه طرح جدید نیز ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

«بورس طی سه ماه آینده ورشکست می‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,