Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پیام مهندس حشمت‌اله طبرزدی از زندان رجایی شهر کرج

«اگر مردم ایران بخواهند سرزمینشان با جنگ نابود نشود»

2012 February 13

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

حشمت‌اله طبرزدی/ زندان رجایی شهر کرج

منبع: کمیته دانش‌جویی دفاع از زندانیان سیاسی

مهندس حشمت‌اله طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک مردم ایران و سخن‌گوی شورای هم‌بستگی برای دموکراسی طی پیامی  از داخل زندان رجایی شهر جمهوری اسلامی ضمن محکوم کردن گزینه‌ی نظامی از سوی قدرت‌های غربی برای بسط دموکراسی در ایران ، اعلام کرد: اگر مردم ایران بخواهند سرزمینشان با جنگ نابود نشود  باید خود برای رهایی از چنگال دیکتاتوری حاکم اقدام کنند در غیر این‌صورت با صحبت‌های غیر مسئولانه و تهدید‌آمیز آقای خامنه‌ای در نماز جمعه که به صورت علنی تمام جهان را به جنگ با ایران دعوت کرد، امید برای رسیدن ایران به دموکراسی از طریق جنگ امیدی واهی است.

ایشان در بخشی دیگر از پیام خود در مورد انتخابات مجلس حکومتی – ولایی به نقش روشن‌فکران ، نخبگان و دانش‌جویان، جریانات، احزاب و سازمان‌ها در جهت تبلیغ در روستاها و شهرستان‌ها برای تحریم انتخابات مجلس اشاره کرده و گفت این قشر از جامعه به‌عنوان قشر تاثیر‌گذار می‌توانند نقش خود را در تحریم این انتخابات ایفا کنند. مشروح بیانیه مهندس طبرزدی که در اختیار کمیته دفاع از زندانیان سیاسی در تهران قرار گرفته است به قرار زیر است.

ولایت فقیه که در تلاش است تا تمام قدرت سیاسی و نظامی و اداری کشور را هر چه بیش‌تر در دستان خودش قبضه نماید در سخن‌رانی خود در روزجمعه  گذشته واکنش خود را نسبت به سیاست‌های  کشورهای غربی در مورد توقف غنی‌سازی  و موضوع هسته‌ای نشان داده است. خامنه‌ای اعلام کرده است که در مورد هسته‌ای هیچ‌گونه عقب‌نشینی  نخواهد کرد این در حالی است که غرب جمهوری اسلامی را متهم  به ساخت سلاح اتمی نموده است. عدم تلاش برای اعتماد سازی جمهوری اسلامی  در مقابل آژانس اتمی و سازمان ملل از یک‌سو و تحریک کشورهای غربی از جمله حمله به سفارتخانه انگلیس  و واکنش‌های بی‌محابای  دیگر باعث گردیده است که غرب سیاست تحریم همه جانبه را بر علیه کشور اعمال نماید. بدیهی است که تحریم گام نخست برای  آسیب زدن به کل ساختار سیاسی و اجتماعی است و اگر جمهوری اسلامی هم‌چنان به روش های همیشگی خود ادامه دهد و اگر غرب در توقف پروژه هسته‌ای جمهوری اسلامی تحریم را کارساز نبیند ممکن است که به اقدامات خطرناک دیگر از جمله جنگ  و حمله نظامی دست بزند.

باید بدانیم که هیچ‌گاه جنگ به نفع کشور و مردم ما نبوده و نخواهد بود. معمولن حکومت‌ها عامل جنگ هستند، تفاوتی نمی‌کند که خامنه‌ای عاملی برای جنگ افروزی باشد و یا غرب بخواهد برای تامین منافع خود به کشور ما آسیب نظامی وارد نماید. مهم این  است که  در این میان مردم ما باید به سرنوشت خود جدا از سرنوشت مستبدان تاریخ بیندیشند. دموکراسی از طریق جنگ و حمله نظامی در هیچ کشوری بوجود نمی آید و هر گزینه‌ی نظامی از سوی قدرت‌های غربی برای بسط دموکراسی در ایران محکوم به شکست است. بنا بر این نیروهای سیاسی اجتماعی و مبارزان مدنی در تصمیم‌گیری تاریخی برای ایجاد و استقرار دموکراسی در کشور خود باید سرنوشت ملی را به‌دست بگیرند و از مشارکت تمامی نیروهای سیاسی و اجتماعی و نیروی عظیم  مردم ایران در تمام مراحل مبارزات استفاده نمایند.

بدیهی است که تحریم گام نخست برای  آسیب زدن به کل ساختار سیاسی و اجتماعی است و اگر جمهوری اسلامی هم‌چنان به روش های همیشگی خود ادامه دهد و اگر غرب در توقف پروژه هسته‌ای جمهوری اسلامی تحریم را کارساز نبیند ممکن است که به اقدامات خطرناک دیگر از جمله جنگ  و حمله نظامی دست بزند

نقش نیروهای اجتماعی از جمله در تحریم انتخاباتی که خامنه‌ای برای حفظ مشروعیت خود خواستار آن است بسیار مهم است. انتخابات و صندوق‌های رای به ابزاری برای سو استفاده حکومت از حضور مردم بر علیه خود مردم تبدیل شده است. بنا بر این دلیلی برای حضور مردم در یک انتخابات نمایشی مجلس که نمایندگانش را شورای نگهبان منتصب میکند وجود ندارد. خوشبختانه نقش نیروهای جنبش سیاسی مدنی مردم، از جمله روشن‌فکران، نخبگان، دانش‌جویان و نیروهای پیش‌رو مبارزات سیاسی و مدنی و همین‌طور احزاب، سازمان‌ها و جبهه‌های مختلف در به آگاهی رساندن بخش‌های مختلف جامعه ایران از جمله بخش‌های محروم کشور در شهرستان‌ها و نقاط دور دست بسیار موثر خواهد بود. لازم است که فرصت سو استفاده از انتخابات برای یزک کردن چهره مستبد حکومت به جمهوری اسلام داده نشود. مردم محروم و رنجدیده ما هم‌واره از سیاست‌های ضد مردمی مجلس، دولت‌های نظام و قوه قضاییه  ضد عدالت آسیب دیده‌اند و تنها به دلیل نداشتن آگاهی نباید به طعمه‌ای برای رای‌گیری حکومت تبدیل شوند.

 خامنه‌ای هرچه می‌تواند در سخنرانی‌ها کذب بگوید، زندان بسازد و مبارزان سیاسی را متهم به دشمنی با نظام خود نماید، برای تضمین بقا خود به هسته‌ای  کردن سیستم نظامی خود بپردازد، شرق و غرب و جهان را به جنگ  تحریک کند. اما  هیچ‌گاه نمی‌‌تواند سیاست‌های ضد مردم خود را در پشت تمام این بهانه‌ها پنهان نماید. سیاست‌های جمهوری اسلامی عامل محروم شدن بخش‌های عظیم جامعه از حقوق حقه شان است

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,