Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
اسراییل ایران را متهم کرده است،

«طرح ترور دیپلمات‌های اسراییل در هند و گرجستان»

2012 February 14

خبر / رادیو کوچه

صبح روز دوشنبه، 13 فوریه، دیپلمات‌های کشور اسراییل در هند و گرجستان، مورد هدف یک سری بمب‌گذاری قرار گرفته و در این انفجار‌ها دست‌کم 3 تن مجروح شده‌اند. مقام‌های اسراییل به صراحت اعلام کردند این تحرکات را بی‌پاسخ‌ نمی‌گذارند.

به گزارش الجزیره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، ایران را متهم به دست داشتن در بمب‌گذاری علیه دیپلمات‌های اسراییلی در هند و گرجستان کرده است.

انفجار در یک خودروی متعلق به سفارت اسراییل در دهلی، پایتخت هند، به مجروح شدن همسر یکی از دیپلمات‌های اسراییلی منجر شده است.

گفته می‌شود سفارت اسراییل در مرکز دهلی و در نزدیکی اقامت‌گاه رسمی مانموهان سینگ، نخست وزیر هند واقع شده و در اطراف این محل تدابیر امنیتی گسترده‌ای برقرار است.

در همین حال مقامات اسراییلی در گرجستان از تلاشی ناموفق برای انفجار اتومبیل یک دیپلمات اسراییلی در تفلیس، پایتخت، این کشور خبر داده‌اند.

مقامات گرجستان گفته اند که مواد منفجره به زیرخودروی دیپلمات اسراییلی چسبانده شده بود.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

در همین حال بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در سخن‌رانی در پارلمان این کشور، کنست، ایران را متهم به دست داشتن در حملات به دیپلمات های اسراییلی در هند و گرجستان کرده است.

آقای نتانیاهو گفت به اعتقاد او ایران مسوول این حملات است.

نخست وزیر اسراییل همچنین گفته است که این کشور توانسته در ماه‌های اخیر حملات دیگری را در جمهوری آذربایجان، تایلند و چند کشور دیگر خنثا کند.

آقای نتانیاهو تاکید کرده که «ایران و گروه تحت حمایتش، گروه حزب‌اله، در پشت تمامی این حملات بودند.»

این در حالی است که ایران اسراییل را متهم کرده که در سو‌قصد به مقامات و دانش‌مندان مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای ایران دست دارد.

بیشتر بخوانید:

«جمهوری آذربایجان با ترور دانش‌مندان هسته‌ای مرتبط است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,