Saturday, 18 July 2015
19 September 2020
گزارش‌های مردمی به رادیو کوچه در روز 25 بهمن،

«بازداشت برخی معترضان در تجریش و پارک‌وی»

2012 February 15

رادیو کوچه

با توجه به اطلاع‌رسانی مردمی و ارزش‌های شهروند خبرنگاری، رادیو کوچه جهت وقایع 25 بهمن صفحه‌ای را با هدف انتشار و به مشارکت گذاردن دیده‌های مردم در سطح شهرهای ایران به راه انداخته است. این صفحه منعکس کننده دیده‌ها و شنیده‌های شماست. اگر با موضوعی بر می‌خورید می‌توانید برای کوچه ارسال کنید.

جهت ارسال مطالب، گزارش و خبر می‌توانید با این آدرس در تماس باشید: contact@koochehmail.com

……………………………………………

«بازداشت برخی معترضان در تجریش و پارک‌وی»

تهران / 19:30 (هرانا):  برخی از معترضان در مناطقی چون تجریش، پارک وی، خیابان جمالزاده و ولیعصر بازداشت شده‌اند. در خیابان جمال‌زاده جمعی از شهروندان بازداشتی که در یک دست‌گاه ون متعلق به نیروهای انتظامی نگه‌داری می‌شدند به مکان نامعلومی منتقل شدند.

[youtube width=”500″ height=”378″]http://www.youtube.com/watch?v=E94PutlmJKc&feature=player_embedded[/youtube]

……………………………………………

«آتش‌زدن یک ساختمان در شریعتی»

تهران / ساعت 19 (گزارش مردمی): همین الان در هفت حوض نارمک درگیری شدید شده‌، گاز اشک‌آور زده شده‌، منطقه اکباتان درگیری است و درشریعتی نیز یک ساختمان آتش زده شده است‌، مردم با شعارهای مرگ بر دیکتاتور به مقابله با مامورین و مزدوران حکومت مشغولند.

……………………………………………

«افزایش جمعیت در اطراف زاینده رود»

اصفهان / ساعت 17 (گزارش مردمی): جمعیت پیاده‌روهای اطراف رودخانه زاینده رو و خیابان چهارباغ رو به افزایش است.. ترافیک سنگینی خیابان مطهری و اطراف میدان انقلاب و خیابان چهارباغ را فرا گرفته است.

……………………………………………

«برخورد ماموران با مردم در میدان انقلاب تا ولیعصر»

تهران / 18:30 (گزارش مردمی): همین الان از بیرون اومدم. از آزادی تا چهار راه ولیعصر با بی‌آر‌تی رفتم. به چشم خودم تراکم ماموران وحشت زده را که توده توده بر سر هر گذری جمع بودند را دیدم. مردم هم بدون که با هم آشنا باشند ولی با حس عجیبی از هم‌یاری با هم در جمع‌های 100 نفره یا بیش‌تر با هم در حال قدم زدن آرام بودند. در برخی جاها (بیش‌تر حد فاصل میدان انقلاب تا ولیعصر) برخورد ماموران با مردم دیده می‌شد.

……………………………………………

«درگیری و ضرب و شتم شهروندان در میدان آزادی»

تهران / 18:30 (هرانا): نیروهای امنیتی مستقر در میدان آزادی تهران با ضرب و شتم شهروندان با ایشان درگیر شده و تجمعات پراکنده‌ای در حوالی میدان آزادی شکل گرفته است.

لحظاتی پیش بر اساس گزارشات شاهدان عینی نیروهای امنیتی و انتظامی با باتوم به شهروندان در پیاده‌رو‌ها حمله‌ور شده و اقدام به ضرب و شتم ایشان کردند.

در این درگیری‌های پراکنده جمعی از شهروندان معترض با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور به مقابله با اقدامات خشونت‌آمیز این نیروها پرداختند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم اقدام به شلیک گاز اشک‌آور به سمت تجمع‌کنندگان کردند.

این در حالیست که مبنای راه‌پیمایی امروز بر اساس فرخوان معترضان و منتقدین «راه‌پیمایی سکوت» بوده است.

هم چنین بنا برگزارشات دیگر چند تن از ره‌گذاران در میدان انقلاب از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند در این منطقه درگیری گزارش نشده است.

خیابان شیراز، تخت طاووس و وزارت کشور نیز حضورنیروهای امنیتی چشم‌گیر گزارش شده است، بر اساس این گزارش در مقابل ساختمان وزارت کشور نیروهای ضد شورش در داخل چندین اتوبوس مشاهده شده‌اند.

……………………………………………

«استقرار نیروهای بسیج و امنیتی در میادین تهران»

تهران / 13.30 (ایران‌پرس نیوز) امروز سه شنبه 25 بهمن ماه با نزدیک شدن به ظهر و زمان برگزاری تظاهرات، نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌ها به تدریج در میادین و تقاطع‌های اصلی شهر تهران در حال استقرار هستند. از ساعت 12 یکی از این یگان‌های پلیس ضد شورش و تعداد زیادی از خودروهای نیمه زرهی و بین 50 تا 60 دست‌گاه موتور سیکلت در پادگان عشرت‌آباد (حوزه نظام وظیفه) استقرار یافتند. در همین حال از میدان امام حسین تا میدان آزادی در تقاطع‌های اصلی و میادین فردوسی و انقلاب خودروهای نیروی انتظامی رفت وآمد شهروندان را زیر نظر گرفته که هر لحظه بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

طبق معمول این روزها پای‌گاه بسیج مقداد به عنوان مرکز اصلی استقرار یگان‌های بسیج و لباس شخصی‌هاست و از صبح امروز رفت و آمدهای زیادی در این پای‌گاه صورت می‌گیرد. گشت‌های لباس شخصی‌ها با موتورهای سنگین و پوشش‌های مشخص در مسیر خیابان انقلاب به چشم می‌خورد و به کلیه کتاب فروشی‌ها و مغازه‌های خیابان انقلاب و آزادی ابلاغ شده است که در صورت شلوغ شدن خیابان بلافاصله پس از اخطار نیروی انتظامی باید مغازه‌های خود را تعطیل کنند.

از دانش‌گاه تهران، صنعتی‌شریف و امیرکبیر نیز خبر می‌رسد که دانش‌جویان تصمیم گرفته‌اند کلاس‌های نوبت بعداز ظهر را تعطیل کنند اما معاونت دانش‌جویی نسبت به این تصمیم اخطار داده است! موتورهای حامل لباس شخصی‌ها اطراف دانش‌گاه تهران ویراژ می‌دهند و سعی دارند با ایجاد رعب و وحشت فضا را کاملن کنترل شده نشان دهند.

اما در مسیر خیابان ولیعصر به ویژه تقاطع تخت طاووس و میدان ولیعصر حضور نیروهای امنیتی محسوس است. ضلع شرقی میدان هفت تیر روبروی مسجد الجواد محل استقرار نیروهای بسیج است و بلوار کشاورز هم چنین وضعیتی دارد. سرعت اینترنت به شدت پایین است و ارسال ایمیل به سختی میسر می شود.

……………………………………………

«دانش‌جویان سبز دانش‌گاه تهران در انتظار 25 بهمن»

تهران / 24 بهمن (گزارش مردمی): از صبح چهارشنبه و درپی فراخوان شورای هماهنگی راه سبز برای تظاهرات در 25 بهمن و هم‌چنین فراخوان دانشجویان سبز دانشگاه تهران برای تظاهرات در روز 24 بهمن نیروهای وزارت اطلاعات و حراست دانش‌گاه تهران را در محاصره خود گرفته و با کنترل شدید ورود و خروج به دانش‌گاه تهران به گشت‌زنی در محوطه دانش‌گاه با موتورسیکلت و ایجاد صداهای ناموزون توسط موتورهایشان جهت ایجاد جو ارعاب در این دانش‌گاه مشغولند. هم‌چنین عوامل وزارت اطلاعات از طبقات فوقانی ساختمان‌های اطراف دانش‌گاه تهران را تحت رصد خویش قرار داده‌اند. با این وجود «دانش‌جویان سبز دانش‌گاه تهران» اعلام داشته‌اند که با وجود فضای فوق امنیتی تجمع و تظاهرات اعتراضی اعلام شده را برگزار خواهند نمود.

……………………………………………

آن‌چه پیش‌تر گذشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,