Saturday, 18 July 2015
20 September 2020
با توافق وزرای دارایی و اقتصاد حوزه یورو،

«تصویب کمک ۱۳۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به یونان»

2012 February 21

خبر / رادیو کوچه

وزرای دارایی و اقتصاد کشورهای منطقه اقتصادی حوزه یورو، روز سه‌شنبه، توافق کردند تا 130 میلیارد یورو کمک جدید به یونان اختصاص دهند.

به گزارش الجزیره، این توافق، که به دنبال بیش از ۱۳ ساعت بحث در بروکسل به دست آمد، با هدف جلوگیری از ورشکستگی یونان تصویب شده که ۲۰ مارس باید به بازپرداخت بدهی‌های پیشین خود بپردازد.

این دومین کمک اضطراری تصویب شده از سوی کشورهای منطقه اقتصادی یورو برای یونان، بعد از وام ۱۱۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به این کشور در سال ۲۰۱۰ است.

به گفته ناظران اقتصادی کمک جدید اگرچه نیازهای مالی فوری یونان را برطرف خواهد کرد، اما احتمال کمی وجود دارد که بتواند اقتصاد بحران زده این کشور را از رکود خارج کند.

یونان متعهد شده در عوض دریافت وام جدید، به اجرای سیاست‌های صرفه جویانه بپردازد تا بدهی خود را تا سال 2020 به کم‌تر از 120.5 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور برساند.

پس از 5 سال متوالی رکود اقتصادی، اکنون میزان بدهی یونان به 160 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است.

هفته پیش پارلمان یونان 3.3 میلیارد یورو صرفه‌جویی جدید را در هزینه‌های این کشور به تصویب رساند که کاهش هزینه‌های بهداشتی و دفاعی و هم‌چنین حقوق و مستمری شهروندان را در بر می‌گرفت که منجر به دور جدیدی از نا آرامی و اعتراضات خیابانی شد.

بیشتر بخوانید:

«کاهش رتبه اعتباری شش کشور اروپایی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,