Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از دو روز مذاکره در تهران و عدم بازدید از تاسیسات،

«بی‌نتیجه ماندن مذاکرات ایران و بازرسان آژانس اتمی»

2012 February 22

خبر / رادیو کوچه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه، 22 فوریه، در گزارشی اعلام کرد سفر هیت اعزامی آن به ایران بدون دست‌یابی به نتیجه درباره فعالیت‌های هسته‌ای این کشور، به اتمام رسیده است.

در همین حال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای به نقل از یوکیا آمانئو تصریح کرد ایران به هیت اعزامی اجازه بازدید از منظقه نظامی پارچین در شرق تهران را نداده است.

این در حالی است که روز گذشته مقام‌های جمهوری اسلامی تاکید کرده بودند که سفر این هیت برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای نیست و صرفن جهت مذاکره با ایران وارد تهران شده‌اند.

رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «این‌که ایران درخواست ما را در دیدار اول و دوم، برای بازید از پرچین نپذیرفته است، تاسف‌برانگیز است.»

آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید متنی در راستای «تسهیل شفاف‌سازی برنامه هسته‌ای ایران» تهیه کرده بوده است، و «تلاش‌های زیادی» برای توافق بر سر این متن صورت گرفته، اما این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده است.

پیش‌تر، این هیت اعزامی آژانس در مذاکره با ایران خواهان فراهم آمدن امکان گفت‌و‌گو با متخصصان هسته‌ای ایران و بازدید از منطقه نظامی پارچین شده بود.

گفته می‌شود که ایران در پارچین انفجارهای پرقدرت را آزمایش کرده است که می‌تواند با تلاش احتمالی این کشور برای دست‌یابی به توانایی ساخت سلاح اتمی مرتبط باشد.

لازم به اشاره است ایران اخیرن برای بازگشت به میز مذاکره با گروه 1+5، متشکل از پنج عضو دایمی شورای امنیت و آلمان اعلام آمادگی کرده است.

بیشتر بخوانید:

«منتظر اقدام دشمن برای حمله نمی‌مانیم»

 «ورود تیم بازرسان آژانس اتمی به ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd2456744 Cost Of Viagra buy propecia generic advair