Saturday, 18 July 2015
23 September 2020
در پی اعتراض به وضعیت نامناسب در دانش‌گاه،

«بازداشت دانش‌جویی که در دانش‌گاه یاسوج لب‌هایش را دوخت»

2012 February 24

خبر / رادیو کوچه

به گزارش برخی رسانه‌ها، یک دانش‌جوی دانش‌گاه یاسوج به نام داریوش جلالی که تصویر ویدئویی او با دهان دوخته در یوتیوب منتشر شده، بازداشت شده است.

این ویدئو نشان می‌دهد که داریوش جلالی به نشانه اعتراض به «وضعیت دانش‌گاه یاسوج» لب‌هایش را دوخته و خود را به نرده‌های دانش‌گاه زنجیر کرده بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، یک منبع آگاه با تایید این خبر گفت‌: «داریوش جلالی، دانش‌جوی رشته مهندسی مواد دانش‌گاه یاسوج و ورودی سال ۱۳۸۸، که سال گذشته به مدت سه ماه به زندان افتاده بود، در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده در دانش‌گاه و مشکلاتی که بعد از آزادی برای او ایجاد شده بود، در روز ۳۰ بهمن‌ماه دهانش را دوخت.»

این منبع آگاه افزود: «نیروهای حراست دانش‌گاه به محض اطلاع از این موضوع، آقای جلالی را مورد ضرب و شتم قرار داده و بازداشت کردند، از آن زمان تاکنون نیز هیچ اطلاعی از وضعیت این دانش‌جو و محل بازداشت وی در دست نیست.»

داریوش جلالی در بهمن سال ١٣٨٩ چند روز پس از تظاهرات ٢۵ بهمن توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت و به یک سال حبس محکوم شد.

وی بعد از گذراندن سه ماه حبس از زندان آزاد شد.

این منبع آگاه هم‌چنین گفت‌: «داریوش جلالی پس از آزادی از زندان با تعلیق‌های پیاپی از تحصیل و هم‌چنین فشار‌هایی از طرف حراست دانش‌گاه مواجه شده بود.»

وی در هنگام این حرکت اعتراضی بیانیه‌ای منتشر کرده که در بخشی از آن آمده است: «اما چرا بدین شیوه معترضم؟ چرا با دهان بسته؟ چرا با پای در زنجیر نشسته؟ دهان خود را دوخته‌ام، چرا که فریاد تظلم‌خواهی‌ام را کسی نشنید. پای خود بسته‌ام چرا که دویدنم به جایی نرسید. هر چه فریاد زدم کسی نشنید، گفتم شاید سکوتم را بشنوند، هر چه دویدم کسی ندید، گفتم شاید به غل نشستنم را ببینند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,