Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
در پی اعتراض به روابط آذربایجان با اسراییل،

«حمله ارتش سایبری ایران به سایت‌های جمهوری آذربایجان»

2012 February 24

خبر / رادیو کوچه

وزارت ارتباطات جمهوری آذربایجان روز ‌پنج‌شنبه، 23 فوریه، مدعی شده است که گروه موسوم به «ارتش سایبری جمهوری اسلامی» سایت اینترنتی تلویزیون دولتی آذربایجان را هک کرده است.

هکرها با تغییر صفحه اصلی اینترنتی تلویزیون آذربایجان، این پیام را جای‌گزین آن کرده‌اند: «زندگی یک بازی است. بازی تمام شده است.»

سایت شرکت هواپیمایی دولتی آذربایجان و سایت کمیته ملی المپیک آن کشور نیز مورد حمله هکرهای دیگری قرار گرفت که پیام گذاشته بودند دولت جمهوری آذربایجان «مانند یک سگ دست‌آموز اسراییل» عمل می‌کند و بهتر است که در مورد ایران حرف نزند.

یک ماه پیش نیز تعدادی از هکرهای مخالف حکومت اسراییل سایت‌های اینترنتی حزب حاکم جمهوری آذربایجان و چندین وزارت‌خانه آن کشور را هک کردند و با گذاشتن پیام‌هایی، از روابط آذربایجان با اسراییل انتقاد کردند.

این در حالی است که حکومت جمهوری آذربایجان یکی از متحدان نزدیک اسراییل در منطقه است و این مسئله سبب تنش‌های زیادی میان جمهوری اسلامی و آذربایجان شده است.

دولت ایران دولت جمهوری آذربایجان را به هم‌کاری با سازمان‌های امنیتی اسراییل علیه منافع ایران متهم می‌کند و گفته است که عوامل قتل یکی از دست‌اندرکاران برنامه هسته‌ای ایران که ماه گذشته میلادی کشته شد، از طریق جمهوری آذربایجان فراری داده شدند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت گزارش‌گر تلویزیون ایران در آذربایجان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,