Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
در تونس برگزار می‌شود،

«نشست دوستان سوریه برای حل بحران این کشور»

2012 February 24

خبر / رادیو کوچه

رهبران اتحادیه عرب و اروپا روز جمعه، 24 فوریه، در تونس کنفرانسی را برگزار خواهند کرد تا به بحران سوریه خاتمه داده و آتش‌بس میان طرف‌های درگیری اعلام شود و بتوانند کمک‌های انسان‌دوستانه را به مناطق مختلف سوریه که دچار بحران شده، برسانند.

به گزارش الجزیره، در این کنفرانس که به دوستان سوریه معروف است هم‌چنین حکومت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور نیز به جنایت علیه بشریت محکوم می‌شود.

لازم به اشاره است که شهر‌ها حمص، حما و درعا در سوریه در هفته‌های اخیر مورد هجوم ارتش این کشور قرار گرفته و فعالان می‌گویند شهر حمص نزدیک به 20 روز است که جریان آب و برق قطع شده و احتمال بروز یک فاجعه انسانی می‌رود.

در نشست دوستان سوریه که در تونس برگزار می‌شود، آمریکا، اروپا و کشورهای عرب می‌خواهند به بشار اسد فشار بیاورند تا ظرف چند روز اجازه کمک‌رسانی به مناطق آسیب دیده سوریه را بدهد.

اما روسیه و چین نیز که از دعوت‌شدگان به این نشست بودند، از عدم شرکت در آن خبر داده‌اند.

کوفی عنان، دبیر پیشین سازمان ملل، در نشست اتحادیه عرب که روز پنج‌شنبه، در قاهره برگزار شد شرکت کرد و خواست هرچه سریع‌تر به بحران پیش‌آمده در سوریه پایان داده شود.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، گروه‌های مخالف دولت سوریه از کشته‌شدن 50 تا 60 تن در خشونت‌های روز پنج‌شنبه، در سراسر این کشور خبر داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«گزینه نظامی تنها راه‌حل بحران سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,