Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
از شهر حمص آغاز شد،

«آغاز کمک‌رسانی سازمان جهانی صلیب سرخ به سوریه»

2012 February 25

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 25 فوریه، سازمان جهانی صلیب سرخ فعالیت خود را جهت خارج کردن زنان و کودکان از شهر محاصره‌شده حمص در سوریه آغاز کرده است.

به گزارش الجزیره، شهر حمص بیش از بیست روز است که توسط ارتش سوریه محاصره شده و بمباران می‌شود. هم‌چنین از روز دوم محاصره جریان آب و برق بر روی شهروندان قطع شده است.

صلیب سرخ روز جمعه اعلام کرد آمبولانس‌های هلال احمر سوریه وارد منطقه باب‌عمر که در هفته‌های اخیر بیش‌ترین آسیب از سوی ارتش به آن وارد شده، اعزام و دست‌کم 20 زن و کودک را از این منطقه خارج کردند.

باب‌عمر به گفته ارتش سوریه محل اقامت شورشیان مسلح است و آن‌ها با افراد تروریست درگیر هستند.

در همین حال، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت که کاخ سفید و متحدانش از هر ابزاری قابل استفاده‌ای برای متوقف کردن خشونت‌ها در سوریه استفاده خواهد کرد.

لازم به اشاره است روز گذشته هم‌چنین هفتاد نماینده ارشد از سراسر جهان در تونس گردهم آمدند تا در مورد راه‌های برون رفت از بحران سوریه تبادل نظر کنند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا که در تونس حضور داشت، گفت که یکی از توافقات حاصل شده در این نشست، ارسال و تدارک کمک‌های بشردوستانه برای مردم سوریه و افزایش فشارها بر دولت بشار اسد برای متوقف کردن درگیری‌ها در این کشور بوده است.

وزیر امورخارجه آمریکا هم‌چنین از مواضع روسیه و چین در قبال بحران سوریه به شدت انتقاد کرد.

هم‌چنین کوفی‌ عنان، دبیر پیشین سازمان ملل که مسوولیت رسیدگی به بحران سوریه را برعهده دارد اظهار داشت: «تلاش ما در جهت پایان دادن به تمامی خشونت‌ها و موارد نقض حقوق بشر و نیز ترتیب دادن راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه است.»

بیشتر بخوانید:

«اعطای مصونیت قضایی به رییس جمهوری سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,