Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
در جشن‌واره سزار فرانسه اهدا شد،

«جدایی نادر از سیمین بهترین فیلم خارجی سزار»

2012 February 25

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 24 فوریه، جشن‌واره فیلم «سزار» در فرانسه برگزار و در آن فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی برنده جایزه بهترین فیلم خارجی این جشن‌واره شده است.

به گزارش رویترز، جشن‌واره فیلم سزار که با «آکادمی اسکار» مقایسه می‌شود روز جمعه جوایز خود را در بخش‌های مختلف اعطا کرد که جایزه بهترین فیلم این جشن‌واره به فیلم «آرتیست» به کارگردانی مایکل هازاناویسیوس رسید. این در حالی است که وی جایزه بهترین کارگردان را نیز از آن خود کرد.

فیلم «آرتیست» به غیر از بخش بهترین فیلم و کارگردانی جوایز‌ دیگر را نیز در بخش‌های بهترین بازیگر زن، بهترین فیلم‌برداری و موسیقی را دریافت کرده است.

از سویی دیگر فیلم «جدایی نادر از سیمین» که پیش‌تر در جشن‌واره‌هایی دیگر نیز جایزه‌هایی را کسب کرده بود در جشن‌واره فیلم سزار فرانسه نیز به عنوان بهترین فیلم خارجی انتخاب شد.

پیش از این، فیلم اصغر فرهادی در جشن‌واره گلدن‌گلوب آمریکا و جشن‌واره «جیپور» هند نیز عنوان بهترین فیلم خارجی و کارگردانی را از آن خود کرده بود.

هم‌چنین در آکادمی اسکار که قرار است روز یک‌شنبه، در سالن کداک برگزار شود، این فیلم در بخش فیلم‌نامه غیراقتباسی به جز بخش فیلم خارجی نامزد دریافت جایزه اسکار است.

بیشتر بخوانید:

«دریافت هفت جایزه آکادمی فیلم بریتانیا توسط آرتیست»

«جدایی نادر از سیمین برنده جایزه جشن‌واره فیلم هندوستان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,