Saturday, 18 July 2015
20 September 2020

«خبرهای بیست و پنجم فوریه ۲۰۱۲»

2012 February 25

در چهارمین روز از تظاهرات،

«دوازده کشته در اعتراض به بی‌حرمتی به قرآن در افغانستان»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 24 فوریه، معترضان افغان برای چهارمین روز در اعتراض به «بی‌حرمتی» به قرآن، کتاب مقدس مسلمانان، در چند شهر افغانستان تظاهرات کرده‌اند.

در برخی مناطق تظاهرات به خشونت کشیده شده و در نتیجه درگیری میان پلیس و معترضان، دوازده نفر کشته شده‌اند.

محی‌الدین نوری سخن‌گوی والی هرات می‌گوید ۶۵ نفر تنها در این ولایت مجروح شده‌اند که ۱۲ تن از نیروهای پلیس نیز در میان مجروحان هستند.

اما وزارت داخله افغانستان شمار مجروحان در کل افغانستان را، ۲۱ نفر اعلام کرده است.

سخن‌گوی والی هرات می‌گوید شماری از معترضان می‌خواستند به کنسول‌گری آمریکا در هرات حمله کنند و در نتیجه بین پلیس و معترضان درگیری شد.

در شهرهای دیگر نیز گزارش‌های تایید نشده حاکی از درگیری میان پلیس و معترضان است که تلفاتی را نیز در پی داشته است.

در کابل نمازگزاران پس از ادای نماز جمعه به خیابان‌ها آمده و گزارش شده که معترضان در دست‌کم پنج نقطه این شهر تجمع کرده و علیه نیروهای آمریکایی شعار داده‌‌اند.

پلیس گفته است که شماری از این معترضان در خیابان منتهی به سفارت آمریکا و مقر فرماندهی نیروهای ناتو و برخی دیگر در شرق این شهر در نزدیک یک پایگاه ناتو تجمع کرده‌اند.

شهرهای بغلان، قندوز و مزار شریف، در شمال، غزنی و گردیز در جنوب شرق افغانستان هم شاهد همایش‌های اعتراضی بوده است.

در روزهای اخیر مقام‌های دولتی از مردم خواسته اند که در چنین همایش‌هایی دست به خشونت نزنند و روز جمعه نیز نیروهای امنیتی، تلاش کردند که از نزدیک شدن معترضان به محلات حساس جلوگیری کنند.

پیش از ظهر روز جمعه ژنرال جان آلن، فرمانده کل نیروهای بین‌المللی در افغانستان با صدور اعلامیه‌ای از مردم این کشور خواست که بردبار باشند و افزود که تحقیقات مشترک با دولت افغانستان در این زمینه جریان دارد.

لازم به یادآوری است روز گذشته باراک اوباما در نامه ای به حامد کرزی، از او و مردم افغانستان به خاطر این رخداد، عذرخواهی کرد.

عبدالقیوم سجادی، عضو مجلس که در ترکیب هیت تحقیق در این خصوص به بگرام رفته بود، روز جمعه به گفت که فرماندهان نیروهای آمریکایی گفته‌اند که ناآشنایی یک مترجم باعث بی‌حرمتی به قرآن شده است.

مسوولان بازداشت‌گاه بگرام، که در آن اعضای بازداشتی طالبان و گروه القاعده به وسیله نیروهای آمریکایی نگه‌داری می‌شوند، به مترجمان و مسوولان کتاب‌خانه این بازداشت‌گاه دستور داده بودند که کتاب‌های مشوق «افراطی‌گری» را جدا کنند و دور بریزند.

……………………………………….

در نشست دوستان سوریه در تونس مطرح شد،

«اعطای مصونیت قضایی به رییس جمهوری سوریه»

خبر / رادیو کوچه

کمیته هماهنگی انقلاب سوریه روز جمعه، 24فوریه، هم‌زمان با نشست «دوستان سوریه» در کشور تونس اعلام کرد ارتش آزاد این کشور با «هم‌یاری مردم»، شهر سرجه واقع در منطقه جبل‌الزاویه را به کنترل خود در آورد.

به گزارش الجزیره، نمایندگان بیش از هفتاد کشور از اتحادیه اروپا و عرب در نشست «دوستان سوریه» در تونس روز جمعه، برای یافتن راه‌حل‌های جهت پایان دادن به بحران سوریه گردهم جمع شدند.

منصف مرزوکی، رییس جمهوری تونس در ابتدای این نشست، از اتحادیه عرب خواست نیروی حافظ صلح را جهت کمک به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، به این کشور اعزام کند تا هرچه سریع‌تر به کشتار هزاران نفر از شهروندان سوری پایان دهند.

وی در ادامه تاکید کرد که اتحادیه عرب می‌بایست امنیت و صلح را در این کشور ابتدا با مذاکره و انجام گفت‌وگوهای دیپلماتیک برقرار کند. وی هم‌چنین درخواست کرد از طریق گفت‌وگو باید از بشار اسد بخواهد تا از سمت خود استعفا کند.

مرزوکی اما تاکید کرد اتحادیه عرب می‌بایست به بشار اسد ضمانت دهد تا پس از انتقال قدرت در این کشور تحت پی‌گیرد قضایی قرار نمی‌گیرد و مصونیت دارد.

او اضافه کرد: «رییس جمهوری سوریه، اعضای خانواده و سیاست‌مداران این کشور که هم‌اکنون حامیان حزب حاکم هستند پس از انتقال قدرت باید به کشور دیگری با رعایت امور امنیتی به کشور دیگر پناهنده شود، که این کشور می‌تواند روسیه باشد.»

اما حمد‌بن جاسم آل‌ثانی، وزیر خارجه قطر هم‌چنان بر اعزام نیروی حافظ صلح جهت برقراری امنیت در کشور سوریه تاکید کرده است.

هم‌زمان با برگزاری نشست دوستان سوریه در تونس، تعدادی از مخالفان حکومت دمشق و بشار اسد، خارج از محل این کنفرانس تجمع کرده که با برخورد پلیس روبه‌رو شدند.

معترضان خواستار برخورد صریح و قاطع با حکومت سوریه هستند و می‌گویند بحران در این کشور با مذاکره حل نخواهد شد.

در عین حال، کمیته هماهنگی انقلاب مردم سوریه امروز اعلام کرد 28 تن در مناطق مختلف سوریه به دست نیروهای امنیتی و ارتش سوریه کشته شدند.

براساس همین گزارش پنج تن از قربانیان براثر گلوله‌باران ارتش سوریه با اسلحه سنگین در منطقه باب عمر در استان حمص کشته شدند.

از سوی دیگر سخن‌گوی سازمان بین‌المللی هلال احمراعلام کرد دولت سوریه تاکنون به تقاضای آتش‌بس که از سوی این سازمان به حکومت سوریه پیشنهاد شده بود پاسخ نداده است.

از سویی دیگر اسماعیل هنیه، یکی از برجسته‌ترین رهبران حماس و نخست وزیر دولت برکنار شده در غزه، روز جمعه در یک موضع‌گیری جدید در رابطه با روی‌دادهای اخیر سوریه اعلام کرد «ملت قهرمان سوریه به تمام اهداف خود جامه عمل خواهد پوشاند.»

هنیه که در دانش‌گاه اسلامی الازهر مصر سخن‌رانی می‌کرد گفت: «به شما و به همه ملل بهار عربی و یا بهتر بگویم زمستان اسلامی درود می‌فرستم، درود بر ملت قهرمان سوریه که در راه آزادی، دمکراسی و اصلاحات تلاش می‌کند.»

لازم به اشاره است این نخستین‌باری است که جنبش حماس که دارای روابط مستحکمی با حکومت بشار اسد است موضع صریحی در قبال اعتراضات علیه بشار اسد دفاع می‌کند‌.

……………………………………….

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی:

«مشارکت هزاران بسیجی در تامین امنیت انتخابات مجلس»

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 24 فوریه، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرده که علاوه بر ماموران انتظامی، ۸۵ هزار بسیجی در تامین امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشارکت دارند.

به گزارش اسنا، فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به آمادگی نیروی انتظامی برای مقابله با «آشوب و بحران» گفته است، نیروی انتظامی «برای درگیری‌های احتمالی در حوزه‌های انتخاباتی» آمادگی دارد.

آقای احمدی‌مقدم به کاندیداهای نمایندگی مجلس هشدار داده که «نباید در صورتی که نتیجه انتخابات به نفع آن‌ها نشود، ایجاد بحران کنند.»

انتخابات مجلس در روز دوازدهم اسفند برگزار می‌شود و این نخستین انتخابات بعد از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری است.

آقای احمدی مقدم دو روز پیش نیز گفته بود که در انتخابات مجلس «حساسیت‌های محلی موجب ایجاد بعضی از مشکلات می‌شود اما پیش‌بینی‌های لازم اندیشیده شده است و امیدواریم اتفاق غیرمنتظره‌ای به وجود نیاید.»

در همین‌حال نهضت آزادی ایران از احزاب این کشور نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را تحریم کرده و از شهروندان ایرانی هم خواسته تا در انتخابات دوازدهم اسفند شرکت نکنند.

نهضت آزادی ایران وضعیت فعلی این کشور را هم‌راه با «سرکوب شدید نیروهای مترقی و دمکراسی‌خواه و تشدید روحیه‌ یاس و ناامیدی ناشی از تقلب گسترده و نادیده گرفتن آرای اکثریت ملت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸» توصیف کرده است.

……………………………………….

وزیر دفاع جمهوری اسلامی:

«آرزوی جنگ رودرروی ایران با اسراییل»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، گفته است که حمله احتمالی اسراییل علیه ایران به نابودی دولت اسراییل خواهد انجامید و حکومت ایران آرزوی نبردی رو در رو با اسراییل را دارد.

به گزارش فارس و به نقل از وزیر دفاع جمهوری اسلامی، وی اعلام کرد که حکومت اسراییل «ضعیف‌تر از گذشته و درمانده‌‌تر از قبل با ارتش سرخورده و خسته روزهای بدی را سپری می‌کند.»

احمد وحیدی با تمجید از حسن نصراله رهبر حزب‌اله لبنان گفت «برخی او را با نهرو و ماندلا مقایسه می‌کنند اما بدون شک سیدحسن نصراله از آن‌ها بالاتر است چراکه مثلن نهرو فقط به هند فکر می‌کرد و ماندلا فقط در فکر آفریقا بود، اما سید‌حسن نه فقط به لبنان بلکه به افقی بالاتر یعنی جهان اسلام می‌اندیشد.»

لازم به اشاره است پس از سوقصد و عملیات‌های تروریستی در برخی کشورها از جمله هند، تایلند و گرجستان علیه دیپلمات‌های اسراییلی، مقام‌های تلاویو اعلام کردند که جمهوری اسلامی در این ترورها نقش داشته و آن‌ها را به کشتن دیپلمات‌های اسراییلی متهم کرده‌اند.

هم‌چنین برخی ابعاد مبهم برنامه هسته‌ای ایران نیز که ظن استفاده تسلیحاتی از آن می‌رود اسراییل را بر آن داشته تا گزینه حمله نظامی را برخلاف نظر آمریکا و اتحادیه اروپا، جهت جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای انتخاب کند.

از سویی دیگر در حالی که سفر بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران جهت مذاکره بی‌نتیجه بوده است، علی‌اصغر سلطانیه، نماینده جمهوری اسلامی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید که کشورش خواهان مذاکره بیش‌تر با بازرسان این آژانس است.

به گزارش رویترز، آقای سلطانیه در گفت‌و‌گویی اظهار داشت که موضع ایران ادامه مذاکرات و هم‌کاری با آژانس بین‌المللی است و ایران امیدوار است که روند این مذاکرات به شکل موفقیت‌آمیزی پیش‌رفت کند.

 ……………………………………….

از شهر حمص آغاز شد،

«آغاز کمک‌رسانی سازمان جهانی صلیب سرخ به سوریه»

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 25 فوریه، سازمان جهانی صلیب سرخ فعالیت خود را جهت خارج کردن زنان و کودکان از شهر محاصره‌شده حمص در سوریه آغاز کرده است.

به گزارش الجزیره، شهر حمص بیش از بیست روز است که توسط ارتش سوریه محاصره شده و بمباران می‌شود. هم‌چنین از روز دوم محاصره جریان آب و برق بر روی شهروندان قطع شده است.

صلیب سرخ روز جمعه اعلام کرد آمبولانس‌های هلال احمر سوریه وارد منطقه باب‌عمر که در هفته‌های اخیر بیش‌ترین آسیب از سوی ارتش به آن وارد شده، اعزام و دست‌کم 20 زن و کودک را از این منطقه خارج کردند.

باب‌عمر به گفته ارتش سوریه محل اقامت شورشیان مسلح است و آن‌ها با افراد تروریست درگیر هستند.

در همین حال، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت که کاخ سفید و متحدانش از هر ابزاری قابل استفاده‌ای برای متوقف کردن خشونت‌ها در سوریه استفاده خواهد کرد.

لازم به اشاره است روز گذشته هم‌چنین هفتاد نماینده ارشد از سراسر جهان در تونس گردهم آمدند تا در مورد راه‌های برون رفت از بحران سوریه تبادل نظر کنند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا که در تونس حضور داشت، گفت که یکی از توافقات حاصل شده در این نشست، ارسال و تدارک کمک‌های بشردوستانه برای مردم سوریه و افزایش فشارها بر دولت بشار اسد برای متوقف کردن درگیری‌ها در این کشور بوده است.

وزیر امورخارجه آمریکا هم‌چنین از مواضع روسیه و چین در قبال بحران سوریه به شدت انتقاد کرد.

هم‌چنین کوفی‌ عنان، دبیر پیشین سازمان ملل که مسوولیت رسیدگی به بحران سوریه را برعهده دارد اظهار داشت: «تلاش ما در جهت پایان دادن به تمامی خشونت‌ها و موارد نقض حقوق بشر و نیز ترتیب دادن راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه است.»

……………………………………….

در جشن‌واره سزار فرانسه اهدا شد،

«جدایی نادر از سیمین بهترین فیلم خارجی سزار»

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 24 فوریه، جشن‌واره فیلم «سزار» در فرانسه برگزار و در آن فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی برنده جایزه بهترین فیلم خارجی این جشن‌واره شده است.

به گزارش رویترز، جشن‌واره فیلم سزار که با «آکادمی اسکار» مقایسه می‌شود روز جمعه جوایز خود را در بخش‌های مختلف اعطا کرد که جایزه بهترین فیلم این جشن‌واره به فیلم «آرتیست» به کارگردانی مایکل هازاناویسیوس رسید. این در حالی است که وی جایزه بهترین کارگردان را نیز از آن خود کرد.

فیلم «آرتیست» به غیر از بخش بهترین فیلم و کارگردانی جوایز‌ دیگر را نیز در بخش‌های بهترین بازیگر زن، بهترین فیلم‌برداری و موسیقی را دریافت کرده است.

از سویی دیگر فیلم «جدایی نادر از سیمین» که پیش‌تر در جشن‌واره‌هایی دیگر نیز جایزه‌هایی را کسب کرده بود در جشن‌واره فیلم سزار فرانسه نیز به عنوان بهترین فیلم خارجی انتخاب شد.

پیش از این، فیلم اصغر فرهادی در جشن‌واره گلدن‌گلوب آمریکا و جشن‌واره «جیپور» هند نیز عنوان بهترین فیلم خارجی و کارگردانی را از آن خود کرده بود.

هم‌چنین در آکادمی اسکار که قرار است روز یک‌شنبه، در سالن کداک برگزار شود، این فیلم در بخش فیلم‌نامه غیراقتباسی به جز بخش فیلم خارجی نامزد دریافت جایزه اسکار است.

……………………………………….

توسط گروه‌های شبه نظامی مصراته صورت گرفت،

«بازداشت دو خبرنگار تلویزیون دولتی ایران در لیبی»

خبر / رادیو کوچه

دو خبرنگار بریتانیایی پرس‌تی‌وی، تلویزیون انگلیسی زبان دولت جمهوری اسلامی، در روزهای اخیر، در لیبی بازداشت شده‌اند.

به گزارش تلویزیون پرس‌تی‌وی، این دو خبرنگار توسط اعضای گروه‌های شبه نظامی مصراته بازداشت و سپس به زندانی در طرابلس پایتخت لیبی انتقال داده شده‌اند.

این تلویزیون می‌گوید که تماس با این دو خبرنگار از روز سه‌شنبه بیست و یکم فوریه قطع شده است.

از دلیل یا دلایل بازداشت احتمالی این دو خبرنگار بریتانیایی در لیبی هنوز اطلاعی در دست نیست.

لازم به اشاره است که پس از سقوط حکومت معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی و تشکیل دولت موقت، تاکنون درگیری‌های پراکنده‌‎ای در نقاط مختلف این کشور میان ارتش و قبیله‌های شورشی و برخی معترضان گزارش شده است.

……………………………………….

نخست وزیر روسیه:

«برنامه ‌هسته‌ای بهانه غرب برای تغییر حکومت در ایران»

خبر / رادیو کوچه

در پی بی‌نتیجه ماندن مذاکرات بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با مقام‌های جمهوری اسلامی در تهران، آمریکا اعلام کرد این کشور نتوانسته جهان را در ارتباط با صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌اش متقاعد کند.

در عین حال ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه، روز جمعه، 24 فوریه،‌ مدعی شده است غرب با تمرکز بر برنامه هسته‌ای ایران، به دنبال تغییر حکومت در این کشور است.

نخست وزیر روسیه که این روزها درگیر برنامه‌های انتخاباتی خود برای احراز مجدد پست ریاست جمهوری در این کشور است، تاکید کرد که دولت کشورش مخالف هرگونه تلاش برای تغییر حکومت در ایران است.

سخنان آقای پوتین هم‌زمان با افزایش نگرانی‌ها در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای میان تهران و کشورهای غربی ایراد شده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود اعلام کرد که در مورد برنامه هسته‌ای ایران هم‌چنان نگرانی جدی دارد.

در این گزارش آمده است که ایران نگرانی‌های آژانس را بی‌اساس خوانده است و طرفین در این مورد، به شکل قابل توجهی دچار اختلاف نظر هستند.

یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید آژانس از ایران خواسته است تا با آژانس به طور کامل هم‌کاری کند و نگرانی‌های مربوط به ابعاد احتمالی نظامی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود را مرتفع کند.

این در حالی است که ایران همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید دارد.

……………………………………….

در دادگاه انقلاب مرند برگزار شد،

«برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهام تقوایی، فعال مدنی»

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش رسیده به رادیو کوچه، در روزهای اخیر، دادگاه رسیدگی به اتهام محمد‌علی تقوایی، فعال مدنی، تحت عنوان تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، در شعبه اول دادگاه انقلاب مرند و به ریاست معصومی برگزار شده است.

بر اساس این گزارش، اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، به دلیل پخش اعلامیه در خصوص سال‌گرد بیست و یک آذر، موسوم به روز آزاد‌سازی آذربایجان، به محمد‌علی تقوایی، منتسب شده است.

محمدعلی تقوایی به هم‌راه وکیل خود‌، موسی‌برزین خلفه‌لی، از اتهام وارده دفاع کرده و رای مقتضی، ظرف یک هفته صادر و به متهم و وکیل‌اش ابلاغ خواهد شد.

……………………………………….

در پی اعتراض به بلاتکلیفی و بازداشت «بی‌دلیل»

«اعتصاب غذای بهمن‌آبادی، وبلاگ‌نویس و آسیب‌دیده جنگ»

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های حقوق بشری، داوود بهمن‌آبادی، وبلاگ‌نویس و آسیب‌دیده جنگ ایران و عراق در سلول‌های انفرادی بند ۲ الف متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از هفته پیش تاکنون در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.

به گزارش هرانا، این وبلاگ‌نویس در اعتراض به بلاتکلیفی و بازداشتی که آن را «بی‌دلیل» عنوان کرده در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

وی در حالی وارد ششمین روز اعتصاب غذای خود شده که دو هفته پیش در پی وخامت حال جسمی‌اش به بیمارستان منتقل شده بود.

وی در دوم آذر ماه از سوی پلیس امنیت احضار و پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده و تا‌کنون علارغم گذشت بیش از سه ماه هم چنان در انفرادی‌های بند ۲ الف نگه‌داری می‌شود.

……………………………………….

با افزایش نگرانی از وضعیت اقتصادی اروپا،

«جلسه گروه ۲۰ برای حل بحران بدهی حوزه یورو»

خبر / رادیو کوچه

وزیران دارایی کشورهای عضو گروه 20، بیست کشور صنعتی جهان، روز شنبه، 25 فوریه، در مکزیک در خصوص بحران بدهی‌ها در کشورهای اروپایی حوزه یورو، مذاکره خواهند کرد.

رهبران اروپایی خواستار سپرده شدن پول بیش‌تری در یک صندوق کمک‌های ویژه هستند که توسط صندوق بین‌المللی پول اداره می‌شود. صندوق بین‌المللی پول می‌گوید که باید برای کمک به رفع بحران بدهی‌های اروپا پانصد میلیارد دلار نقدینگی موجود و در دست داشته باشد.

با این حال، دیگر کشورهای صنعتی مثل آمریکا و کانادا گفته‌اند که حد‌اقل در کوتاه مدت، پول بیش‌تری در اختیار صندوق بین‌المللی پول نخواهند گذاشت. این کشورها می‌گویند اروپا باید برای رفع بحران در ابتدا خودش تلاش و سرمایه‌گذاری بیش‌تری بکند.

……………………………………….

پس از کسب اکثریت آرا در انتخابات،

«سوگند رییس جمهوری جدید یمن در پارلمان»

خبر / رادیو کوچه

منصور هادی، روز شنبه، 25 فوریه، به عنوان رییس جمهوری جدید یمن در پارلمان این کشور سوگند یاد کرده است. وی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری که هفته گذشته برگزار شد و تنها نامزد این انتخابات بود، به این مقام رسید.

به گزارش الجزیره، با انتخاب منصور هادی، حضور در پارلمان، انتقال قدرت در این کشور به اتمام رسید و وی جای‌گزین علی عبداله صالح رییس جمهوری پیشین این کشور می‌شود که بیش از دو دهه، در این کشور حکومت کرده است.

لازم به اشاره است هم اکنون، آقای صالح جهت درمان به آمریکا سفر کرده است. وی چندی پیش به دلیل اصابت یک راکت به دفتر ریاست جمهوری در یمن و وارد آمدن جراحات ابتدا به عربستان و سپس به آمریکا سفر کرده است.

آقای صالح در پی پذیرش طرح صلح اتحادیه عرب و اعلام مصونیت قضایی از سوی پارلمان این کشور از سمت خود کناره‌گیری و قدرت را به معاون خود واگذار کرد.

لازم به اشاره است معاون آقای صالح، تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته یمن بوده است.

در این انتخابات 6.6 میلیون نفر شرکت کرده و 99 درصد به آقای منصور رای دادند.

……………………………………….

توسط ماموران امنیتی صورت گرفت،

«بازداشت جعفری، گردآورنده کتاب «تجمع در سلول انفرادی»

خبر / رادیو کوچه

ناما جعفری، سردبیر نشریه الکترونیکی «سه پنج» و گردآورنده کتاب «تجمع در سلول انفرادی» که در آن به گردآوری شعرها و نوشته‌های بعد از انتخابات سال ۸۸ پرداخته، روز ۲۵ بهمن توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش رهسا نیوز، با گذشت یک هفته از سا‌ل‌روز راه‌پیمایی روز ۲۵ بهمن هم‌چنان از محل نگه‌داری این فعال فرهنگی و وبلاگ‌نویس اطلاعی در دست نیست.

گفته می‌شود که ماموران وی را در روز ۲۵ بهمن به ‌هم‌راه چند تن دیگر از معترضان دستگیر کرده‌اند.

این در حالی است که روز 25 بهمن‌ماه تعدادی از افراد بازداشت‌شده در تظاهرات خیابانی پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,