Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
مقامات دولت تایلند:

«بازجوی بیش‌تر از مظنونان ایرانی انفجار بانکوک»

2012 February 27

خبر/ رادیو کوچه

روز دوشنبه، 27 فوریه، مقامات دولت تایلند سوال‌هایی را از سه مظنون ایرانی انفجار بانکوک پرسیده‌اند. گفته می‌شود هدف این بمب‌گذاری دیپلمات‌های اسراییلی در تایلند بوده‌اند.

به گزارش الجزیره، پلیس تایلند از سه مظنون ایرانی که در ابتدا بعد از انفجار بمب در بانکوک دستگیر شدند، بازجویی کرد.

پلیس ارشد پیا اتایو اعلام کرد: «این سه مظنون ایرانی با انفجارهای رخ داده در بانکوک ارتباط دارند. هیچ اتهامی قبل از این واقعه برای آن‌ها ثبت نشده این درحالی است که یکی از مظنونان این پرونده بیش از تاریخ انقضای ویزایش در این کشور اقامت داشته است.»

رسانه‌های تایلندی اظهار داشتند: «ریز مکالمات تلفنی یکی از مظنونان  نشان می‌دهد که وی تمام مدت با دو مظنون دیگر  قبل از اقدام به بمب‌گذاری در تماس بوده است. دو ایرانی پس از انفجار بمب در خانه اجاره‌ای خودشان دستگیر شدند. یکی دیگر از این افراد در پرتاب بمب در حالی که از پلیس فرار می‌کرد، پاهای خود را از دست داد. نفر دیگری هم در مالزی بازداشت شد. مقامات تایلندی هم حکم بازداشت دو ایرانی دیگر که از کشور متواری شدند را صادر کرده است.»

لازم به اشاره است دو هفته پیش چند ایرانی پس از ایجاد انفجار در بانکوک به اتهام سوقصد به دیپلمات‌های اسراییلی در این کشور بازداشت شده‌ و ظن آن می‌رود که دو تن از آن‌ها نیز به ایران بازگشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

«آرزوی جنگ رودرروی ایران با اسراییل»

 «استفاده از رادیوی دستی برای بمب‌گذاری در تایلند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,