Saturday, 18 July 2015
26 September 2020

«به ملاقات عزیزان خود نمی‌رویم تا از شناس‌نامه‌های آنان سو‌استفاده نشود»

2012 February 29

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان «متی‌کلای بابل» با انتشار بیانیه‌ای با بیان این‌که چهارشنبه هفته گذشته، در ملاقات کابینی که با همسران و فرزندان خویش داشتیم، مسوولین زندان دستور دادند که ما برای ملاقات بعدی با عزیزان خود، باید شناس‌نامه آن‌ها را نیز با خود بیاوریم و تحویل زندان بدهیم تا در انتخابات فرمایشی روز جمعه از شناس‌نامه پاک عزیزان ما استفاده شود، اعلام کرده‌اند: با اعتراض به این شرط غیرقانونی رییس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی‌رویم تا امکان هرگونه سواستفاده از شناس‌نامه های عزیزان‌مان سلب شود.

این روزهایی که سپری می‌شود، روزهای نزدیک شدن به انتخابات فرمایشی مجلس و جریان کاذب ایجاد شور و هیجان در مردم است. از ماه‌ها پیش، مسوولان امنیتی اقدام به زندانی نمودن فعالین سیاسی در تمامی نقاط کشور نموده‌اند و با گذشت زمان شاهد افزایش بازداشت‌ها و حبس‌های غیرقانونی فعالین سیاسی هستیم. تمامی این زندان و حبس و بازداشت و بازجویی‌ها، چیزی جز فروختن آخرت به چند صباحی قدرت آلوده به خون نیست.

در ادامه این اقدامات غیرقانونی، چهارشنبه هفته گذشته، در ملاقات کابینی که با همسران و فرزندان خویش داشتیم، ناباورانه شاهد آن بودیم که مسوولین زندان پیامی دور از قانون و انصاف از رییس زندان متی‌کلای بابل، «ناصر بابازاده» به ما ابلاغ می‌کنند. ایشان بدون هیچ پایه و اساس قانونی، دستور دادند که ما برای ملاقات بعدی با عزیزان خود، باید شناس‌نامه آن‌ها را نیز با خود بیاوریم و تحویل زندان بدهیم تا در انتخابات فرمایشی روز جمعه از شناس‌نامه پاک عزیزان ما استفاده شود.

عزیزان دربند ما، پیش‌تر اعلام کرده بودند که این انتخابات توهین به حرمت انسانی و شعور شهروندی است و بلا‌شک انتخاباتی که در آن صدای مخالف زندانی است و حق هیچ‌گونه فعالیت و حضوری ندارد، جز صحنه رقت‌بار و بی‌شرمانه انتصابات، چیز دیگری نیست. حال، از ما که خود رنج کشیده هوس‌های قدرت‌طلبانه مسوولین هستیم، خواسته‌اند که شناس‌نامه عزیزان خود را برای انتخابات به هم‌راه داشته باشیم و در غیر این صورت ملاقات آتی لغو خواهد شد.

مسوولین با گرو گرفتن حق اولیه هر زندانی، که ملاقات او با خانواده‌اش است، سعی در به عجز کشاندن و سواستفاده از موقعیت عاطفی خانواده‌های زندانیان سیاسی را دارند. اما عزیزان ما به سبب خردورزی و حفظ ارزش‌های انسانی، در بند هستند و ما نیز با حمایت از آرمان‌های پاک ایشان، حدود شرع و عقل را قربانی عواطف نمی‌کنیم و با اعتراض به این شرط غیرقانونی رییس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی‌رویم تا امکان هرگونه سواستفاده از شناس‌نامه های عزیزان‌مان سلب شود.

هم‌چنین چندین روز است که با عزیزان دربند خود تماس تلفنی نداشته‌ایم و از وضعیت آنان باخبر نیستیم. احتمال می‌رود این روند محدود شدن تماس‌ها، رفتاری مستقل از تصمیمات زندان و دستور گرفته از مقامات بالاتر است. پر‌واضح است این آزارهایی که به هر بهانه‌ای به زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان وارد می‌شود، نشان از عدم حکم‌فرمایی قانون بر تصمیمات مسوولین مربوطه دارد. امید است آنان که در سراشیبی بی‌قانونی و ظلم فرو‌افتاده‌اند، به اعمال ناروای خود، آگاه و به اصول اولیه انسانیت و قانون مداری پایبند شوند.

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی زندان «متی‌کلای بابل»

منبع:کلمه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,