Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
رهبر جمهوری اسلامی:

«انتخابات مجلس، حساس‌ترین انتخابات اخیر»

2012 March 01

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 29 فوریه، آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در آستانه برگزاری نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ در سخن‌رانی خود حساسیت این دوره از انتخابات را از دفعات پیش بیش‌تر دانسته است.

به گزارش مهر، آیت‌اله خامنه‌ای دلیل این حساسیت را در این دانست که «تیرهاى موجود در ترکش استکبار علیه مردم تمام شده. هرچه می‌توانستند، ضربه زدند؛ هرچه داشتند و به عقلشان رسیده، فعالیت کردند.»

او در سخن‌رانی خود حضور مردم در این انتخابات را در درجه اول اهمیت برشمارد و گفت: «آن‌چه مهم است، این است که مردم حضور پیدا کنند؛ البته این هم مهم است که به نامزدهاى صالح راى بدهند.»

او افزود: «هرچه حضور مردم بیش‌تر باشد، پشتوانه‌ مجلس شوراى اسلامى قوى‌تر باشد، مجلس محکم‌ترى، تواناترى، شجاع‌ترى تشکیل خواهد شد.»

آیت‌اله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «شاید شش ماه یا بیش‌تر است که دارند علیه انتخابات روز جمعه تبلیغات می‌کنند – انواع و اقسام تبلیغات – براى این‌که مردم را دل‌سرد کنند، براى این‌که پاى صندوق‌ها خلوت باشد.»

لازم به اشاره است انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی در روز جمعه ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود که اغلب منتقدان حکومت از جمله افراد و احزاب نزدیک به اصلاح‌طلبان مشارکت در این انتخابات را تحریم کرده‌اند.

آیت‌اله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران گفت: «اگر آمریکا و غرب و صهیونیسم و سرمایه‌داران و مفتخوران یهودى‌ وابسته به سازمان صهیونیسم بتوانند ملت ایران را قانع کنند، به زانو در بیاورند، به عقب‌نشینى وادار کنند، می‌توانند به دنیا بگویند: ببینید، این‌ها را که ملت پیش‌رو بودند، ما سر جاى خودشان نشاندیم. هدف این است. همه‌ تلاش‌ها براى این است. یک روز این را نمی‌گفتند، کتمان می‌کردند.»

او در ادامه گفت: «امروز صریحن و علنن می‌گویند ما می‌خواهیم تحریم کنیم – تحریم نفت، تحریم بانک مرکزى، تحریم چه، تحریم چه، تحریم چه – به وسیله‌ى شوراى امنیت سازمان ملل قطع‌نامه صادر کنیم، پشت سرش قطع‌نامه‌ى دیگر، پشت سرش قطع‌نامه‌ دیگر. که چه اتفاقى بیفتد؟ براى این‌که ملت ایران خسته بشود. عجیب است؛ هرچه گذشته، ملت ایران شاداب‌تر، زنده‌تر، بااستقامت‌تر و مصمم‌تر شده است.»

اظهارات آیت‌اله خامنه‌ای در خصوص تحریم‌ها در حالی صورت گرفته است که تحریم‌های غیرنفتی آمریکا از روز چهارشنبه، آغاز شده و اتحادیه اروپا نیز از چندی پیش تحریم‌های خود را علیه صادرات نفت ایران و هم‌چنین بانک مرکزی این کشور تشدید کرده است.

در همین حال پس از اعلام تحریم‌ها از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، بهای ارز در ایران به شدت افزایش یافت و پول ملی این کشور ارزش خود را از دست داد.

هرچند بانک مرکزی از کنترل بازار ارز خبر داده و سیاست تک‌نرخی را اعمال کرده اما هم‌چنان ارز با رقمی بیش‌تر از بانک‌ها در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

گفتنی است چندی پیش نیز رییس اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی و چین از احتمال بروز قحطی در شش ماه آینده در صورت عدم واکنش مناسب و مدیریت صحیح بحران خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

«‌احیانن تخلفاتی در انتخابات پیشین صورت گرفته است»

«کشته شدن بیش از چهل معترض ایرانی در ۳۰ خرداد ۸۸»

«شرایط خاص برای برخی مشتریان نفت ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,