Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
پاپاراتزی – قسمت پنجاه‌‌و‌هشتم

«وقتی سالن قم از سالن کداک آمریکا مهم‌تر می‌شود»

2012 March 01

بهنام/ رادیو کوچه

behnam@koochehmail.com

«وقتی سالن قم از سالن کداک آمریکا مهم‌تر می‌شود»

صدا و سیمای جمهوری اسلامی، صبح دوشنبه، بی‌توجه به بزرگ‌ترین جوایز سینمایی جهان، از افتخارآفرینی ایرانیان در فستیوال اسکار نیز خبری اعلام نکرد در حالی که خبر قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در یک رقابت بین‌المللی در قم را در جای‌گاه خبر اول بخش‌های خبری صبح‌گاهی قرار داد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پس از برگزاری هشتاد و چهارمین فستیوال اسکار که جوایز به‌ترین فیلم غیر‌انگلیسی زبان را به فیلم «جدایی نادر از سیمین» اهدا کرد، صدا و سیما باز هم با کم توجهی با این اتفاق برخورد کرد و تنها یک شبکه رادیویی و یک شبکه تلویزیونی برون مرزی به اعلام این خبر پرداختند.

با وجود تمام جوایز که بسیاری از سینماگران و سینمایی‌نویسان از آن به عنوان افتخاری برای سینمای ایران یاد می‌کنند – نه افتخاری برای «اصغر فرهادی» و فیلم‌اش- بی‌هیچ انعکاسی در صدا و سیما باقی ماندند. با وجود جوایزی که در طول یک ماه اخیر در فستیوال‌های مختلف جهانی هر روز برای «جدایی نادر از سیمین» رقم می‌خورد، پرداخت محدود شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی آن هم به صرف اعلام خبر جای بسی شگفت است. این اتفاق بی‌شک از بی‌خبری صدا و سیما ناشی نمی‌شود، چرا که خبر کسب مقام اول ایران در مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی در قم با شش مدال طلا و بسیاری نقره و برنز نسبت به یک تندیس اسکار به نظر بسیار مهم‌تر بوده که در ساعات اولیه روز به عنوان اولین خبر صبح‌گاهی شبکه‌های مختلف اعلام شود.

…………………………………………………….

«پای آنجلینا جولی حادثه‌ساز شد»

لباس و نحوه ایستادن «آنجلینا جولی» بازی‌گر سرشناس سینمای آمریکا در مراسم اهدای هشتادوچهارمین دوره اسکار، در فضای شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها جنجال آفرید.

آنجلینا جولی در این مراسم لباس مشکی رنگ ساده‌ای بر تن داشت که شانه‌هایش در آن برهنه بود. قست پایین طرف راست لباس به گونه‌ای باز بود که پای این بازی‌گر سینما از آن دیده می‌شد.

نحوه ایستادن آنجلینا جولی بر روی سن مراسم اهدای جوایز که گویا در خارج شدن پای راستش به نحوه مبالغه‌آمیزی از لباس تعمد به خرج می‌داد، واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی از رسانه‌ها را در پی داشت.

…………………………………………………….

«دید زدن در هر سمت و پستی»

کاربران سایت‌های اجتماعی در دو کشور دانمارک و فنلاند ویدیویی را منتشر کردند که در آن «پنتی آرایور» شوهر رییس جمهوری پیشین فنلاند به شکل غیر‌عادی به سینه «ماری» همسر ولیعهد دانمارک خیره شده است.

در ویدیویی که بر روی سایت یوتیوب منتشر شد آرایور 63 ساله شوهر رییس جمهوری پیشین فنلاند‌، در مراسمی رسمی در کپنهاگ در حالی‌که همه میهمانان به تریبون سخن‌رانی نگاه می‌کردند‌، وی چشمان خود را به سمت سینه «ماری» همسر فردریک ولیعهد دانمارک دوخته بود.

[youtube width=”500″ height=”378″]http://www.youtube.com/watch?v=O8xX5rY1Qyc[/youtube]

پرینسس دانمارک پس از ملاحظه خم شدن این شخصیت فنلاندی به طرف سینه‌اش‌، با چرخشی ناگهانی‌، در حالی‌که شگفت‌زده شده با حرکت دست سینه‌اش را می‌پوشاند.

در این هنگام پنتی برای طبیعی نشان دادن رفتار ناخوشایندش‌، چشمان خود را فورن به سمت بالا می‌چرخاند‌، غافل از این‌که پاپاراتزی‌های حاضر در سالن چشمانی تیز‌بین‌تر داشتند.

…………………………………………………….

«برد پیت به اندازه تمام عمرش گند زد»

ازدواج «آنجلینا جولی» و «برد پیت» به هم خورد.

در حالی که گفته می‌شد، آنجی و برد تصمیم گرفته‌اند که در تابستان با هم ازدواج کنند و مراسم عروسی برگزار شود، برد به یک باره همه چیز را به هم ریخت.

در حالی که یکی از بچه‌های برد با اشاره به عکس یکی از مجله‌های آمریکایی از وی سوال کرده بود که این تصویر کیست؟ و برد در پاسخ بدون توجه به حضور آنجی در اتاق گفته بود: «این جنیفر آنیستون، همسر پیشین من و خانمی است که به وی عشق می‌ورزم.»

حالا باید دید که واکنش آنجی به این موضوع چه خواهد بود.

…………………………………………………….

«ناتالی پورتمن هم به خانه بخت رفت»

«ناتالی پورتمن» و «بنجامین میلاپید» با نمایان شدن حلقه‌های‌شان در مراسم اسکار، به‌طور غیرمستقیم و غیررسمی ازدواج‌شان را اعلام کردند.

این دو هنرمند که در سالن کداک در جشن‌واره آکادمی اسکار شرکت کرده بودند با حلقه‌های ازدواج‌شان حضور پیدا کرده تا به دیگران پیوندشان را اعلام کنند.

…………………………………………………….

«انتشار یک کتاب، سند خیانت‌های کارداشیان»

«ری جی»، تهیه‌کننده، نویسنده و آهنگ‌ساز آمریکایی اقدام به انتشار کتابی کرده به عنوان «مرگ مرد متقلب» (Death of Cheating Man).

این کتاب با اجازه و هم‌کاری فردی به نام «مکسول بیلیون» نوشته شده است. مکسول در این کتاب ادعا کرده «کیم کارداشیان» با شخصی به نام دامون توماس، که بعدها همسر وی شده رابطه جنسی برقرار کرده و به مکسول خیانت کرده است.

از سویی دیگر ری جی نیز اعلام کرده است: «کیم از همسرش توماسون به خاطر من جدا شد.» ری هم‌چنین اعتراف کرده که هر دو دچار جنون سکس شده و دست به هرکاری در رابطه‌شان زده‌اند.

 …………………………………………………….

«استاد انتظامی! بی‌خیال رفتن شو»

رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران با استعفای استاد «عزت‌اله انتظامی» از عضویت و نایب رییسی این شورا موافقت نکرد.

«غلامحسین امیرخانی»، رییس شورای عالی خانه هنرمندان بعد از انتشار خبر و نامه استعفای استاد انتظامی متن کوتاهی را در واکنش به این استعفا در اختیار منابع خبری ایران گذاشت.

در این متن نوشته شده که خانه هنرمندان خانه آقای انتظامی است و صاحبان واقعی این خانه همه پیش‌کسوتان و هنرمندان هستند.

آقای امیرخانی هم‌چنین گفته است که پیام آقای انتظامی و نه استعفای او را دریافت کرده است.

رییس شورای عالی خانه هنرمندان درباره پیامی که به گفته او آقای انتظامی می خواسته به این وسیله برساند گفت: «منظور واقعی استاد از استعفا، تذکری است که هر بزرگ‌تر و پدر معنوی گاهی لازم می‌داند عنوان کند، لذا هر جایی که ایشان باشند آن‌جا خانه هنرمندان ایران است.»

…………………………………………………….

خبرهای خطی

–          «مگان فاکس» زیباست اما بچه هم می‌خواهد.

–          «جنیفر گارنر» و «بن افلک» در انتظار فرزند پسرشان و سومین بچه خود هستند.

–          «جاستین بیبر» 19 ساله شد.

–          به سلامتی همه متولدین 29 فوریه، به خاطر این‌که هر چهارسال یک‌بار تولد می‌گیرن.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , ,