Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
سازمان عفو بین‌الملل:

«نقض حقوق بشر در بازداشت‌گاه‌های استرالیا»

2012 March 01

خبر / رادیو کوچه

یک هیت سازمان عفو بین‌المللی پس از بررسی دوازده روزه از بازداشت‌گاه‌های پناه‌جویان در استرالیا اعلام کرد که حقوق بشر در این بازداشت‌گاه‌ها نقض می‌شود.

این هیت در ماه بهمن از بازداشت‌گاه‌های کیمبرلی، پرت، کریسمس آیسلند، ویخم و داروین بازدید نموده و با پناه‌جویان در این بازداشت‌گاه‌ها‌ گفت‌و‌گو نمودند.

یافته‌های این هیت حقیقت‌یاب نشان می‌دهد که پناه‌جویان با ترس، فشارهای روانی و مدت زمان نا معین بازداشت در این بازداشت‌گاه‌ها رو به رو هستند.

هوای گرم و گرد و خاکی، محدودیت دست‌رسی به اینترنت، تلفن و تماس با هر کسی خارج از زندان دیگر مواردی است که عفو بین‌المللی گزارش داده است.

هم‌چنان شماری از پناه‌جویان که سال گذشته دست به اعتراض زده و حتا دهان‌های‌شان را دوختند، این پناه‌جویان نیز به بازداشت‌گاه‌های مختلف منتقل شده و در سلول انفرادی زندانی شدند.

عفو بین‌الملل توصیه کرده است که پناه‌جویان نباید بیش‌تر از ۳۰ روز در باز‌داشت‌گاه بمانند و این زندان‌های طولانی مدت باید فورن تعطیل شود.

سیستم بازداشت طولانی برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ پایه‌گذاری شد.

سخن‌گو وزیر مهاجرت استرالیا در واکنش به این گزارش عفو بین‌الملل گفته است دولت نیز می‌خواهد پناه‌جویان مدت کمی‌ در بازداشت‌گاه نگاه داشته شوند و از آنان مراقبت‌ شده و زمینه آموزشی و سرگرمی‌های مختلف و سفر‌های تفریحی نیز مساعد شود.

وی گفته است که پناه‌جویان در بازداشت‌گاه‌ها به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش، تفریح دست‌رسی دارند و با آنان رفتار انسانی صورت می‌گیرد.

این در حالی‌ست که گفته می‌شود در هجده روز گذشته 5 پناه‌جو دربازداشت‌گاه‌های استرالیا درگذشته‌اند و در آخرین مورد دوشنبه هفته روان یک پناه‌جوی ایرانی در بازداشت‌گاه ویلوود استرالیا فوت نمود.

بیشتر بخوانید:

«وضعیت در بازداشت‌گاه پناه‌جویان استرالیا وخیم است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,