Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
هم‌زمان با تلاش برای امدادرسانی به منطقه باب‌عمرو،

«افزایش کمک‌های نظامی جمهوری اسلامی به سوریه»

2012 March 04

خبر / رادیو کوچه

برای سومین روز پیاپی، صلیب سرخ اعلام کرده است که امدادرسانان این سازمان در شهر حمص سوریه به دنبال اعزام دوباره کاروان حامل کمک‌های مورد نیاز افرادی است که در منطقه باب‌عمرو گرفتار شده‌اند.

یک سخن‌گوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، گفته است که مذاکرات با مقامات رسمی سوریه روز یک‌شنبه، چهارم مارس، از سر گرفته شده است.

پیش از این سوریه به صلیب سرخ اجازه داده بود کاروان امدادرسانی این سازمان به منطقه باب‌عمرو برود.

این کاروان شامل هفت کامیون کمک‌ها و تدارکات موردنیاز آسیب‌دیدگان در منطقه، روز جمعه، دوم مارس، راهی باب‌عمرو بود، ولی در شهر حمص متوقف شد.

مقامات سوری روز شنبه، سوم مارس، اعلام کردند که شرایط در باب‌عمرو بسیار خطرناک است.

آن‌ها گفتند که در حال پاک‌سازی منطقه از تله‌های انفجاری هستند.

در همین حال روزنامه واشنگتن پست گزارش داده جمهوری اسلامی حمایت نظامی و اطلاعاتی خود از نیروهای سوریه را هم‌زمان با سرکوب‌ها در این کشور افزایش داده است.

این روزنامه به نقل از سه مقام آمریکایی که به گزارش‌های اطلاعاتی منطقه دست‌رسی دارند، بدون ذکر نام آن‌ها، آورده تهران میزان ارسال تسلیحات را در حالی افزایش داده که بشار اسد تلاش می‌کند مخلالفان خود را سرکوب کند.

بر اساس این منبع گزارش‌هایی که با یافته‌های سرویس های اطلاعاتی آمریکا هم‌خوانی دارد حاکی از آن است یکی از ماموران جمهوری اسلامی اخیرن در عملیات مشترک با نیروهای امنیتی سوریه در این کشور زخمی شده است.

همین گزارش می‌افزاید مقامات امنیتی جمهوری اسلامی برای انتقال این کمک‌ها خود به دمشق سفر کرده‌اند.

جمهوری اسلامی همواره رابطه نزدیکی با سوریه داشته است اما اخیرن سخن‌گوی وزارت خارجه این کشور در پاسخ به اتهامات مطرح شده علیه تهران گفت ایران به سوریه سلاح نمی‌دهد.

 بیشتر بخوانید:

«مقامات سوریه علیه مردم خود مرتکب جنایت شده‌اند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,