Saturday, 18 July 2015
22 January 2021

«آخرین اخبار از روز عاشورا در تهران»

2009 December 27

تجمع معترضان در تهران که از چندی پیش فراخوان آن برای روز عاشورا از سوی گروه‌های مختلف منتشر شده‌بود آغاز شده‌است.

به گزارش هرانا، مردم معترض از ساعت 10 صبح امروز به سمت میدان انقلاب در حرکت هستند، پلیس ضدشورش و گارد ویژه در اکثر نقاط تهران به وضوح مشهود است، خشونت‌های پلیس و مردم در اکثر نقاط تهران گزارش شده‌است.

آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که درگیری در میدان امام حسین بسیار شدید گزارش شده است ، نیروهای ضد شورش اجازه تجمع را به معترضین ندادند، ضرب و شتم مردم توسط پلیس باعث پراکندگی مردم در خیابان‌های اطراف شده‌است. در این حملات مردم با سلاح سرد مورد تهاجم از سوی نیروهای لباس شخصی قرار گرفته‌است.

از سوی دیگر گزارش شده که زیر پل کالج درگیری بین نیروهای پلیس ضد شورش و مردم شدید شدت یافته و کلیه مسیرهای منتهی به میدان انقلاب بسته شده‌است. در چهار راه ولیعصر درگیری شدید بین مردم و نیروهای ویژه رخ داده‌ و پلیس با استفاده از گاز اشک‌آور سعی در پراکنده کردن جمعیت دارد.

در خیابان کارگر جنوبی درگیری‌های پراکنده بین نیروهای پلیس  و معترضان وجود دارد، در این محل نیز پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن مردم استفاده نموده است، تعداد جمعیت در اطراف میدان انقلاب تا ساعتی پیش ده‌ها هزار نفر گزارش شده است.

از چهار راه ولیعصر به سمت خیابان جمهوری با شلیک گاز اشک‌آور معترضین پراکنده شده‌اند هرچند که آن‌ها با پرتاب سنگ و سردادن شعار به مقابله با نیروهای پلیس برخواستند.

‌تعدادی از معترضان در خیابان‌های منتهی به میدان فردوسی مجروح شده‌اند و تعدادی نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. گفته می‌شود مردم معترض به در میدان فردوسی به سمت نیروهای بسیج که اقدام به خشونت بر علیه زنان کرده‌اند، حمله‌ور شده و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، در این بین موتور سیکلت اکثر آن‌ها به آتش کشیده شد.

در حوالی میدان انقلاب نیز یک دستگاه خودرو نیروهای انتظامی و موتور سیکلت به آتش کشیده‌شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,