Saturday, 18 July 2015
01 October 2020
پناه‌جویان سوریه:

«دولت سوریه در حال جنایت علیه بشریت است»

2012 March 06

خبر/ رادیو کوچه

شماری از ساکنان شهر حمص سوریه که از این شهر گریخته‌اند در گفت‌وگویی با رسانه‌های خارجی اعلام کردند که نیروهای امنیتی دولت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور در حمص جنایاتی را علیه غیرنظامیان مرتکب شده‌اند.

آن‌ها از جمله به قتل کودکان توسط نیروهای دولتی اشاره کرده‌اند.

در همین حال دولت سوریه برای چهارمین روز متوالی به امدادگران کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اجازه ورود به محله باب‌ عمرو را در حمص نداده است.

به گزارش الجزیره، این در حالی است که امدادگران هیت مشترک صلیب سرخ و هلال احمر سوریه در دو منطقه در حمص و خارج از باب‌عمرو در حال رسیدگی به مردم و هم‌چنین پناه‌جویان این کشور است.

به گزارش بی‌بی‌سی، به دنبال خروج نیروهای مخالف دولت از محله باب‌ عمرو در شهر حمص در روز پنج‌شنبه، گزارش‌هایی از فعالان حقوق بشر و مخالفان دولت به‌دست رسیده که حاکیست نیروهای امنیتی و شبه نظامیان طرف‌دار دولت‌- مردان و نوجوانان بالای ۱۴ سالی را که هنوز در محله باب‌‌عمرو مانده بودند، دستگیر و بعد از شکنجه آن‌ها را می‌کشتند.

یکی از این سربازان سابق سوریه، گفت به ما دستور دادند که به هر جنبنده‌ای که می‌بینیم شلیک کنیم. چه نظامی باشد و چه غیر نظامی.

روپرت کولویل، سخن‌گوی کمیسر حقوق بشر سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از این گزارش‌ها گفت که این شواهد برای محاکمه‌های بالقوه در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یک کمیسیون تحقیق مستقل که توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل تشکیل شده بود، در ماه فوریه اعلام کرد که نیروهای امنیتی آن کشور «اقدامات گسترده و سازمان یافته‌ای در نقض جدی حقوق بشر صورت داده‌اند که به مثابه جنایاتی علیه بشریت است.»

بیشتر بخوانید:

«افزایش کمک‌های نظامی جمهوری اسلامی به سوریه»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,