Saturday, 18 July 2015
18 September 2020
رییس جمهوری آمریکا:

«هرکس از جنگ با ایران می‌گوید مسوولیت‌پذیر نیست»

2012 March 07

خبر / رادیو کوچه

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه، 6 مارس، به وقت واشینگتن، گفته است که دنیا علیه جمهوری اسلامی متحد است و تحریم‌های اعمال شده علیه ایران کارساز بوده‌اند.

او هم‌چنین گفت آمریکا اجازه نخواهد داد که ایران به سلاح اتمی دست یابد.

این در حالی است که روز گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل تاکید کرد که صبر این کشور برابر فعالیت‌های هسته‌ای ایران پایان یافته زیرا این فعالیت‌ها خاک اسراییل را تهدید می‌کند.

با این حال، آقای اوباما با انتقاد از مخالفانش هم در حزب جمهوری‌خواه، و هم برخی مقام‌های اسراییلی گفت که وقتی آنان «به راحتی از جنگ با ایران صحبت می‌کنند»، بدان معناست که آن‌ها خیلی مسوولیت‌پذیر نیستند.

آقای اوباما تصریح کرد: «اگر این آقایان الان می‌خواهند وارد جنگ شوند باید به مردم آمریکا بگویند که چرا جنگ لازم است و تبعات چنین جنگی چه خواهد بود.»

او گفت که اعتقاد دارد دیپلماسی هنوز در مورد ایران کارساز است و به نفع همه طرفین است که مسئله تحقیقات هسته‌ای ایران بدون توسل به جنگ حل و فصل شود.

آقای اوباما در جلسه پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص سوریه گفت که حکومت بشار اسد، رییس جمهور سوریه، مشروعیت خود را از دست داده است و آقای اسد چاره‌ای جز کناره‌گیری از قدرت ندارد.

در همین حال، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد امروز در مورد پیش‌نویس قطع‌نامه جدیدی علیه دولت سوریه با اعضای دایم شورای امنیت وارد مذاکره شده است.

هنوز مشخص نیست که نمایندگان روسیه و چین در برابر پیش‌نویس جدید آمریکا چه واکنشی نشان خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

«عدم دخالت حماس در درگیری احتمالی ایران و اسراییل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,