Saturday, 18 July 2015
21 September 2020
هم‌زمان با بازدید نماینده سازمان ملل متحد از حمص،

«پیوستن معاون وزیر نفت سوریه به مخالفان»

2012 March 08

خبر / رادیو کوچه

والری ایموس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در پی دیدار از منطقه باب‌ عمرو حمص در سوریه گفت بخش‌هایی از این شهر کاملن ویران شده است. به گفته او باب‌عمرو شبیه شهری کاملن متروکه است.

بارونس والری آموس روز چهارشنبه، 7 مارس، مدت کوتاهی در شهر حمص بود و از منطقه بمباران شده باب‌ عمرو دیدار کرد.

گروه‌های امدادی چند روز منتظر صدور اجازه ورود به این محله بودند، اما مسوولان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ می‌گویند که اکثر ساکنان این محله اکنون به محلات دیگری رفته‌اند که کمک‌ها پیش‌تر به آن‌جا رسیده است. دولت سوریه کنترل این منطقه را هفته گذشته بعد از حملات سنگین توپ‌خانه به دست گرفت.

مخالفان دولت می‌گویند که این نیروها از آن زمان مشغول «قتل عام» هستند، اما دولت مسوولیت قتل بسیاری از کشته‌شدگان را بر عهده شورشیان می‌داند.

گفتنی است ارتش آزاد سوریه که علیه دولت مرکزی می‌جنگد هفته گذشته گفت که برای جلوگیری از کشته شدن بیش‌تر غیر نظامیان، شهر حمص را ترک می‌کند.

در این حال مخالفان دولت سوریه می‌گویند که انفجارهای شدید و گلوله‌باران سنگین در شهر ادلب ادامه دارد.

مخالفان از کشته شدن بیش از 40 تن در سراسر سوریه در روز چهارشنبه خبر داده‌اند که به گفته آن‌ها بیش‌تر آن مربوط به شهر حمص، ۶ تن در ادلب، ۳ نفر در درعا، ۲ نفر در حومه دمشق و ۲ نفر در حومه حلب کشته شده‌اند.

از سویی دیگر معاون وزیر نفت سوریه از مقام خود استعفا داده و اعلام کرده است به مخالفان حکومت بشار اسد، رییس جمهوری این کشور می‌پیوندد.

عبدو حسام‌الدین خبر استعفای خود را در ویدویی در سایت یوتیوب اعلام کرده است.

او بلند‌مرتبه‌ترین فردی است که از میان غیر‌نظامیان، از زمان آغاز اعتراضات مردم سوریه بر علیه بشار اسد، از مقام خود استعفا داده و به مخالفان می‌پیوندد.

بیشتر بخوانید:

«دولت سوریه در حال جنایت علیه بشریت است»

«هرکس از جنگ با ایران می‌گوید مسوولیت‌پذیر نیست» – (اخبار مرتبط)

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    ۶uYET9 zycttddnswrn, [url=http://kwhkaptayckl.com/]kwhkaptayckl[/url], [link=http://lexffjzevanv.com/]lexffjzevanv[/link], http://ceknqdullzoe.com/