Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
پاپاراتزی‌– قسمت پنجاه و نهم

«وزارت ارشاد مصر فعال‌تر از وزارت ارشاد ایران»

2012 March 08

بهنام‌/ رادیو کوچه

behnam@koochehmail.com

«تهدید به قتل تهمینه میلانی کارگردان ایرانی»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«تهمینه میلانی»، سینماگر و کارگردان ایرانی می‌گوید، تهدید به قتل شده است.

روز شنبه، در یکی از پیامک‌های تهدیدآمیزی که به میلانی ارسال شده نوشته شده بود: «تو را خواهیم کشت.»

علاوه بر دریافت پیامک‌های تهدیدآمیز شیشه‌ی خودروی خانم میلانی بارها توسط «گروهی ناشناس» شکسته شده است.

به موجب این گزارش، میلانی به پلیس مراجعه و طرح شکایت کرده است. وی به ماموران گفته است که «با هیچ‌کس اختلافی ندارد و نمی‌تواند مظنون را معرفی کند.»

در این گزارش آمده که پلیس با تجسس‌های اطلاعاتی خود «رد پای مردی» را به دست آورده و با صدور کیفرخواست از او خواسته تا در دادگاه حضور یابد. با عدم حضور این مرد در دادگاه قاضی «در حکمی غیابی متهم را به خاطر توهین و تهدید به تحمل ۹۱ روز زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است.»

………………………………………………..

«سه شرط خیره‌کننده آنجی برای ازدواج با برد پیت»

«آنجلینا جولی» هنرمند آمریکایی اعلام کرد که با شرایط خاصی با «برد پیت» ازدواج خواهد کرد.

وی که در یک مصاحبه در مورد تصمیم نهایی خود برای ازدواج با برد صحبت می‌کرد اظهار داشت: «من سه شرط برای ازدواج با برد انتخاب کردم که باید برای راضی کردن من این سه را بپذیرد.»

آنجی ادامه داد: «حلقه ازدواج را من باید خودم انتخاب کنم. هیچ کیک عروسی خریداری نخواهد شد و آخر این‌که لباس من باید مشکی باشد.»

………………………………………………..

«ریهانا: تنهایی حال نمی‌دهد»

«ریهانا» خواننده آمریکایی که چندی است از «کریس براون» جدا شده، در مصاحبه‌ای اخیرن اعلام کرده که از زندگی تنها خسته شده است.

وی در این مصاحبه تاکید کرد: «زمانی می‌رسد که تو می‌خواهی زندگیت را با کسی قسمت کنی و هر دو از آن لذت ببرید اما می‌بینی که کسی نیست.»

ریهانا هم‌چنین افزود: «تنهایی زندگی کردن هیچ‌ زیبایی ندارد و من از این بابت خسته و ناراحت هستم.»

او گفت: «دوست دارم الان با یک پسر خوب و اهل حال رابطه داشته باشم.» البته وی از کسی حتا کریس براون نامی نبرد.

………………………………………………..

«همسر یک منچستری برای لیورپولی‌ها پیغام گذاشت»

«کولین» همسر «وین رونی» به مناسبت قهرمانی «لیورپول» در جام اتحادیه انگلیس بر روی صفحه تویتر خود پیام تبریک برای این تیم نوشت و مورد انتقاد شدید و غیر‌منتظره هوادران تیم همسرش یعنی «منچستر یونایتد» قرار گرفت.

همسر رونی که یک مانکن معروف بریتانیایی است‌، پس از قرار دادن این پیام تبریک بر روی صفحه تویتر‌، مورد حمله کامنت‌های هوادران منچستر یونایتد قرار گرفته است.

برخی کامنت‌های کاربران هوادار تیم یونایتد به حدی تند بود که همسر رونی را مجبور به پاسخ دادن کرده است.

وی در واکنش به این انتقادات بار دیگر بر روی صفحه تویتر خود نوشته است که از کودکی هوادار تیم لیورپول بوده است.

این امر نه تنها به آرامش هوادران رونی و تیم منچستر یونایتد کمک نکرد بلکه آن‌ها نیز بار دیگر با قرار دادن کامنت‌هایی به اهانت کولین و خانواده‌اش پرداختند.

دیدار نهایی جام اتحادیه انگلیس روز دوشنبه گذشته در ورزش‌گاه ویمبلی لندن با پیروزی تیم لیورپول در مقابل کاردیف سیتی پایان یافت.

………………………………………………..

«وزارت ارشاد مصر فعال‌تر از وزارت ارشاد ایران»

 مصر این روزها در تب و تاب تعصبات مذهبى از یک سو و دفاع از نحوه‌ى زندگى گذشته از سوى دیگر مى‌سوزد.

بر خلاف زمان «حسنى مبارک»، که توریسم، رفت و آمد آزاد خارجیان، وجود کاباره‌ها و سواحل آزاد، تهیه‌ى انواع فیلم و سریال و ویدیوکلیپ و امثال این‌ها یکى از شیوه‌هاى زندگى مصریان و گردش اقتصاد آنان بود، اکنون جریانى روى آمده و قدرت گرفته است که مى‌خواهد احکام دین را آن طور که خود مى‌بیند پیاده کند. این جریان را بخشى از اخوان‌المسلمین و تندروان مذهبى به راه انداخته‌اند و مى‌گویند که این انتخاب مردم است.

اما هنرمندان و دست اندرکاران سینما و موسیقى و سایر هنرها در مصر مى‌گویند «هنرستیزى باب شده است».

چندى پیش دادگاهى «عادل امام» هنرپیشه‌ى کمیک معروف مصر را که اکنون پیر شده است، به تحمل 3 ماه زندان و پرداخت جریمه‌ى 1000 لیره‌اى محکوم کرد. اتهام وى آن بود که با کارهاى طنزآمیز خود به معتقدات و ظواهر مذهبى مردم اهانت کرده است. البته خانه‌ى سینماى مصر در برابر این حکم استیناف داد و هنوز نتیجه روشن نشده است.

حال نوبت به «سمیه الخشاب» رسیده است. او متهم به این است که با ایفاى نقش‌هاى نیمه برهنه به ترویج فحشا پرداخته و احکام دین را زیر پا گذاشته است. اما او مى‌گوید: «من نقشى خلاف عفت بازى نکرده‌ام و در چارچوب داستان فیلم‌ها بنا به ضرورت، ظاهر شده‌ام. آن‌ها که به من حمله مى‌کنند مى‌خواهند مرا قربانى شهرت خویش کنند.»

او معتقد است که هر یک از فیلم‌ها آموزش‌هاى خاص خود را دارد. هر فیلمى نیز توسط ممیزان و مسوولان بررسى شده و قانون در موردش اجرا شده است. بنابر‌این نمى‌توان آزادى هنر را به دل‌خواه این و آن محدود کرد.

کارگردانانى نیز در معرض اتهامات مشابه قراردارند که مهم‌ترین آن‌ها «خالد یوسف» و «ایناس الدغیدى» هستند. اشاعه‌ى فسق و فجور، کلاه شرعى گذاشتن بر امور، مسخره کردن ریش و ریش‌داران و حمله به انسان‌هاى مذهبى از جمله اتهامات این‌ها است.

………………………………………………..

«اتهام نژادپرستی به یک مجله مردانه»

مجله‌ای «اف‌اچ‌ام» (مختص مردان) مورد انتقاد برخی قرار گرفته است. آن‌ها می‌گویند که بر روی کاور این مجله از بازی‌گر زن فیلیپینی «بلا پادیلا» به نحوی استفاده شده که نشان‌گر نژادپرستی است.

این منتقدان می‌گویند در تصویر روی جلد این مجله بلا که سفید پوست است در کنار گروهی از زنان قرار گرفته که پوستی تیره دارند و در زیر این تصویر نوشته شده «بلا پادیلا خارج از سایه‌ها».

بلا پادیلا نخستین زنی نیست که در تصویرش در این مجله جنجال آفریده است. در دسامبر گذشته نیز تصویری از یک مانکن پاکستانی به نام «وینا ملک» بر روی این مجله در هند منتشر شده که این مانکن کاملن برهنه است و تاتویی روی بدن وی با علامت اختصاری «آی‌اس‌آی» سازمان اطلاعات پاکستان قرار دارد.

این در حالی است که خانم ملک اعلام کرده بود که وی هم‌چنین تاتویی ندارد و توسط عکاس به عکس اضافه شده که از او نیز شکایت کرده است.

………………………………………………..

«جرج کلونی و برد پیت در پی ازدواج با یک‌دیگر؟»

«جرج کلونی» و «برد پیت»، فوق‌ستارگان عالم سینما، به هم‌راه شماری دیگر از بازی‌گران هالیوود برای اجرای نمایش‌نامه‌ای به روی صحنه رفته‌اند که موضوع آن تلاش هم‌جنس‌گرایان آمریکا برای کسب حقوقی برابر در امر ازدواج است.

شهر لس‌آنجلس تا کنون چنین نمایش‌نامه‌ای را به چشم ندیده بود؛ نمایش‌نامه‌ای که با حضور شماری از برندگان جایزه‌ی اسکار، ستارگان سریال‌های سینمایی و اسطوره‌های هالیوود اجرا شد، از جمله جرج کلونی، برد پیت، مارتین شین، جیمی لی کورتیس و کوین بیکن.

این ستارگان روز شنبه نمایش‌نامه‌ای را تحت عنوان «8» اجرا کردند که موضوع آن تلاش هم‌جنس‌گرایان در راه کسب حقوقی برابر برای ازدواج است. نویسنده‌ی این نمایش‌نامه داستین لنس بلک، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان آمریکایی است که در سال ۲۰۰۹ جایزه اسکار به‌ترین فیلم‌نامه را دریافت کرد.

جرج کلونی که در این دوره از مراسم اسکار نامزد جایزه به‌ترین بازی‌گر مرد شده بود، در گفت‌وگویی با نشریه‌ی آمریکایی The Advocate گفته‌ است: «ازدواج میان هم‌جنس‌گرایان به کسی آسیب نمی‌رساند و ازدواج بین زن و مرد را نیز زیر سوال نمی‌برد.»

به اعتقاد او، مسئله بر سر این نیست که به گروهی حقوق ویژه داده شود، بلکه همه باید از حقوقی برابر برخوردار شوند.

برد پیت که از دوستان نزدیک کلونی است و او نیز در این دوره از مراسم اسکار نامزد جایزه به‌ترین بازی‌گر مرد شده بود، نظری یک‌سان با کلونی دارد و تا‌کنون چندین بار اعلام کرده که زمانی با آنجلینا جولی، شریک زندگی خود رسمن ازدواج خواهد کرد که همه‌ی آمریکایی‌ها از حقوق برابر برای ازدواج برخوردار شوند.

پشتیبانی جرج کلونی و برد پیت از تلاش‌های هم‌جنس‌گرایان در راه دست‌یابی به حقوقی برابر سبب شده که شایعات در باره هم‌جنس‌گرا بودن این دو بازی‌گر، به ویژه کلونی، بالا بگیرد.

این شایعه‌پراکنی‌ها و گمانه‌زنی‌ها در حالی بالا می‌گیرد که برد پیت و آنجلینا جولی یکی از زوج‌های پرطرف‌دار هالیوود محسوب می‌شوند و جرج کلونی نیز غالبن به هم‌راه زنانی جذاب در مراسم و محافل حضور دارد.

کلونی خود در گفت‌وگو با نشریه‌ی The Advocate در ارتباط با این شایعات می‌گوید: «زندگی خصوصی من خصوصی است و من از این بابت بسیار خشنودم.»

او می‌افزاید: «سال‌ها بعد از مرگم هم مطمئنن آدم‌هایی پیدا می‌شوند که ادعا کنند من هم‌جنس‌گرا بوده‌ام. راستش این حرف‌ها برای من سر سوزنی ارزش ندارد.»

………………………………………………..

خبرهای خطی

–          «کیم کارداشیان»، پس از تصمیم به ازدواج با «رگه بوش» و قرار گذاشتن با یک میلیاردر عرب، در فکر قبول مسوولیت یک کودک از کشوری دیگر است.

–          انتشار ویدئوی سکسی از قهرمان پیشین کشتی کچ، «هاک هوگان».

–          «لیدی گاگا» رکورد توییتر را شکست، بیست میلیون هوادار.

–          «آرنولد شوارتزینیگر» و «ماریا شریور» در فکر بازگشت به زندگی زناشویی.

–          «ادی مورفی» و «تونی براکستون»، ازدواجی در راه است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    هنوز خیلی مونده تا مثل ما بشن ولی با وجود سلفی ها و اخوان المسلمین در آینده ی نزدیک اتفاق می افته … احتمالش هست که کلاهی مثل این چیزی که سر ما رفت سر اونا هم بره ولی با این تفاوت که مال ما یه لیدر داشت که همه چیز رو در دست گرفت ولی انقلاب اونا لیدر خاصی نداشت که بت بشه ، در کل روند خوبی برای مصر پیش بینی نمیشه .