Saturday, 18 July 2015
19 September 2020
به مناسبت 20 ژوئن 2012،

«روز جهانی‌ حمایت از زندانیان سیاسی در ایران »

2012 March 09

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی به مناسبت 20 ژوئن 2012 (30خرداد) «روز جهانی‌ حمایت از زندانیان سیاسی در ایران، سال‌گرد نسل‌کشی و هولوکاست اسلامی و هم‌چنین سال‌گرد خیزش عظیم مردم ایران علیه حکومت جنایت و کشتار اسلامی و سال‌گرد به خون غلطیدن نداها و سهراب‌ها»، اقدام به انتشار بیانیه کرده است.

متن بیانیه در پی آمده است:

در ٢٠ ژوئن امسال یک‌بار دیگر اعلام می‌کنیم:

زندانیان سیاسى و عقیدتى باید بلادرنگ و بدون قید و شرط آزاد گردند، اعدامها باید فورن متوقف شوند

 کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران  در حالی‌ به استقبال ۲۰ جون ۲۰۱۲ روز جهانی‌ حمایت از زندانیان سیاسی در ایران می‌رود که رژیم جمهوری اسلامی در ایران مستاصل‌تر از همیشه  به جنایات خود با حدت و شدت بیش‌تری ادامه می‌دهد. از زمان روى کار آمدن رژیم اسلامى در سال ۱۳۵۷ مردم ایران از حقوق انسانى خود از جمله حق آزادى بیان محروم بوده‌اند. هزاران نفر در زندان به‌سر برده و تحت شکنجه قرار گرفته‌اند.

رژیم اسلامى هیچ مخالفتى را به‌رسمیت نشناخته وکوچک‌ترىن اعتراض مردم به حاکمیت را با زندان و اعدام جواب داده است. در طول این ٣۳ سال در زندان‌ها، مادرانى بوده‌اند که کودکان‌شان را در زندان به‌دنیا آورده‌اند، مادران و پدارانى بوده‌اند که فرزندان‌شان جلو چشمان‌شان شکنجه شده‌اند، کودکان خردسالى بوده‌اند که روزها و شب‌ها را در آغوش مادر شکنجه شده‌شان در زندان سپرى کرده‌اند. تعداد زیادى از زندانیان سیاسى ماه‌ها از دیدن خانواده‌شان محروم بوده‌اند و ماه‌ها و سال‌ها در سلول‌هاى انفرادى نگه داشته شده‌اند. در این زندان‌ها صدها زندانى سیاسى جان خود را زیر شکنجه از دست داده‌اند بدون این‌که فرصت این را داشته باشند که به دنیا بگویند چه بر سرشان آوردند. بیش از ۳ دهه  است این وضعیت ادامه دارد.

 جمهوری اسلامی در وحشت از خیزش مجدد مردم، مردمی که به‌خاطر فقر، گرانی، بی‌کاری، سرکوب و بی‌حقوقی و تحقیر کارد به استخوان‌شان رسیده است، به سرکوب و جنایت بیش‌تری روی آورده است . و اما اعدام فعالین سیاسی، دستگیری‌های هرروزه و محکومیت‌های سنگین فعالین سیاسی، فعالین کارگری، دانش‌جویان معترض، فعالین دفاع از حقوق زنان و وکلای زندانیان، بیش‌تر از ۵۰ اعدام در هفته‌های اول سال ۲۰۱۲ میلادی یعنی‌ هر ۴ ساعت یک اعدام نشان از قدرت و اقتدار  حاکمیت آنان نبوده و نیست، بلکه بر عکس دقیقن اثبات ضعف،ناتوانی، در هم‌ریختگی سیاسی و روانی‌ رژیمی‌ است که در سراشیب سقوط و اضمحلال قرارگرفته است  واین جنایات توجیهی‌ ندارد جز وحشت مافیای قدرت از طوفانی که در راه است .

خیزش میلیونی مردم ایران در سال ۲۰۰۹ بر علیه جمهوری اسلامی و به دنبال آن سال طوفانی ٢۰۱۱ به‌عنوان سرآغاز موج جهانی انقلابات قرن بیست براى آزادى‌،جنبش  زنده و مداومی که یک‌سر آن  میدان‌التحریر قاهره برعلیه دیکتاتورهای مادام‌العمر و سر دیگر آن «اشغال وال استریت» نیویورک  و ابراز وجود قدرت‌مند ۹۹ درصدی‌ها  بر علیه نظم ظالمانه موجود جهانی‌‌، حقانیت و عزم راسخ ما را در این نبرد بی‌‌امان تا آزادی تمامی‌ زندانیان سیاسی و سرنگونی رژیم جهل و جنایت نشان می‌دهد.

سال گذشته روز بیست ژوئن ۲۰۱۱ و به فراخوان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی و حمایت احزاب و نهادهای متعدد دیگر در بیش از پنجاه شهر جهان میتینگ‌ها و حرکات اعتراضی پر قدرتی سازمان داده شد. بیایید امسال هم  دست‌در‌دست هم، این حرکت را هرچه بیش‌تر گسترش دهیم.  بیایید تا  در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۲ با تمام قوا به دفاع از زندانیان سیاسی برخیزیم و خواهان آزادی فوری آن‌ها و پایان دادن به اعدام و شکنجه شویم.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از همه  مدافعین حقوق انسانی  یک‌بار دیگر  دعوت می‌کند  که در روز بیست ژوئن۲۰۱۲ در مراکز شهرها و در مقابل کنسولگری‌ها و سفارت‌خانه‌های حکومت اسلامی میتینگ‌های اعتراضی سازمان  داده  و از زندانیان سیاسی در ایران  فعالانه حمایت به عمل آورند. ما از تمامى تشکل‌هاى مدافع آزادى زندانیان سیاسى دعوت می‌کنیم که با صدور اطلاعیه و به‌کارگیرى امکانات و ابتکارات‌شان در برگزارى روز بیستم ژوئن، روز جهانى در حمایت از زندانیان سیاسى شرکت کنند.

این روز متعلق به همه ماست.

لیست برنامه‌هاى اعلام شده به تدریج اعلام خواهد شد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

ششم مارس ٢٠١١ برابر با پانزدهم اسفند ١٣٩٠

لیست برنامه هاى اعلام شده:

آمریکا

واشنگتن

تاریخ: ٢٠ ژوئن ٢٠١٢

Dag Hammarskjold Plaza مکان:

تماس:

Maria Rohaly،  maria.rohaly@gmail.com; Tel: 240-595-2633

برگزارکننده:

Organiser: Mission Free Iran

Co-organiser: CFPPI

آلمان

ماینز

تاریخ: ٢٠ ژوئن ٢٠١٢

مکان: اعلام خواهد شد

تماس: حشمت توکلى

Tel: 01791178987

برگزارکننده: مرکز فرهنگى ایران

نروژ -اسلو

اسلو – کارل یوهانس گاتا شماره ۲۲

شروع برنامه ساعت : ۱۴.۰۰-۱۶.۰۰

تلفن تماس: ۴۱۳۳۳۲۶۸ ۴۷+ سرور کاردار

تاریخ : ۲۰ ژوین ۲۰۱۲مقابل پارلمان نروژ- اسلو

organiser: CFPPI

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,