Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
در پیام تسلیت مهدی کروبی:

«بی حرمتی به خون مردم در این ماه عزیز»

2009 December 28

مهدی کروبی از رهبران معترض ایران در پی شهادت چند تن از مردم در روز عاشورا پیام تسلیتی ارسال کرده‌است.

در این پیام که در سایت شخصی او منتشر شده، آمده‌است: «در شب عاشورای حسینی، شیعه حسین (ع) را در ماتم‌حسین (ع) می‌زنند و هر آن‌چه که می‌خواهند در امنیت کامل انجام می‌دهند.»

عکس از سایت کسوف

عکس از سایت کسوف

وی با اشاره به تظاهرات عاشورای 1342 می‌افزاید: «رژیم ستم‌شاهی حرمت عاشورا نگاه داشت و کشتار، سرکوب و دستگیری رهبران مبارزه و در راس آن امام را به روزهای بعد موکول کرد. براستی چه شده‌است که حکومت برخواسته از قیام عاشورا، در روز عاشورا دست برخون مردم برده و جماعتی وحشی را به جان مردم انداخته‌است.»

در ادامه این پیام آمده‌است: «یارب چه شده‌است که حرمت عاشورا و عزاداران فرزند زهرا (س) در ظهر عاشورا نگاه داشته نمی‌شود و آنان را به خاک و خون می‌کشند. یا رب چه شده‌است که حرمت خون مردم در این ماه عزیز هم رعایت نمی‌گردد. یارب چه شده‌است که برگزاری مراسمِ ختم مرجع تقلیدی مجاهد و مبارز تحمل نمی‌گردد و مراکز مقدس، بیت و حسینه بنیان‌گذار این نظام در شب عاشورا مورد تهاجم و تخریب قرار می‌گیرد.»

وی در ادامه به لغو سخنرانی سید محمد خاتمی در حسینیه جماران اشاره می‌کند و می‌گوید: «متاسفانه ابعاد جدیدتری از برخوردهای غیرقانونی در دهه اول محرم الحرام اتفاق افتاد که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد. در شب عاشورا عده‌ای از اوباش اجیرشده به حسینیه جماران که کانون مواضع بی‌نظیر و روشنگرانه امام‌خمینی (ره) بود به بهانه سخنرانی شخصیتی که مواضع اش همواره در چارچوب نظام بوده و از خطوط قرمز عبور نمی‌کرده، با هماهنگی مراکزی خاص، بطور وحشیانه‌ای حمله کردند و به تخریب این حسینه پرداختند. در این یورش، مردم اعم از زن و مرد را با هتاکی و فحاشی کتک زدند و اموال آنان را از بین بردند و در کنار منزل امام با شکستن درب و پنجره‌ها به ایجاد رعب و وحشت پرداختند.»

گفتنی است که اظهارات مهدی کروبی درحالی مطرح می‌شود که پلیس تهران از کشته‌شدن ۵ نفر  و دستگیری حدود 300 نفر در درگیری‌های روز عاشورا در تهران خبر داده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,