Saturday, 18 July 2015
25 October 2020
صدور مجوز راه‌پیمایی از سوی دولت،

«برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه پوتین در روسیه»

2012 March 11

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 10 مارس، در روسیه هزاران نفر در مرکز مسکو، پایتخت، و شهرهای دیگر این کشور در اعتراض به انتخاب مجدد ولادیمیر پوتین، به ریاست جمهوری دست به اعتراض زده‌اند.

علارغم مسالمت‌آمیز بودن راه‌پیمایی امروز گزارش‌ها از حضور نیروهای پلیس در منطقه و استقرار خودروهای نظامی در خیابان‌های مجاور این تظاهرات حکایت داشت.

معترضان ضمن به رسمیت نشناختن پیروزی آقای پوتین ‌ویند که انتخابات اخیر با تقلب‌هایی گسترده هم‌راه بوده است.

ولادیمیر پوتین با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته، برای سومین بار رییس جمهوری روسیه می‌شود.

آقای پوتین که پیش از این، دو دوره در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ میلادی رییس جمهوری روسیه بوده است، برای یک دوره شش ساله دیگر در این سمت خواهد بود.

لازم به اشاره است در حالی که انتخاب آقای پوتین مورد قبول کشورهای خارجی قرار گرفته است، ناظران گفته‌اند که نتیجه این انتخابات به نفع آقای پوتین تغییر کرده است.

هرچند مقامات مسکو مجوز راه‌پیمایی ۵۰ هزار نفری را صادر کرده‌اند، اما گزارش‌ها حاکی از تعداد کم شرکت‌کنندگان در این گردهمایی اعتراض‌آمیر است.

شمار شرکت‌کنندگان در راه‌پیمایی اعتراضی مسکو ۲۵ هزار نفر برآورد شده است

یکی از سازماندهندگان این راهپیمایی خواستار برگزاری تجمع اعتراضی گسترده‌تری در ماه مه یعنی یک هفته قبل از آن که ولادیمیر پوتین دوره جدید ریاست جمهوری‌اش را آغاز کند، شده است.

گفتنی است پس از برگزاری انتخابات پارلمانی روسیه در ماه دسامبر گذشته موجی از اعتراضات به آن‌چه که تقلب در انتخابات خوانده شد، در این کشور به راه افتاد.

بیشتر بخوانید:

«تاکید آمریکا بر بهبود روابط با روسیه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,