Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
مطبوعات ایران، سه‌شنبه 23 اسفند

«پیغام هاشمی رفسنجانی به مهدی خزعلی»

2012 March 13

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رسالت

1) ضرورت تغییر نگاه مسوولان به مقوله نفت

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=95498

حضرت آیت‌اله خامنه‌ای با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه کشور و مسوولان به «مقوله نفت» خاطرنشان کردند: «براساس برنامه توسعه، نفت باید به منبعی برای پیش‌رفت و اقتدار اقتصادی ایران تبدیل شود و مسوولان باید این سیاست صحیح و مدبرانه نظام را با قوت ادامه دهند.» حضرت آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (دوشنبه) با حضور در پژوهش‌گاه صنعت نفت، با توان‌مندی‌های این صنعت بسیار مهم و پیچیده از نزدیک آشنا شدند.

2) تصمیم نهایی اصول‌گرایان برای ریاست مجلس

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=95494

پیروزی قاطع اصول‌گرایان در انتخابات مجلس نهم نویدبخش رشد و نمو یک شکل هندسی جدید در فضای رقابت‌های سیاسی کشور است. اصول‌گرایان بدون تردید از بین خود تنها یک نامزد برای تصدی پست ریاست مجلس معرفی خواهند کرد و عموم اصول‌گرایان بر آن توافق خواهند نمود.

بلوغ سیاسی جریانات اصول‌گرا مانع از واگرایی و تفرق در انتخابات رییس مجلس خواهد شد. گزینه‌های مطرح برای ریاست مجلس نهم اعم از لاریجانی‌،‌ حداد عادل‌، آقا تهرانی و… در یک ساختار کلان به نام اصول‌گرایی قابل جمع هستند که ماحصل ‌آن توافق بر یک نامزد است. فراکسیون اصول‌گرایان که اکثریت مجلس را در دست دارد نقش تعیین کننده‌ای در معرفی وحتی انتخاب رییس مجلس نهم بر عهده خواهد داشت.

کیهان

1) ستاد هدف‌مندی یارانه‌ها: پیامک‌های انصراف از یارانه با درصدی خطا ارسال شده است

http://www.kayhannews.ir/901223/4.htm#other402

یک منبع آگاه در ستاد هدف‌مند کردن یارانه‌ها گفت: «پیامک‌های انصراف از یارانه با درصدی از خطا ارسال شده است.»

این منبع آگاه در گفت‌وگو با ایرنا، درخصوص پیامک‌های انصراف از یارانه، اظهار داشت: «این موضوع درحال مدیریت است تا مشکل هر‌چه زودتر رفع شود.»

وی با بیان آن‌که، انجام امور مربوط به پرداخت یارانه و هم‌چنین مرحله خود انصرافی کار بزرگی است، گفت: «هر چند اطلاعات افراد دریافت کننده یارانه از مراکز آماری دریافت شده است، اما اشتباهاتی نیز در این خصوص صورت گرفته که برخی افراد دریافت کننده پیامک، نباید نگران باشند.» وی تاکید کرد: «این پیامک‌ها به منظور خودانصرافی بوده و مبنی بر قطع یارانه افراد نیست.»

وی با بیان این‌که، یارانه نقدی هیچ سرپرست خانواری قطع نشده است، گفت: «اشتباه بانکی موجب شده تا برخی از سرپرستان خانوار در اسفند ماه یارانه نقدی خود را دریافت نکنند که در صورت پی‌گیری یارانه به آن‌ها پرداخت خواهد شد.»

2) اشتون: چند جلسه با جلیلی گفت‌وگو می‌کنم

http://www.kayhannews.ir/901223/2.htm#other205

«کاترین اشتون» در مصاحبه با هفته نامه آلمانی «اشپیگل» که امروز منتشر خواهد شد گفت که درصدد است چندین دیدار با سعید جلیلی، رییس هیت مذاکره کننده درباره برنامه هسته‌ای ایران داشته باشد تا مانع از یک حمله نظامی به ایران شود.

جام جم

1) لاریجانی: گزارش احمد شهید دعاوی معاندان نظام است

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100806539412

دومین گزارش احمد شهید گزارش‌گر ویژه سازمان ملل در امور مربوط به حقوق بشر ایران با واکنش رییس دست‌گاه قضایی و نمایندگان مجلس و گروهی از صاحب‌نظران سیاسی کشورمان روبه‌رو شد. احمد شهید در دومین گزارش خود در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر نقض حقوق بشر در کشورهای غربی با استناد به سخنان افرادی نامشخص علاوه بر اتهامات تکراری غرب علیه ایران هم‌چون ابراز نگرانی از اعدام در ایران و زندانیان سیاسی هم‌چون گزارش پیشین، در مورد وضعیت سران فتنه نیز ابراز نگرانی کرده است.

این در حالی است که هم‌زمان با انتشار این گزارش آیت‌اله صادق آملی‌لاریجانی رییس قوه قضاییه کشورمان گزارش احمد شهید را گزارشی سخیف خواند که تقریبن دعاوی معارضان و معاندان نظام را مطرح کرده است.

2) حمایت همه‌جانبه ایران از ملت و دولت سوریه

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100806539197

معاون وزیر امور خارجه در امور کشورهای عربی و آفریقا اعلام کرد: «جمهوری اسلامی ایران بر حمایت همه‌جانبه خود از ملت و دولت سوریه تاکید دارد.» روزنامه رادیکال چاپ ترکیه روز شنبه به نقل از داوود اوغلو، وزیر امور خارجه این کشور مدعی شده بود ایران و روسیه در زمان حاضر حمایت خود از دولت بشار اسد، رییس‌ جمهوری سوریه را نسبت به سال گذشته میلادی کاهش داده‌اند.

همشهری

1) رویانیان: قیمت بنزین باید آزاد شود، سهمیه‌بندی نباید داشته باشیم

http://www.hamshahrionline.ir/news-163435.aspx

رییس ستاد حمل و نقل و سوخت گفت: «منطق ما این است که اصلن سهمیه‌بندی بنزین نباید وجود داشته باشد و قیمت بنزین باید آزاد شود. نمی‌توان تا ابد سهمیه بنزین ارایه داد و باید به جای ارایه سهمیه بنزین این موضوع را از دیگر حوزه‌ها نظیر پایین بودن قیمت ماشین یا بالا بردن نرخ جابه‌جایی جبران کرد. در چند ماهه اخیر سهمیه بنزین اضافه شده است و باز هم به فکر افزایش آن هستیم.»

2) نقشه طرف‌داران دولت برای جلسه سوال از احمدی‌نژاد، قصد آبستراکسیون دارند

http://www.hamshahrionline.ir/news-163402.aspx

سید فاضل موسوی درباره دستور کار روز چهارشنبه مجلس مبنی بر طرح سوال 79 نماینده از رییس جمهوری اظهار داشت: «برخی نمایندگان طرف‌دار دولت قصد آبستراکسیون جلسه سوال از رییس جمهوری را دارند تا با خروج از مجلس، جلسه علنی را از رسمیت بیاندازند.

دنیای اقتصاد

1) تایید طرح تعویق فاز دوم هدف‌مندی در شورای نگهبان

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=294502

سخن‌گوی شورای نگهبان از تایید مصوبه مجلس برای اجازه دریافت و پرداخت‌های دولت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۹۱ خبر داد. عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تصریح کرد: «این مصوبه دیروز در جلسه شورای نگهبان طرح و بررسی شد و مغایر با قانون و شرع تشخیص داده نشد. بر اساس این مصوبه، یک تنخواه بودجه ای 22 هزار میلیارد تومانی برای دو ماهه نخست سال 91 در اختیار دولت قرار می‌گیرد.»

2) روزنامه دولت: می‌خواستیم از فروردین یارانه را زیاد کنیم، مجلس نگذاشت

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=294543

روزنامه ایران، ارگان مطبوعاتی دولت در شماره دیروز خود زیر عنوان «مجلس جلوی افزایش یارانه نقدی را گرفت» نوشت: مجلس در آستانه عید نوروز با تصویب طرحی، افزایش یارانه نقدی در سه ماهه اول سال 91 را لغو کرد. این در حالی است که دولت مصمم بود از فروردین‌ماه رقم یارانه نقدی را افزایش دهد.

ابتکار

1) پیغام هاشمی رفسنجانی به مهدی خزعلی

http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/Article.aspx?AID=21108

در پی تشدید وخامت جسمی دکتر مهدی خزعلی در زندان به دلیل اعتصاب غذا و تقاضای اعضای خانواده وی از آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، ایشان با ارسال پیغامی از وی خواست تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

به گزارش ایلنا، براساس اطلاع واصله از یک منبع آگاه در دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیرو این درخواست، مهدی خزعلی به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,