Saturday, 18 July 2015
20 September 2020
هم‌زمان با افزایش کشته‌شدگان در سوریه،

«محکومیت رییس جمهوری سوریه به نقض حقوق بشر»

2012 March 13

خبر / رادیو کوچه

آمریکا، متحدان اروپایی این کشور و دبیرکل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه، 12 مارس، بشار اسد را به نقض حقوق بشر محکوم کردند. آن‌ها اعلام کردند که بشار اسد در مدت یک سال اعتراضات مردمی در این کشور مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

‌به گزارش الجزیره، غربی‌ها هم‌چنین در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کردند که ادامه این روند به یک جنگ داخلی در سوریه منجر می‌شود. از سویی دیگر از روسیه و چین درخواست کردند که قطع‌نامه‌های تحریمی که در شورای امنیت سازمان ملل علیه دولت سوریه مطرح می‌شوند را وتو نکنند.

در همین حال یک مقام سازمان ملل متحد می‌گوید که بیش از هشت هزار نفر در سرکوب ناآرامی‌های ضددولتی در سوریه که یک سال قبل شروع شد کشته شده‌اند.

ناصر عبدالعزیز الناصر رییس مجمع عمومی گفت تعداد زیادی زن و کودک در میان قربانیان هستند.

او درحالی اظهار نظر می کند که کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب قرار است با مخالفان سوری در ترکیه ملاقات کند.

آقای عنان که روز‌ شنبه و یک‌شنبه، در دمشق با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار کرد گفت او نسبت به امکان برقراری آتش بس «خوش‌بین» است.

اما او پس از گفت‌گوهای دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در آنکارا اذعان کرد که فرآیند دیپلماتیک زمان می‌برد، و وضعیت سوریه را «بسیار پیچیده» توصیف کرد.

آقای عنان قرار است به زودی با اعضای شورای ملی سوریه که در ترکیه مستقر است دیدار کند.

گفتنی است هم‌زمان با تلاش‌های بین‌المللی، خشونت‌ها در سوریه ادامه دارد و فعالان گزارش می‌دهند که دست‌کم 50 تن در حمله‌ای توسط ارتش سوریه در شهر حمص کشته شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«کشتار ده‌ها نفر در شهرهای مختلف سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,