Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
وزیر دفاع آذربایجان:

«هیچ‌ حمله‌ای علیه ایران از خاک آذربایجان صورت نمی‌گیرد»

2012 March 13

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه 12 مارس، صفر ابی‌یف وزیر دفاع آذربایجان، در دیدار با هم‌تای ایرانی خود اعلام کرد که هیچ کشوری نمی‌تواند از خاک جمهوری آذربایجان علیه ایران استفاده کند و هیچ کشوری نیز قادر نیست که ما را در برابر «کشور دوست و همسایه» خود قرار دهد.

به گزارش فارس، دیدار صفر ابی‌یف از ایران، در پی دیدار سه جانبه وزیرهای امور خارجه ترکیه، آذربایجان و جمهوری اسلامی در نخجوان انجام گرفته است. وزیرهای خارجه سه کشور روز هفتم مارس در این دیدار بیانیه‌ای امضا کردند که یکی از مفاد آن، عدم استفاده از اراضی کشورهای همسایه ایران برای نقض امنیت ملی ایران بود.

وزیر دفاع آذربایجان درباره خرید سلاح از اسراییل گفته است که «آذربایجان باید ارتش خود را تقویت کند و برای این کار مجبور است سلاح و تجهیزات بخرد و تمام سلاح‌ و تجهیزاتی که خریداری می‌شود، در اختیار ارتش آذربایجان است و در هیچ وقت و هیچ صورت علیه ایران استفاده نخواهد شد».

اشاره وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به خرید یک و نیم میلیارد دلار تجهیزات نظامی از اسراییل است که مورد انتقاد و نگرانی جمهوری اسلامی بود.

این در حالی است که حکومت جمهوری آذربایجان یکی از متحدان نزدیک اسراییل در منطقه است و این مسئله سبب تنش‌های زیادی میان جمهوری اسلامی و آذربایجان شده بود.

بیشتر بخوانید:

«درخواست توضیح درباره معامله تسلیحاتی آذربایجان و اسراییل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,