Saturday, 18 July 2015
01 October 2020
شاد و تندرست

«بمب فتح‌اله‌زاده و فیل رویانیان»

2012 March 15

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

رقابت‌های جایزه‌ی بزرگ تیراندازی لهستان، در هشت رشته برگزار شد و از تیم‌ملی تیراندازی کشورمان نیز پنج ورزش‌کار در این مسابقات حضور یافتند. در رشته تفنگ بادی، «نرجس امام‌قلی‌نژاد» با کسب بیش‌ترین امتیاز به مقام اول این مسابقات دست یافت و در رشته تپانچه‌ی بادی نیز «ابراهیم برخورداری» از کشورمان به مقام سوم رسید. هم‌چنین در رشته درازکش خفیف، «مه‌لقا جام‌بزرگی» رتبه‌ی چهارم را کسب کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گویا دوباره تمام مشکلات فوتبال ما حل شده است و عده‌ای باز به قیافه‌ی «حسین کعبی» گیر داده‌اند. اما «کعبی» نیز کسی نیست که جلوی این جور آدم‌ها کم بیاورد. پس از این‌که شماری از مطبوعات زرد از چهره‌ی و مدل موی «کعبی» در بازی با استقلال ایراد گرفتند، او این‌گونه پاسخ داده است: «من هم از دهان بعضی‌ها این موضوع را شنیدم و اصلن برایم مهم نیست. من در این فوتبال آنقدر جرات دارم که حرف راست بزنم و از هیچ کسی هم نمی‌ترسم. من هر کاری بخواهم انجام می‌دهم و موها و ابروهایم را درست می‌کنم و مدل مو و ابرویم به هیچ کسی مربوط نیست. من به غیر از خدا از هیچ کسی نمی‌ترسم و هرطور که دلم بخواهد زندگی می‌کنم، در ضمن دنبال سیاه‌بازی هم نیستم و اگر این کاره بودم در خیلی از زمان‌ها مثل زمان مربی‌گری «قطبی» در تیم ملی بازی می‌کردم. هیچ کس حق ندارد در مورد چهره‌ام حرفی بزند و این به خودم مربوط است.»

—————————————————————

گویا بعد از بمب ترکاندن «فتح‌اله‌زاده» حالا نوبت به فیل هوا کردن‌های «رویانیان» رسیده است تا این دو مدیر عامل از هم‌دیگر کم نیاورند. سردار در واکنش به اظهارات «فتح‌اله‌زاده» که گفته بود: «به‌تر است تا سرم گرم است آن‌ها بازیکنان‌شان را بگیرند»، گفته است: «از قول من بنویسید به‌ترین‌ها را برای پرسپولیس می‌گیرم و به‌ترین بازیکنان به پرسپولیس خواهند پیوست، در این موضوع تردید نکنید.»

«رویانیان» در خصوص تساوی پرسپولیس مقابل مس کرمان هم گفت: «در مجموع 90 دقیقه تیم برتر میدان بودیم، به خصوص در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی داشتیم و افسوس خوردم از نتیجه تساوی با وجود برتری محسوسی که داشتیم. ما برای کسب سهمیه آسیایی امید داریم و اگر امید نداشتیم نمی‌توانستیم کار کنیم.»

او در خصوص شایعات اخیر پیرامون مزایده فروش پیراهن و کفش «ایمون زاید» و قلابی بودن آن‌ها هم گفت: «واقعن برای حاشیه‌سازها متاسف هستم، با برنده‌ی مزایده باشگاه جلسه‌ای داشتم و ایشان هم تاکید کرد هدفش حمایت از باشگاه بوده، برخی‌ها دنبال دشمنی و برخی مسایل دیگر با پرسپولیس هستند، از آن‌ها سوال می‌کنیم، شما چه کاره‌ی برنده‌ی مزایده باشگاه پرسپولیس هستید که حاشیه‌سازی می‌کنید؟»

یکی از رسانه‌های شهر مادرید در گزارشی افشا کرده است که «پپ گواردیولا»، مربی جوان بارسلونا همیشه تا اوایل ماه مارس، تکلیف قراردادش برای فصل آتی را روشن می‌کرد و قرارداد جدیدی را به امضا می‌رساند اما امسال چنین نشده است. این رسانه‌ی مادریدی یادآوری کرده که اگر امسال این اتفاق نیفتاده، به این دلیل است که «گواردیولا» برای سران بارسا پیش‌شرطی گذاشته و اعلام کرده است که تنها در صورتی قراردادش را با این تیم تمدید خواهد کرد که «پیکه» در پایان رقابت‌های این فصل لالیگا این تیم را ترک کند.

بنابراین گزارش، مربی کاتالان‌ها از دست «پیکه» کلافه شده است اما «گواردیولا» در عین حال دوست ندارد که این موضوع رسانه‌ای شود. «پپ» از برخی رفتارها یا صحبتهای «پیکه» در طول این فصل ناراضی بوده و علاوه بر آن معتقد است که عمل‌کرد او در بارسا افت زیادی کرده. حالا باید دید آیا مدیران این باشگاه به خواسته‌ی «گواردیولا» تن در می‌دهند یا نه.

—————————————————————

حالا بیاییم سراغ موضوع مناقشه برانگیز انتخاب ریاست فدراسیون فوتبال. شایعاتی به گوش می‌رسد که در پی جدی شدن احتمال تعلیق فوتبال ایران و عدم راه‌یابی به جام‌جهانی، مسولان امنیتی نظام از جمله یکی دو نفر از معاونان وزارت اطلاعات با وزیر ورزش جلسه‌ای داشته‌اند. گویا در این جلسه‌ی محرمانه حول و حوش سه موضوع بحث و گفت‌وگو شده است. نخست این‌که آیا برهم زدن قاعده‌ی بازی، منجر به تعلیق فوتبال ایران می‌شود؟ دوم این‌که در صورت وقوع چنین حادثه‌ای، از لحاظ امنیتی، تعلیق فوتبال ایران خطری برای امنیت ملی محسوب می‌شود یا نه؟ و سوم این‌که راه چاره چیست. به نظر می‌رسد که در نهایت تصمیم بر آن شده است که کم خطرترین راه برگزیده شود.

در همین راستا برخی از اهالی قدیمی فوتبال نیز که پیش از این سمت‌هایی در فدراسیون فوتبال داشته‌اند به میدان آمده و به عنوان راه‌کار اعلام کرده‌اند که اگر «کفاشیان» خودش استعفا دهد فیفا مشکلی برای فوتبال ایران ایجاد نمی‌کند. این گروه حتا استدلال می‌کنند اگر دادکان هم چهار سال پیش خودش استعفا داده بود فوتبال ایران تعلیق نمی‌شد. شنیده‌ها حاکی است که این گروه قرار است تا به دیدار «کفاشیان» رفته و او را به استعفا راضی کنند، اتفاقی که با توجه به سخنان و مواضع چند روز گذشته‌ی «کفاشیان» بسیار بعید به نظر می‌رسد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,