Saturday, 18 July 2015
18 September 2020
شان استون می‌گوید مسلمان نشده بلکه اسلام را هم مانند بقیه ادیان قبول کرده است!

«اعتقاد به همه ادیان الهی»

2012 March 29

منبع / شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از لس آنجلس

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است

پسر الیور استون کارگردان یهودی تبار معروف هالیوود به شبکه‌های خبری آمریکا گفت: دینش را به اسلام و نامش را به علی تغییر نداده، اما اسلام را مانند سایر ادیان پذیرفته‌، نامش هم ‌شان کریستوفرعلی است نه علی.

 به گزارش شبکه خبر مسیح‌یان فارسی زبان از لس آنجلس، شان استون فرزند 27 ساله «الیور استون» کارگردان مشهور یهودی آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه‌های خبری سی ان ان و فاکس نیوز گفته که نامش اکنون به «شان کریستوفرعلی» تبدیل شده است. شان استون با نام میانی کریستوفر(به معنی حامل مسیح) در یک خانواده  یهودی تبار در سال 1984 متولد گردیده.

او در مصاحبه با «پیرس مورگان» مجری معروف سی ان ان گفت که به همه ادیان الهی اعتقاد دارد و خود را یک یهودی، مسیحی، مسلمان می‌داند و به هرسه آن‌ها احترام می‌گذارد. او گفت که آشناییش با اسلام تازه نیست و به دوران تحصیلش در دبیرستان بر می‌گردد. هم‌چنین اضافه کرد فکر می‌کند می‌تواند از این طریق دیالوگی را بین همه مردم جهان برقرار کند.

وقتی مورگان از او پرسید که پدرش الیور استون که نام بزرگی در هالیوود است در این باره چه فکر می‌کند گفت: پدرم گفته است این مربوط به خود توست. و اضافه کرد: پدرم سازنده فیلمی درباره «اسکندرمقدونی» است که بزرگ‌ترین متحد کننده فرهنگ‌ها در جهان است! و بنابراین با ایده من درباره اختلاط  سه فرهنگ یهودی، مسیحی و اسلام هم نباید مخالفتی داشته باشد.

او در مصاحبه با فاکس نیوز نیز این گفته‌ها را کما بیش تکرار کرد و گفت معتقد است خدایی که در یهودیت، مسیحیت و اسلام از آن یاد می‌شود یک خدای واحد است و فرقی بین آن‌ها نیست.

این مصاحبه‌ها را شان استون پس از بازگشت به آمریکا کرد. اما فارس نیوز خبرگزاری وابسته به نیروهای امنیتی حکومت ایران که بسیار به این موضوع علاقه‌مند شده است‌، یک کنفرانس خبری ویژه این روی‌داد برای شان استون  برپا کرد. این کنفرانس که توسط  شبکه بین‌المللی تلویزیون دولتی ایران «پرس تی وی» پوشش داده می‌شد، تلاشی بود برای تاکید بر مسلمان شدن فرزند الیور استون.

البته آقای «شان کریستوفر علی» همان سخنان را که به سی ان ان و فاکس هم گفت  با اندکی تغییر لحن در همان کنفرانس نیز بیان کرده بود. اما گزارش‌گر پرس تی وی که بر روی فیلم صحبت‌های استون در سمینار صحبت می کرد چند بار تاکید کرد که خیالتان راحت باشد ایشان صد درصد مسلمان هستند. لحن او طوری بود که گویا خودش هم در مورد  مسلمان شدن قطعی آقای استون شک دارد.

یاد آور می‌شود که الیور استون کارگردان مشهور هالیوود با وجود داشتن تبار یهوی خود را «بودیست» می‌داند. او چند سال قبل تصمیم داشت در ادامه سری فیلم‌هایی که از زندگی دیکتاتورها و حاکمان بلامنازع جهان مانند هوگوچاوز، فیدل کاسترو ریچارد نیکسون ساخته است، فیلمی نیز از زندگی احمدی نژاد بسازد.

با آن‌که توافق‌های اولیه نشان از علاقه‌مندی دولت جمهوری اسلامی و رییس دولت به این موضوع داشت، اما عاقبت به دلایلی نامشخص چنین اجازه‌ای به او داده نشد. او به جای آن توانست مجوز ساختن یک فیلم مستند درباره ایران را برای پسرش بگیرد.

همین مسئله باعث شد تا شون کریستوفر استون سال گذشته راهی ایران بشود و مدتی را برای تحقیق و عکاسی و فیلم‌برداری در ایران بگذراند.  چند هفته پیش رسانه‌های کشور فیلمی را نشان دادند که تصاویر مربوط به ادای کلمات شهادتین توسط ایشان را در اصفهان و در حضور یک رهبر مذهبی محلی شیعیان آن شهر به نام «ناصری» نشان می داد. رسانه‌های دولتی با تبلیغات بسیار زیادی اعلام کردند که او مسلمان شده است. البته در این تبلیغات چندان به این نکته که او یک یهودی تبار است زیاد توجهی نشد و بیش‌تر تاکید را بر امریکایی بودن او گذاشتند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sxVL0h-S-fs[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. رضا
    1

    بنظرم این یه موجی بود امد و رفت و پرداختن دوباره به یک خبر قدیمی به سایت معتبر شما چه اهمینتی می تونه داشته باشه – خبرهای قدیمی رو بدون مناسبت دوباره منتشر کردن –
    بنظرم اهمیتی نداره – تاریخ این مصاحبه هم خیلی قدیمی هست .
    مرسی