Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
در پی انتشار یک مطلب در تارنمای رسانه

«حمله سایبری به تارنمای رادیو کوچه»

2012 March 17

خبر / رادیو کوچه

مقارن ساعت دوازده ظهر به وقت شرق آمریکا تارنمای رادیو کوچه پس از انتشار یک مطلب از مجری برنامه تفسیر خبر که بیش از ۲۶ هزار بازدید و بالغ بر یک صد نظر بر روی مطلب و بالاترین دریافت کرد، مورد حمله سایبری قرار گرفت و بخش عمده ای از اطلاعات آن از دست رس خارج و برای چهار ساعت صفحه اول آن بر روی یک صفحه دیگر باز می شد.

بر اساس بررسی تیم فنی این سایت اطلاعات دیتابیس در این پایگاه تغییر داده شده بوده تا صفحه اول آن و به خصوص مطلب فوق از دست رس خارج شود.

خروج این مطلب از دست رس در عمل باعث شد که لینک اظهار نظر جمشید چالنگی در مورد صدای آمریکا با عنوان «چرا از صدای آمریکا کنار گذاشته شدم» از روی بالاترین که نزدیک به هفده هزار بازدید گرفته بود غیر قابل دست رسی شود.

با توجه به سیاست های کلی برخی گروه ها و جریان ها به نظر می رسد اگر چه این اولین بار نیست که به رسانه ای به صورت سایبری حمله می شود اما روشن تر این بار با برنامه ریزی منسجم تر و از روش های پیچیده تری بهره برده شد تا این رسانه از اطلاع رسانی ساعاتی باز بماند.

در حال حاضر با همراهی تیم فنی و پشتیبانی سرورهای رادیو به سرورهای با امنیت بالاتر و سیستم امنیتی متفاوت تر منتقل شده است و با به کار گیری نسخه پشتیبان به مرور مطلب های رادیو کوچه در حال بارگذاری مجدد است.

در برخی لینک ها متاسفانه آدرس لینک ها عوض شده است که به دلیل مشکلات فنی فقط تا حد دسترسی و امکان می توان به لینک قبل برگرداند، اما اصل فایل بی شک از روی صفحه تارنما حذف نشده است. برای این مشکل از شما پوزش می خواهیم و امیدوار هستیم با امنیت بیشتر از رخداد های مشابه جلوگیری شود.

در حال حاضر تارنمای رادیو کوچه برای بازدید قابل دست رس می باشد. هم چنین مطلب مربوط به آقای چالنگی نیز بر روی لینک تازه ای در سایت قابل بازدید است.

از هم‌راهی شما با کوچه سپاس گذار هستیم.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,