Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
مطبوعات ایران، شنبه 27 اسفند

«على لاریجانى: ادبیات احمدى‌نژاد در کشور مشکل ایجاد کرده‌است»

2012 March 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ابرار

1) على لاریجانى: «ادبیات احمدى­نژاد در کشور مشکل ایجاد کرده­است»

http://www.abrarnews.com/politic/1390/901227/html/rooydad.htm#s199803

رییس مجلس گفت: «معلوم بود که نمایندگان از پاسخ­هاى احمدى­نژاد راضى نیستند. ادبیات و الفاظى به کار برده­شد که مى­شد به کار برده نشود. انسان مى­تواند حرفش را صمیمانه و مودبانه بزند. چرا باید با الفاظى کسى را اذیت و موضوع ساده­اى را تبدیل به کینه کنیم؟» به گزارش ایلنا، «على لاریجانى» گفت: «بعضى از نماینده­ها گفتند که ما را مسخره کرده­اند. نفس این کار که نمایندگان از رییس­جمهوری سوالاتى دارند و مى­گویند ایشان بیاید و در مجلس توضیح بدهد، بخشى از غنى شدن دموکراسى در کشور ماست و مفید هم هست، خیلى با ارزش است.» وی افزود: «ممکن است عده­اى ناراضى باشند و قبول نکنند. تا این­جاى کار اشکالى هم ندارد، اما ادبیات و الفاظى به کار برده شد که مى­شد به کار برده نشود. به نظر من گفتن بعضى از حرف­ها درست نبود. ناراحتى و دل­خورى بعضى از نمایندگان از این بود. به نظر من این دلخورى­ها و به کار بردن این ادبیات در کشور مشکل ایجاد کرده­است.»

2) سخن­گوى کمیسیون انرژى: «متاسفانه وابستگى بودجه به نفت هر سال بیش­تر مى­شود»

http://www.abrarnews.com/politic/1390/901227/html/rooydad.htm#s199806

سخن­گوى کمیسیون انرژى مجلس شوراى اسلامى با اشاره به بیانات اخیر رهبرى درباره خروج نفت از سبد بودجه جارى کشور، خواستار توجه بیش­تر مجلس و دولت به کاهش وابستگى بودجه به نفت شد. «سید عماد حسینى» به ایسنا، گفت: «یکى از مهم­ترین اهدافى که هم­واره در سیستم بودجه­نویسى کشور در دستور کار دولت و مجلس است، کاهش وابستگى به نفت است که در تمام برنامه­هاى توسعه پیش­بینى شده اما متاسفانه صرفن در ویترین گذاشته شده و از آن به عنوان کلماتى در بودجه استفاده مى­شود.» وى افزود: «متاسفانه به لحاظ عملیاتى شاخصه مشخصى از قطع وابستگى بودجه به نفت وجود ندارد و حتى گاهى در عمل عکس این رویه صادق است و با توجه به این­که این نیاز وجود دارد که نقدینگى کشور به نحوى جبران شود، وابستگى بودجه به نفت هر سال بیش­تر مى­شود.»

کیهان

1) تایید صحت انتخابات 43 حوزه انتخابیه دیگر از سوی شورای نگهبان

http://www.kayhannews.ir/901227/2.htm#other205

سخن­گوی شورای نگهبان از تایید صحت انتخابات مجلس نهم در 43 حوزه انتخابیه دیگر توسط شورای نگهبان خبر داد. «عباسعلی کدخدایی» اعلام کرد: «پرونده­های حوزه­های انتخابیه ذیل در جلسه شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه­ها مورد تایید قرار گرفت.»

تبریز، آذرشهر، اسکو، قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، سیرجان، بردسیر، ورزقان، بستان آباد، کاشان، آران و بیدگل، شیروان، اقلید، بم، ریگان، فهرج، نرمانشیر، شیراز، ساوه، زرندیه، دورود، ازنا، شهرضا، دهاقان، مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد، شازند، لاهیجان، سیاهکل، ورامین، پیشوا، ملایر، چابهار، نیک شهر، کنارک، زاهدان، میاندوآب، شاهین دژ، تکاب، سراوان، زابلی، سیب و سوران، فردوس، سرایان، طبس، بشرویه، سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، نیشابور، تخت جلگه، اراک، کمیجان، خنداب، مسجد سلیمان، لائی، اندیکا، هفتگل، نور، محمودآباد، میانه، هشترود، چاراویماق، ارومیه، بندرانزلی، بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان، بابل، خدابنده، کرج، شوشتر، گتوند، اسلام آباد غرب، دالاهو، اسدآباد، دهلران، دره شهر، آبدانان، دشت آزادگان، هویزه، دزفول، بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر.

2) لاریجانی: «برای ایران هم، همه گزینه­ها روی میز است»

http://www.kayhannews.ir/901227/2.htm#other204

«دکتر محمدجواد لاریجانی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه «سی­ان­ان» مبنی بر واکنش ایران به تلاش مقامات «تل آویو» برای حمله به تاسیسات هسته­ای این کشور گفت که در صورت حمله به ایران همه گزینه­ها روی میز خواهد بود. «کریستین امانپور» در ادامه از لاریجانی پرسید: «نخست وزیر اسراییل معتقد است که ایران قصد دارد به جنگ­افزارهای هسته­ای دست پیدا کند و در صورت دست­یابی به این تسلیحات، این جنگ­افزارها اسراییل را نشانه خواهد گرفت و به همین علت مطالبی درباره بحران و جنگ و حمله به ایران مطرح است. آیا ایران برای جنگ آماده می­شود؟»

«محمد جواد لاریجانی» در جواب گفت: «ما کاملن آماده هستیم از خودمان دفاع کنیم. همه در منطقه این مسئله را می­دانند. ایران کشوری متجاوز نیست اما در دفاع از خودش بسیار شدت عمل دارد. بنیامین نتانیاهو باید نگران سیاست­های خودش در منطقه باشد. آن­ها با بحران جدی مواجه هستند. به نظر من بمب واقعی، بمب اتمی ایران نیست بلکه بمب واقعی، شکست اساسی اسراییل در ثابت کردن مشروعیتش و تعریف روابطی معنادار در منطقه است.»

دنیای اقتصاد

1) «سویفت» بانک‌های ایرانی را تحریم کرد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=294961

سازمان جهانی انتقالات بین بانکی (سویفت) اعلام کرد که از روز شنبه 17مارس (27 اسفندماه 1390) بانک‌های ایران را از دست­رسی به خدمات خود محروم می‌کند. سویفت دلیل این اقدام را که با استقبال مقامات آمریکا مواجه شده، تصمیم شورای اروپا عنوان کرده­است.

2) انگلیس برای ایرانیان وب‌سایت راه‌اندازی کرد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=294976

به دنبال تعطیلی سفارت انگلیس در ایران، وزارت خارجه این کشور از راه‌اندازی وب‌سایت جدیدی برای ایرانیان خبر داد. پیش از این، آمریکا آذرماه سال‌جاری رسمن از راه‌اندازی یک سایت با عنوان «سفارت مجازی برای ایرانیان» خبر داده بود.

«ویلیام هیگ»، وزیر خارجه انگلیس نیز به مناسبت راه‌اندازی این وب‌سایت تایید کرد از آن­جا که مناسبات بین دولت‌های ما دشوار است ما می‌خواهیم تا آن­جا که می­توانیم با مردم ایران روراست باشیم. هیگ هم­چنین در پیام سال نو ایرانی گفت: «ما می‌خواهیم ارتباط بین مردم ما ادامه پیدا کند و در آینده شکوفا شود و من امیدوارم ۱۳۹۱ سالی باشد که در آن بدون توجه به میزان اختلاف بین دولت‌های ما بتوانیم تاریخ، فرهنگ و طبیعت ملت‌های­مان را جشن بگیریم، تماس بین ملت‌ها تقویت شود و هردو طرف از آن بهره‌مند شوند.»

جام جم

1) ارسال کمک‌های انسان­دوستانه ایران به سوریه و فلسطین

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100806886411

به منظور کمک و یاری به مردم سوریه و حمایت از مبارزات مردم فلسطین، ارسال کمک‌های انسان­دوستانه تهران به این مناطق کلید خورد و ایران به مرکز استقبال از کاروان آسیایی «به سوی بیت‌المقدس» مبدل شد.

این کمک‌ها پس از آن شکل گرفت که وزیران امور خارجه اروپا با هدف افزایش فشارها علیه دولت سوریه تحریم‌های بیش­تری را در قالب مسدود کردن دارایی‌های چند مقام دولت سوریه و تحریم علیه بانک مرکزی این کشور اعمال کردند.

2) بیانیه 7 نماینده درباره جلسه طرح سوال از رییس‌جمهوری

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100806886496

اقدام مجلس شورای اسلامی برای سوال از رییس‌جمهوری که چهارشنبه گذشته برای نخستین‌بار در تاریخ ایران انجام شد، نه‌تنها در همان روز واکنش‌های فراوانی را برانگیخت، بلکه طی 2 روز پس از آن نیز اظهارات و بیانیه‌های موافقان و مخالفان سخنان رییس‌جمهوری هم­چنان ادامه دارد.

برهمین اساس، در حالی که 7 نماینده از سوال‌کنندگان رییس‌جمهوری با صدور بیانیه‌ای از نوع گفتمان «محمود احمدی‌نژاد» در صحن علنی مجلس انتقاد کرده‌اند، کسانی چون «آیت‌اله کعبی»، عضو مجلس خبرگان و «سیدمحمد حسینی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تحسین و ستایش از مشی رییس‌جمهوری روی آورده‌اند.

7 نماینده­ی منتقدی که بیانیه صادر کردنده­اند «احمد توکلی»،‌ «حسین نجابت»، «پرویز سروری»، «الیاس نادران»، «حسین فدایی»، «زهره الهیان» و «علیرضا زاکانی» بودند.

مردم سالاری

1) حمله به ایران به معنای نابودی اسراییل است

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20250#129651

وزیر امور خارجه ایران در واکنش به لفاظی­های جنگی تل­آویو علیه ایران اعلام کرد که رژیم تل آویو آن­قدر کوچک است که حتی یک هفته هم در یک جنگ واقعی دوام نمی­آورد و حمله این رژیم به ایران به نابودی آن منجر خواهد شد. به گزارش خبرگزاری­ها «علی­اکبر صالحی» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با تلویزیون دانمارک با اشاره به این­که اقدام نظامی اسراییل علیه تاسیسات هسته­ای ایران به نابودی این رژیم در مدت یک هفته منجر خواهد شد، اعلام کرد که اسراییل آن­قدر کوچک است که یک هفته هم در یک جنگ واقعی دوام نمی­آورد.

2) بانک مرکزی بسته پولی برای سال 91 ندارد

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20251#129665

مدیر اداره بررسی­ها و سیاست­های اقتصادی بانک مرکزی گفت: «سیاست­های فعلی پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور در سال 1391 تداوم می­­یابد.»

به گزارش مهر، «پیمان قربانی» گفت: «مجموعه جدید سیاست­های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور که طی بخش­نامه شماره 90/262713 مورخ 1390/11/05 به بانک­ها و موسسات اعتباری ابلاغ شد، در سال 1391 و تا زمانی که شورای پول و اعتبار اقدام به تغییر مجموعه سیاست­های مذکور ننماید، کماکان جاری و برقرار خواهد بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,