Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
در حاشیه اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو

«حمایت جواد لاریجانی از مذاکره با آمریکا»

2012 March 17

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه 17 مارس، جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق‌ بشر قوه قضاییه، که برای شرکت در اجلاس شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل در ژنو به سر می‌برد، در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که از گفت‌و‌گو با آمریکا حمایت می‌کند.

به گزارش سی‌ان‌ان، جواد لاریجانی در گفت‌وگوی خود با این شبکه در مورد صحبت با آمریکا گفته است: «‌من یکی از صریح‌ترین اشخاص در چند دهه گذشته در این مورد بوده‌ام. ما گفتگو  حمایت می‌کنیم. شما حتی با سخت‌ترین دشمنان خود هم باید بتوانید یک مسیر گفتگو داشته باشید. باید بتوانید بنشینید گفتگو کنید».

لاریجانی هم چنین درباره احتمال بستن تنگه هرمز از سوی ایران افزود: «اجازه بدهید این جمله رییس‌جمهور آمریکا اوباما را در این‌جا استفاده کنم، در صورتی‌که به ما حمله شود همه گزینه‌ها روی میز خواهد بود.» وی تاکید کرد که غرب تنها می‌تواند خواهان شفافیت از جمهوری اسلامی باشد و در صورت تامین این شفافیت غرب باید با ایران همکاری کند.

او هم‌چنین در مورد فعالیت هسته‌ای سایت پارچین گفته است سرویس امنیتی آمریکا و غرب می‌دانند که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای نیست. او شایعه‌ها در مورد سایت پارچین را قسمتی از «بازی» علیه جمهوری اسلامی دانست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,