Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
در پی توافق با پی بی جی

«واگذاری رادیو کوچه به صدای آمریکو»

2012 April 01

خبر ویژه / رادیو کوچه


پس از ماه ها مذاکره با برد صدای آمریکو، پیرو حصول نتیجه در مذاکرات رادیو کوچه به رسانه وزارت خارجه واگذار خواهد شد. این خبر که ساعتی -یک شنبه سیزدهم فروردین- پیش با تایید سردبیر کوچه منتشر شد، حاکی از پذیرش شرط های طرفین برای این واگذاری است.

بنابر اظهار اردوان روزبه سردبیر رادیو کوچه «مذاکرات از چند ماه پیش تر بر اساس ایجاد یک پروتکل هم کاری بین دو رسانه آغاز شده بود، که در نهایت روز گذشته پس از توافق نهایی با استیوی ردی عضو ارشد و مدیر فعلی بخش فارسی آن وارد مرحله تازه ای شده است.»

بنابر این خبر در طی چند مرحله رادیو کوچه به رسانه وزارت خارجه واگذار خواهد شد و  به صورت «همکار» در بخش انعکاس فعالیت های درون تحریریه ای فعالیت خواهد کرد.

اگر چه هنوز وضعیت توافق مالی بر سر جذب همکاری تیم رادیو کوچه با صدای فارسی روشن نشده است اما به نظر می رسد از این پس رادیو کوچه دیگر موضوعات مربوط به صدای فارسی را به روش سابق منتشر نخواهد کرد.

با این ترتیب برد مدیر بخش فارسی مسوولیت مستقیم اداره رادیو کوچه را بر عهده خواهد گرفت. آقای روزبه در تماس بخش خبر رادیو کوچه اعلام کرد که از سمت خود به عنوان سردبیر کناره گیری خواهد کرد. او با تاکید این که «این به نفع همه است» ادامه داد که ممکن است مدتی به مرخصی برود چرا که دیگر مسوولیت کوچه بر عهده او نخواهد بود.

رادیو کوچه پیش تر گزارش ها و نامه هایی که در مورد این رسانه وارد می شد را منتشر می کرده است. روزبه سردبیر کوچه هم چنین با اشاره به فشار هایی که در چند ماه گذشته بر روی این رسانه وارد شده است،‌ادامه داد: «با این توافق تیم تحریریه، تولید رادیو و فنی رادیو کوچه از این رسانه حقوق خواهند گرفت.»

در حالی که این خبر در روز سیزده نوروز منتشر می شود، رادیو کوچه تقاضا دارد صحت خبر را به سیزده سال آینده موکول کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,