Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
چهره برتر سال 2012

«انتخاب ۱۰۰ چهره برتر سال ۲۰۱۲ مجله تایمز و توهین مستقیم به احمدی نژاد»

2012 April 01

شهروز فرهمند/ رادیو کوچه

در آستانه انتخاب 100 چهره برتر سال 2012 مجله تایمز (Times) نام دو نفر از ایران هم در جمع 200 نفری این لیست به چشم می‌خورد. آقای اصغرفرهادی و آیت‌اله‌خامنه‌ای. در مورد اصغر فرهادی، بحث و سخنی نیست جز این که ایشان حدود 94 درصد آرا را برای حضور در لیست نهایی از آن خود کردند و باز هم باعث افتخار ایران شدند و اما در مورد آیت‌اله خامنه‌ای…

در ابتدای متن وب‌سایت مجله تایمز، توضیحی درباره این که چرا این فرد در لیست قرار دارد سخنان تند و پرمعنایی در مورد احمدی‌نژاد آورده شده است که ترجمه آن به شرح زیر است:«ممکن است که محمود احمدی‌نژاد سخن‌رانی‌ها و اعلامیه‌های رسمی ترسناکی بیان کند اما او اصلن شخصیت مهمی نیست»

و در ادامه آمده است: «تصمیمات ایران بر روی برنامه هسته‌ای و کلیه مسایل مربوط به امنیت ملی در دستان رهبر روحانی این کشور است.»

تا همین‌‌جا کافی است و حالا در دو جمله خلاصه خطاب به سیاسیون:

آقای احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور ایران، شاید مدت زیادی از ریاست شما و تخریب آبرو و حیثیت ایران و ایرانی باقی نمانده باشد هر چند که چیزی دیگر از این آبرو نمانده است اما زمان بسیار زیادی می‌طلبد تا این تصاویر کینه و نفرت جهانی از چهره ایران زدوده شود. چه ناراحت کننده است وقتی می‌بینیم که در مجامع بین‌المللی شما را نادیده می‌گیرند و در تیترهای خبرگزاری‌های مهم به شما با دیدگاهی «بی اهمیت» می‌نگرند. این شما نیستید که بی‌ارزش می‌شوید، بلکه ایران و مردم ایرانند و چه خون‌ها باید گریه کنند تا شاید کمی از این سرافکندگی را جبران نمایند.

 ممکن است که محمود احمدی‌نژاد سخنرانی‌ها و اعلامیه‌های رسمی ترسناکی بیان نماید اما او اصلن شخصیت مهمی نیست

و آیت‌اله خامنه‌ای، هم‌اکنون جهان می‌داند که این شمایید که تصمیم می‌گیرید که آیا ایران وارد جنگ شود یا خیر، این شمایید که تصمیم می‌گیرید که باز هم خون جوانان ما ریخته شود یا خیر، این شمایید که تصمیم می‌گیرید که همین یک ذره ایران آباد را دوباره  ویران کنید یا خیر، این شمایید که تصمیم می‌گیرید که چهره خندان جهانیان را بر روی ایران برگردانید یا خیر و این شمایید که تصمیم می‌گیرید که آینده کشور را چگونه و در چه سمت و سویی رقم بزنید. پس مراقب باشید.

لازم به ذکر است که آیت‌اله خامنه‌ای تا آخر وقت روز 31 مارس فقط 49% آرا را برای حضور در جمع 100 نفر برتر کسب کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,