Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
مطبوعات ایران، دو‌شنبه 14 فروردین 91

«قیمت جدید خودروهای داخلی دوباره اعلام شد»

2012 April 02

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

 کیهان

1) تشکیل کمیته­ی ویژه در دست­گاه قضایی برای حمایت از تولید ملی

http://www.kayhannews.ir/910114/2.htm#other204

در راستای نقش­آفرینی دست­گاه قضا در پیاده­سازی شعار «حمایت از تولید ملی» که از سوی رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید مورد تاکید قرارگرفت، رییس قوه قضاییه از تشکیل کمیته ویژه قضایی در این­خصوص خبر داد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

2) سپاه یک تیم تروریستی را در شرق کشور منهدم کرد

http://www.kayhannews.ir/910114/2.htm#other207

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، یک تیم تروریستی ضدانقلاب را که با نفوذ به خاک جمهوری اسلامی، قصد انجام عملیات تروریستی داشت، متلاشی کردند.

بنا بر این گزارش، این تیم تروریستی که طی چند روز گذشته با هدایت سازمان­های جاسوسی دشمن و گروهک­های تروریستی مورد حمایت استکبار جهانی وارد کشور شده بود، با انجام اقدامات اطلاعاتی ویژه شناسایی و طی عملیات تعقیب، گریز و انهدام در دام رزمندگان اسلام گرفتار شد.

مردم سالاری

1) قیمت جدید خودروهای داخلی دوباره اعلام شد

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20280#129855

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت‌های جدید خودروهای داخلی را دوباره برروی سایت رسمی اطلاع‌رسانی قیمت‌ها (سامانه www.124.ir) منتشر کرده­است. به گزارش ایسنا، نیمه دوم اسفندماه سال گذشته، کمیته قیمت‌‌گذاری خودرو با افزایش میانگین شش و حداکثر 9 درصدی قیمت خودروهای سواری داخلی موافقت کرد.

2) واریز یارانه فروردین ماه تا فردا

http://www.mardomsalari.com/Template1/Article.aspx?AID=20280#129856

درحالی 28 هزار تومان به­عنوان یارانه فاز دوم هدف­مندی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که هنوز ماهانه یا دوماهه بودن این مبلغ مشخص نیست و یارانه 45500 تومانی فروردین سه‌شنبه واریز و 17 فروردین قابل برداشت است.

دنیای اقتصاد

1) دو انتصاب مرتضوی در تامین اجتماعی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295236

مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی در احکامی جداگانه مشاور اجرایی مدیرعامل و مدیرکل دفتر مدیر عامل این صندوق را منصوب کرد. به گزارش پای­گاه اطلاع‌رسانی سازمان تامین اجتماعی، در نخستین حکم «سعید مرتضوی»، «بختیار ملکی» به سمت مدیرکل دفتر مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی منصوب شد. بر اساس این گزارش، هم­چنین در حکم دیگری از سوی نماینده ویژه رییس جمهوری و مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی، «بهنام پرهیزکار» به سمت مشاور اجرایی مدیرعامل منصوب شد.

2) انتقاد شدید ایران از تمدید ماموریت احمد شهید

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=295243

«محمد­رضا سجادی»، سفیر و نماینده­ی دایم ایران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو در واکنش به قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر، تمدید ماموریت «احمد شهید» گزارش­گر ویژه ایران را مغایر با اصول و اهداف شورای حقوق بشر در بررسی بی‌طرفانه غیرسیاسی حرفه‌ای و مبتنی بر عینی‌گرایی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس پیشنهاد ارایه شده از سوی سوئد و با حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا در نوزدهمین نشست شورای حقوق بشر، دوره­ی ماموریت گزارش­گر ویژه شورای حقوق بشر برای یک سال دیگر تمدید شد.

شرق

1) آیت‌اله مکارم‌شیرازی: مطرح کردن فردوسی به­عنوان منجی اسلام، ظلم به علمای دین است

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/14/27595.html

آیت‌اله «ناصر مکارم‌شیرازی» با اشاره به سخن یکی از مسوولان، مبنی بر این­که اسلام توسط بنی‌امیه و بنی‌عباس خراب شده بود و فردوسی آمد و مکتب پیامبر را نجات داد، اظهار کرد: «این سخن، ظلم بزرگی است، به علمایی که از ابتدا تا امروز، به دنبال حفظ مکتب اسلام و تشیع بوده و هستند.» وی افزود: «یعنی شیخ طوسی، سیدمرتضی، سیدرضی، شهید اول و شهید ثانی و… حضرت امام، که سال‌ها زندان و تبعید را تحمل کرده و خون‌شان نیز در این راه ریخته شده­است، ‌اسلام را نجات نداده‌اند و فردوسی آن را نجات داده است.» این مرجع تقلید با بیان این­که مشخص نیست این­ها چه هدفی دارند، خاطرنشان کرد: «برخی می‌گویند که هدف از مطرح کردن این حرف‌ها، این است که با روحانیت مبارزه کنند و نقش آن را کم­رنگ نمایند، هم­چنین گفته می‌شود که هدف‌شان قرار دادن مکتب ایرانی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران است تا ما را از سایر کشورهای اسلامی جدا سازند.»

2) واکنش دادستان تهران به خبر تایید حکم فائزه هاشمی

http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/14/27573.html

دادستان عمومی و انقلاب تهران از اعلام خبرهای خوش و مهم قضایی در 15 فروردین خبر داد. «عباس جعفری‌دولت‌آبادی» در حاشیه چهارمین جلسه دادگاه فساد مالی بزرگ در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره تایید حکم «فائزه هاشمی» گفت: «15 فروردین در حاشیه یک مراسم تودیع و معارفه به پرسش خبرنگاران پاسخ می‌دهم.» گفتنی است، برخی رسانه‌ها اعلام کرده بودند که دادگاه تجدیدنظر تهران با تایید حکم دادگاه بدوی، فائزه هاشمی‌رفسنجانی را به شش ماه زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم کرده است.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,