Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
در پی بازداشت‌های وسیع روز عاشورا و دو روز گذشته در تهران

«تبدیل آموزشگاه زندان اوین به بازداشتگاه موقت»

2009 December 29

رادیو کوچه

در پی بازداشت‌های وسیع روز عاشورا و دو روز گذشته در تهران مسوولین زندان اوین آموزشگاه زندان اوین را تبدیل به بازداشتگاه موقت نمودند.

به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خیل عظیم بازداشتی‌ها سه روز اخیر مسوولین زندان اوین را مجبور به ساختن بازداشتگاه موقت در داخل همین زندان کرد.

بنابر اظهارات شاهدان عینی و زندانیان بندهای عمومی زندان اوین سالن 8 – بند 8 زندان اوین از سالن‌های دیگر این بند به وسیله دیوار چینی جدا و به بند 240 زندان اوین که در اختیار کامل وزارت اطلاعات است اضافه شده‌است.

هم‌چنین دو طبقه از ساختمان آموزشگاه زندان اوین نیز در اختیار مسوولین بند 209 ( وزارت اطلاعات )  قرار گرفته است. زندانیان عادی تعداد بازداشت‌شدگان را بیش 1500 نفر اعلام کرده‌اند که روز گذشته نیز عده‌ای از این بازداشت‌شدگان به خارج از زندان اوین منتقل شدند.

این خبرگزاری هم چنین از بی خبری 10 روزه خانواده فواد شمس دانشجوی دانشگاه تهران که بیش از یک ماه است در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می‌برد، خبرداده‌است.

وی که اخیرن به بند عمومی 209 منتقل شده‌ و بازجویی‌های او از سوی وزارت اطلاعات به اتمام رسیده است در طی 10 روز گذشته با خانواده خود تماسی نداشته‌است.

فواد شمس از بیماری تنگی نفس و دهان و دندان رنج می‌برد، او پیش از بازداشت تحت نظر پزشک معالج بوده‌است که در طی یک ماه گذشته به علت بازداشت در زندان اوین رسیدگی پزشکی برای او وجود نداشته‌است، خانواده وی در نگرانی شدید نسبت به وضعیت او بسر می‌برند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,