Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
در پی بازداشت‌های اخبر عنوان شد

«دادستان تهران: هیچ‌کس در حاشیه امن نیست»

2009 December 29

به گفته دادستان تهران، افرادی که بازداشت شده‌اند حتمن اتهامی در مورد آن‌ها مطرح است.

«عباس جعفری دولت‌آبادی»، دادستان تهران کشته‌شدن هفت نفر را در روز عاشورا تائید کرده و هشدار داده‌است که هیچ‌کس در حاشیه امن نیست و دستگاه قضایی با کسی شوخی ندارد.

آقای جعفری دولت آبادی به خبرنگاران گفته که هفت نفر در تهران کشته شده‌اند که یک مورد با گلوله و بقیه براثر برخورد جسم سخت و آسیب‌های مشابه کشته شده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، به گفته دادستان تهران، دو نفر نیز بر اثر گلوله های ساچمه‌ای کشته شده‌اند که در اختیار نیروی انتظامی نیست.

دادستان تهران درحالی کشته شدن هفت نفر را تائید کرده که روز گذشته نیروی انتظامی با انتشار اسامی هشت نفر، اعلام کرد که این هشت نفر که هفت مرد و یک زن بودند، در حوادث روز عاشورا در تهران کشته شده‌اند.

بنا به این گزارش، علاوه بر چهره‌های سیاسی، تعداد زیادی نیز در روز عاشورا دستگیر شده‌اند و دادستان تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در باره تعداد بازداشتی‌ها می‌گوید: «از بنده تعداد بازداشت‌شدگان را نخواهید اما افرادی که دستگیر شده‌اند در بازداشت به سر می‌برند و اگر برای قضات احراز شود که بی‌گناه هستند و مدرکی علیه آن‌ها وجود نداشته باشد، آزاد خواهند شد.»

به گفته دادستان تهران: «در غیر این صورت افرادی که در این روز (عاشورا) توسط ماموران بازداشت شده اند حتمن به اتهام جرایم علیه امنیت تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.»

دادستان تهران تاکید کرده که افرادی که در روز عاشورا دستگیر شده‌اند در صحنه حوادث بوده‌‌اند و در بین آن‌ها تفکیک سیاسی و غیرسیاسی نداریم.

بنابر گزارش نیروی انتظامی، مهدی فرهادی راد ۳۴ ساله بر اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای به صورت، محمدعلی راسخی نیا ۴۰ ساله بر اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای شکاری و علی موسوی حبیبی ۴۲ ساله بر اثر اصابت گلوله کشته شده‌اند.

در گزارش نیروی انتظامی، علت مرگ شهرام فرجی، ۳۰ ساله، جهانبخت پازوکی، ۵۰ ساله و امیر ارشدی،۳۰ ساله مشخص نشده است.

در میان کشته‌ها یک زن و یک مرد ناشناس نیز وجود دارند که نیروی انتظامی می‌گوید این مرد ۳۱ ساله بوده و بر اثر ضربات چاقو کشته شده و زن کشته شده نیز ۴۳ سال داشته که علت مرگ وی احتمالن سقوط یا تصادف بوده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,